Vargina užsikimšusios poros? Nedarykite šių klaidų
Poros kemšasi kiekvienam iš mūsų, bet kai kuriuos tai vargina pernelyg. Kartais poros būna didelės, labai matomos. Ir tai kelia diskomfortą. Gali būti, kad, to nežinodami, patys smarkiai prie to prisidedame. Tad štai kelios dažniausiai daromos klaidos, kurios skatina poras kimštis.
Spaudžiate inkštirus ir spuogus
Visų pirma ir bene svarbiausia, ką turite nustoti daryti, norėdami išvengti smarkiai užsikemšančių porų, – tai spaudyti inkštirus ir spuogus. Odai išvalyti skiri prausikliai ir šveitikliai, spuogams naikinti – antibakterinės priemonės su salicilo rūgštimi, o ne spaudymas.
Spausdami spuogus ir tempdami odą, jūs galite sukelti uždegimą, bėrimą, o poros dar labiau užsikemša.
Nuolat liečiate veidą
Per dieną liečiame įvairius daiktus, ant kurių veisiasi milijonai bakterijų. Įsivaizduokite, kiek jų per pirštus gali patekti ant veido.
Dar vienas žalingas įprotis – tai nuolat liesti veidą. Deja, paprastai tai darome nesąmoningai, tad teks tiesiog labiau atkreipti dėmesį patiems arba paprašyti artimųjų įspėti jus, jei pamatys taip darant.
Per dieną liečiame įvairius daiktus, ant kurių veisiasi milijonai bakterijų. Ypač jų daug ant pinigų, durų rankenų, liftų mygtukų, eskalatorių ar laiptų turėklų, treniruoklių sporto klubuose. Tad įsivaizduokite, kiek tų bakterijų per mūsų pirštus gali patekti ant veido. Visi riebalai, bakterijos ir virusai, įvairiausi nešvarumai patenka ant odos ir įsiskverbia į poras.
Nenuvalote makiažo
Tai pasitaiko kiekvienai – net ir Lietuvoje, per socialinį tinklą „Facebook“, atlikta apklausa parodė, kad bent kartą gyvenime nenusivaliusios makiažo miegojo 64 proc. lietuvių. Jei būtų apklaustos absoliučiai visos moterys, šis skaičius būtų dar didesnis.
Nesvarbu, kokia to priežastis, – nuovargis, tingėjimas, nakvojimas ne namie, – stenkitės vengti miegoti su makiažu. Makiažo nuvalymas – tai būtina kasdienių odos procedūrų dalis. Mat tai, kaip atrodysime iš ryto, labai lemia, kaip mes elgiamės su savo oda vakare. Juk jei pasidažome ir nenuvalome – nakčiai paliekame visas tas makiažo priemones, kaip ir ant jų per dieną susikaupusius nešvarumus, ant odos. Tai ne tik kemša ir šiek tiek padidina poras, bet ir gali išberti odą, taip pat – sendina ją.
Nenaudojate šveitiklio
Šveitiklis yra būtina priemonė tiek siekiant išvalyti užsikimšusias poras, tiek apskritai norint pašalinti negyvas odos ląsteles ir paskatinti naujų regeneraciją. Prausikliai, nors ir naudojami kasdien, ne visiškai pašalina nešvarumus, susikaupiančius ant odos. Tam reikalingas šveitiklis – jei jūsų oda linkusi sausėti, pakaks karto per savaitę, o jei riebi – šveiskite ją dukart per savaitę.
Išvalytos poros atrodo mažesnės, negana to, šveitiklis padeda geriau apsisaugoti nuo odos bėrimų.
Nenaudojate toniko
Nupraususios veidą prausikliu arba nušveitusios šveitikliu, iškart tepate kremą? Štai čia ir bėda – prausikliai ir šveitikliai išvalo ir atveria poras, tačiau jas reikia vėl sutraukti, kad nešvarumai sunkiau prasiskverbtų. Tam reikalingas veido tonikas ar speciali poras sutraukianti priemonė.
Naudojate poras užkemšančią pudrą
Jei produkto sudėtyje yra vaško, aliejų, sviesto ir pan., jis užkimš poras.
Paskutinis svarbus punktas – tai netinkama pudra ar maskuoklis. Jei produkto sudėtyje yra vaško, aliejų, sviesto ir pan., jis užkimš poras, taip pat gali atsirasti spuogelių. Ieškokite pudros / makiažo pagrindo / maskuoklio, ant kurio pakuotės būtų parašyta „non-comedogenic“. Tokia gali būti, pavyzdžiui, mineralinė pudra, ir apskritai daugėja gamintojų, kurie pasiūlo tokių produktų.
Šie patarimai pravers ir tuo atveju, jei jus vargina ne tik užsikimšusios poros, bet ir aknė.