Oksanos Pikul sūnus Dominykas žengė į pirmą klasę: mama jaudinosi labiau už vaiką

Oksana Pikul su sūnumi Dominyku ir mama / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Žinomos atlikėjos, vizažistės ir socialinių tinklų žvaigždės Oksanos Pikul (38) sūnus Dominykas įžengė į naują gyvenimo etapą – berniukas ketvirtadienį tapo pirmoku. „Jis laukė pirmos klasės, nes galvoja, kad ten bus labai smagu ir linksma“, – šypsodamasi pasakojo moteris.

Dar prieš Rugsėjo 1-ąją Oksana Pikul portalui Žmonės.lt pasakojo, kad sūnaus Dominyko mokykliniam etapui ruošėsi po truputį.

„Tai močiutė, tai aš ką nors nuperkame pakaitomis. Jaudulio yra didelio ir daug – tarsi pati eičiau į pirmą klasę. Labai išgyvenu, labai jaudinuosi. Labiausiai neramu dėl to, kaip jam seksis, kaip jausis tas mažasis žmogus, kaip viskas pavyks“, – kalbėdama su Žmonės.lt jaudulio neslėpė O.Pikul.

Ketvirtadienį galiausiai atėjo ta laukta diena – Dominykui suskambo pirmasis skambutis. Mamos Oksanos ir močiutės Laimos į mokyklą atlydėtas berniukas su smalsumu laukė, ką gi jam atneš šis naujas etapas.

Oksana Pikul su sūnumi Dominyku / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prieš pasirinkdama mokyklą atidžiai domėjosi

O.Pikul patikino, kad sūnui mokyklos ilgai ieškoti nereikėjo – jis pravėrė Vilniaus privačios gimnazijos duris. Pasak žinomos moters, berniukas lankė ir tos pačios įmonės darželį, o apsispręsti galutinai padėjo...klienčių rekomendacijos: „Pasirinkau mokyklą, apie kurią išgirdau išties daug gerų atsiliepimų, tad tikiuosi, kad viskas bus gerai.“

Oksana taip pat pridūrė, kad nors sūnus tik dabar eis į pirmą klasę, ne viskas jam bus nauja.

„Prie esančios tvarkos esame įpratę, kanceliarinių prekių sąrašą gaudavome ir darželyje. Nenustebino nė kiek niekas, galbūt tik prisidėjo daugiau papildomų dalykų, kaip vadovėlių aplankalai.

Apranga, uniforma jau buvo paruošiamojoje klasėje, todėl nieko naujo, visas šitas jau pereita. Ir žinoma, papildomas atributas – kuprinė. Neišgąsdino nei kanceliarinių prekių sąrašas, nei pasiruošimo etapas.

Daugiausiai išgyvename dėl to, kaip jam seksis ir kaip patiks viskas mokykloje. Labai atidžiai rinkausi, kokia tai bus mokykla, rinkau daug informacijos. Teko apie kitas mokyklas girdėti, kad spaudimas mokiniams yra didžiulis, ir tai vieniems padeda, tačiau kitiems tik trukdo“, – Žmonės.lt sakė O.Pikul.

Oksana Pikul su sūnumi Dominyku / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kainos neišgąsdins

Prabilus apie kainas, Oksana šyptelėjo – mokyklinėms prekėms, kaip ir daugeliui kitų dalykų, išleidžiamos sumos laikui bėgant tikrai nemažėja.

„Viskas yra brangu, kas susiję su vaikais“, – neslėpė O.Pikul.

Vis dėlto moteris pridūrė, kad pirkdamas mokyklines prekes, kiekvienas renkasi pagal savo pajamų lygį.

„Matome visą situaciją Lietuvoje, kokios tos kainos, kaip jos kyla. Žinoma, kad yra nepigu. Bet jei aš noriu viso ko geriausio savo vaikui, žinoma, kad pasistengsiu, uždirbsiu ir manęs neišgąsdins nei kanceliarinių prekių, nei privačios mokyklos kainos. Patys tėvai sprendžia, kiek pinigų išleisti vaikų mokslams“, – pabrėžė Oksana.

Sūnų prie būsimų pamokų pratino ir pati Oksana

O.Pikul juokėsi, kad labiausiai prieš Rugsėjo 1-ąją ir jaudinosi būtent berniuko mama. Tuo metu pats Dominykas mokyklos laukė kaip didžiulio nuotykio.

„Žinoma, laukia, nes jis dar nelabai žino, kas ta pirma klasė. Vaikai laukia pirmos klasės, nes galvoja, kad ten bus labai smagu ir linksma, darželio sistema.

Aišku, paruošiamoji grupė jau jam parodė, kas tai yra – jie mokėsi atlikti darbelius, sėdėti už suolų, laikytis tam tikros tvarkos, dėvėti uniformą. Nieko nebus naujo, tik mokytoja griežtesnė, manau greitai adaptuosimės.

Juolab, kad Dominyką ruošiau jau porą metų skaityti ir rašyti, susipažinti su raidėmis ir skaičiais, kad jis galėtų paprasčiau prisitaikyti prie sistemos. Šiandien jis jau visai neblogai moka ir skaityti, ir skaičiuoti“, – portalui Žmonės.lt pasidžiaugė O.Pikul.

Oksana Pikul su sūnumi Dominyku / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Moteris įsitikinusi – vaiko mokymosi kokybei įtakos turi ne tik jis pats, bet ir aplinka.

„Kai vaikui sekasi, tai jį motyvuoja dar toliau siekti ir norėti įgyti žinias. O kai nesiseka arba pakliūva į tokią aplinką, pas tokią mokytoją, kuri ne padeda, o pabara, demotyvuoja, taip ir atsiranda blogi rezultatai ir nenoras mokytis. Čia psichologiniai dalykai.

Mano užduotis ir noras buvo paruošti jį taip, kad jis jaustųsi tvirtas ir saugus. Man saugumas yra svarbiausia. Tuomet vaikas jaučia motyvaciją ir pasiekia gerų rezultatų“, – kalbėjo Oksana.

Po pamokų dažnam norisi laiką praleisti mokantis groti muzikos instrumentu ar vaikantis kamuolį. O.Pikul šyptelėjo – Dominykas jau darželyje lankė sporto būrelius, todėl labai gali būti, kad tai darys ir toliau: „Nuo pirmos klasės aš jam sakiau, kad jis galės pats rinktis, ko norės, ko geis jo širdis. Jaučiu, kad norės lankyti sportą, o kokią jo šaką pasirinks – čia jau priklausys tik nuo jo.“

Fotogalerija:

Oksanos Pikul sūnus Dominykas žengė į pirmą klasę (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau