Olena Zelenska atvirai – apie retas vakarienes su vyru ir dalykus, kurių labiausiai ilgisi

Volodymyras Zelenskis ir Olena Zelenska / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Prezidento Volodymyro Zelenskio žmona Olena Zelenska šiuo metu tikriausiai yra žinomiausia pasaulyje pirmoji ponia. Prieš trejus metus įkalbinėjusi savo sutuoktinį nekandidatuoti prezidento rinkimuose, šiandien ji tik svajoja, kad viskas stotų į savo vietas – taip, kaip buvo iki vasario 24-osios. Rusijos invazija kardinaliai pakeitė jos gyvenimą.

O.Zelenska atvirą interviu davė britų naujienų portalui BBC. Be jokios abejonės, pokalbis sukosi apie nuo Rusijos agresijos kenčiančią Ukrainą. Vos pradėjus pokalbį, O.Zelenska pabrėžia: Ukraina ir ukrainiečiai ištvers viską – ir žiemos šaltį, ir Rusijos raketas. Šalis bet kokia kaina tęs kovą, nes „be pergalės nebus taikos“.

„Esame pasiruošę viską ištverti, – pakartoja Olena Zelenska. – Mes patyrėme tiek daug baisių išbandymų, matėme tiek daug aukų, tiek daug griovimų, o ir dėl raketų atakų nutrūkęs elektros energijos tiekimas nėra blogiausia, kas mums gali nutikti.“

Olenos Zelenskos susitikimas su JAV pirmąja pora / AFP/„Scanpix“ nuotr.

O.Zelenska neslepia, kad šiuo metu jai, kaip ir visiems ukrainiečiams, itin sunku išbūti nežinomybėje – juk niekas nepasakys, kada šis siaubingas karas pasibaigs.

„Žinote, lengva bėgti maratoną, kai žinai, kiek kilometrų dar liko, – sako ji. – Tačiau šiuo atveju ukrainiečiai nežino, kokį atstumą turės nubėgti. Kartais būna labai sunku, bet kai kada užplūsta emocijos, kurios ir padeda mums išsilaikyti“.

Kaip rašo BBC, O.Zelenska interviu davė pastate, kur vasario 26-ąją, Rusijai jau užuolus Ukrainą, prezidentas V.Zelenskis kreipėsi į savo tautą.

„Rusija mane numatė savo taikiniu numeris vienas, o mano šeimą – taikiniu numeris du“, – tąkart sakė V.Zelenskis.

Šiandien O.Zelenska pasakoja, kad situacija nuo atviro vyro pareiškimo nė kiek nepasikeitė. „Taip buvo nuo pirmos dienos ir tai tęsiasi iki šiol“, – sako ji, o jos balse girdėti didžiulė įtampa.

Volodymyras Zelenskis ir Olena Zelenska / „Scanpix“ nuotr.

O.Zelenska su savo vyru Volodymyru nuo karo pradžios beveik nesimato. Paklausta, kada ji su sutuoktiniu ir jųdviejų vaikais – Oleksandra ir Kyrylu – kartu vakarieniavo, Olena nutilo. Ji nenorėjo atskleisti tikslios datos.

„Dabar tai būna labai retai... Tikrai labai retai“, – tik tarsteli ji.

„Aš su vaikais gyvenu atskirai, o mano vyras gyvena darbe. Labiausiai mums trūksta paprastų dalykų – sėdėti, nežiūrint į laikrodį, tiek laiko, kiek tik norisi.“

Volodymyras Zelenskis ir Olena Zelenska / Vida Press nuotr.

Pokalbio metu O.Zelenska nekart kartoja – didžiausias jos noras, kad Ukraina kuo greičiau pasiektų pergalę.

„Visi suprantame, kad be pergalės nebus taikos. Tai būtų netikra taika ir ji ilgai netruktų“, – teigia ji.

Žurnalisto paklausta, kas jai pačiai yra pergalė, O.Zelenska nesusimąsto: „Sugrįžimas į normalų gyvenimą... Kartais atrodo, kad dabar jį tiesiog pristabdėme“, – kalba ji ir priduria, kad ilgisi ir įprasto gyvenimo su savo vyru. Tačiau šiuo metu svarbiausia vienas kitą palaikyti.

„Mes nesame tik sutuoktiniai. Galiu drąsiai sakyti, kad esame geriausi draugai“, – atvirauja Ukrainos pirmoji ponia.

Fotogalerija:

Olena Zelenska (13 nuotr.)
+7
Skaitykite daugiau