Bgirl Nicka iškovojo Paryžiaus olimpiados sidabro medalį!

Dominika Banevič-Bgirl Nicka – olimpinė vicečempionė! / Kipro Štreimikio LTOK nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-08-09 21:08
AA

Penktadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse debiutavo breiko šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka. Ji užtikrintai skynė pergales ir patekusi į finalą iškovojo sidabro medalį.

Didžiausioje Paryžiaus aikštėje, kurioje XVIII amžiaus pabaigoje giljotinoje nuriedėjo karaliaus Liudviko XVI galva, o šį pirmadienį dar iš laimės šokinėjo bronziniai Lietuvos 3x3 krepšininkai, penktadienio vakarą vyko istorinis moterų breiko finalas.

Pirmą, o galbūt ir paskutinį kartą – nes breikas nėra įtrauktas į Los Andželo žaidynių programą – dėl olimpinio aukso varžėsi mūsų superžvaigždė Nicka ir breiko legenda japonė Ami, rašo 15min/sportas.

Dominika Banevič – Bgirl Nicka ir japonė Ami / Vytauto Dranginio LTOK nuotr.

Dominikai Banevič pavyko parodyti net tik jam, bet ir milijonams žmonių pasauliui, kur yra Lietuva ir koks žavingas gali būti jos sportas – breikas.

Dabar kur platesnei auditorijai ji parodė, kad net ir aukščiausio lygio varžybose galima šokti širdimi ir tai daryti su šypsena, varžoves įveikiant ne bauginančiais mostais, o beribiu talentu, po 6 valandas kasdien treniruotėse padarytu įdirbiu ir skleidžiama šviesia energija.

Dominika Banevič – Bgirl Nicka tapo Paryžiaus olimpiados vicečempione / Kipro Štreimikio LTOK nuotr.

Dominika pirmoji šoko pasveikinti Japonijos šokėjos Ami Yuasos, kai po dramatiško finalo teisėjai fiksavo šios pergalę po atkaklios dvikovos (6:3, 5:4, 5:4).

Ji taip pat draugiškai apsikabino su Kinijos breiko virtuoze pseudonimu 671, kai finalo vertoje kovoje įveikė varžovę pusfinalyje 2:1 (7:2, 4:5, 7:2) ir užtikrino Lietuvai ketvirtą medalį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Prieš tai Nicka parodė savo išskirtinį lygį ketvirtfinalyje, visiškai nustelbusi kitą Kinijos šokėją Ying Zi 3:0 (bendri teisėjų balai 26:1), o dar anksčiau, kai užėmė pirmą vietą pajėgioje B grupėje, kur varžėsi Prancūzijos, JAV ir Australijos atstovės.

Sidabro medalį pelniusi 17-metė Lietuvos breiko šokėja turėjo žinutę pasauliui ir ją perdavė.

„Olimpinėms žaidynėms reikėjo breiko ir aš manau, kad daug žmonių juo susižavės“, – sakė D.Banevič.

Dominika Banevič–Bgirl Nicka iškovojo Paryžiaus olimpiados sidabro medalį (19 nuotr.)
+13

Varžybų eiga

Viena iš favoričių breiko kovoje laikoma D.Banevič savo olimpinę kovą penktadienį pradėjo B grupėje, kurioje varžėsi su Prancūzijos šokėja Bgirl Syssy, Bgirl Logistx iš JAV ir Bgirl Raygun iš Australijos.

B grupės kovose Dominika nugalėjo 5 raunduose iš šešių ir surinko 42 teisėjų balsus.

Toks rezultatas leido jai patekti į ketvirfinalio etapą, kuriame ji susikovė su 14 reitingą turėjusia kine Zeng Yingying – Ying Zi ir sutriuškino varžovę 3:0, o teisėjų balais laimėjo 26:1.

Pusfinalyje lietuvė nugalėjo reitingo lydere laikytą kinę, kurios pseudonimas 671. Pastaroji olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį.

Nicka pirmajame pusfinalio raunde laimėjo 7:2, antrajame nusileido 4:5, bet trečiajame vėl šventė pergalę 7:2.

Dominika Banevič-Bgirl Nicka – Paryžiaus olimpiadoje / Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

Breiko varžybų finale geriausia Lietuvos sportininkė, teisėjų sprendimu, 0:3 nusileido aštuoniais metais vyresnei pasaulio vicečepionei japonei Ami Yuasa.

Pirmajame raunde Azijos atstovė laimėjo 6:3, antrajame ir trečiajame – po 5:4.

D.Banevič Lietuvai iškovojo ketvirtą medalį Paryžiuje. Irkluotoja Viktorija Senkutė ir krepšinio trijulių rinktinė nuskynė bronzą, disko metikas Mykolas Alekna, kaip ir Bgirl Nicka, laimėjo sidabrą.

Taip pat skaitykite: Olimpinė vicečempionė Dominika Banevič bus apdovanota daugiatūkstantine premija

Dominika Banevič-Bgirl Nicka – Paryžiaus olimpiadoje (70 nuotr.)