Operos solistas E.Montvidas – apie sunkiausią laikotarpį karjeroje ir pažintį su L.Pavarotti

Edgaras Montvidas / Pauliaus Peleckio nuotr.
Edgaras Montvidas / Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-25 12:08
AA

Viena ryškiausių operos pasaulio žvaigždžių, tenoras Edgaras Montvidas, į Lietuvą grįžta nedažnai, tačiau dabar jis pravėrė savo namų duris. Atviro ir šilto pokalbio metu E.Montvidas ne tik prabilo apie pažintį su garsiuoju Luciano Pavarotti, bet ir atskleidė, kodėl bijojo savo mokytojo Vigilijaus Noreikos.

Neseniai tapęs Nacionalinės premijos laureatu, E.Montvidas Lietuvoje šį pavasarį bus retas svečias. Ir nors įprastai Vilniuje jis stengiasi lankytis kuo dažniau, būstą jis turi ir kitose šalyse – Jungtinėje Karalystėje bei Prancūzijoje. Išskirti, kurie namai jam šiandien yra brangiausi, žinomas vyras negali – anot jo, visi namai yra labai svarbūs, kiekvienas savaip brangus, rašoma pranešime spaudai.

„Namų sąvoka labai sudėtinga, nes žmogui reikalinga viena vieta, vieni namai – ten, kur jo draugai, šeima. Bet mano genties žmonės – klajojantys menininkai, dainininkai ir atlikėjai – turbūt sutiks, kad mūsų gyvenimo būdas yra šiek tiek kitoks nei normalaus, statistinio žmogaus“, – TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ sakė Edgaras, didžiąją savo laiko dalį praleidžiantis gastrolėse.

Edgaras Montvidas ir Kristina Rimienė / TV3 nuotr.

Didžiųjų scenų užkariavimas

Laidos vedėjai Kristinai Rimienei E.Montvidas papasakojo tiek apie savo mokytoją V.Noreiką, tiek apie savo karjeros pradžią, kai išvyko užkariauti didžiųjų pasaulio scenų. Tiesa, kelias nebuvo lengvas – E.Montvidui teko susidurti su ne vienu sunkumu. Netikėtai dingęs balsas – vienas iš jų.

„Tuo metu man griuvo dangus. Galvojau: „dieve mano, kas čia darosi, kaip čia dabar bus?“. Tada mane išgelbėjo Prancūzijos namelis, kuriame galėjau dažyti sienas ir nieko negalvoti“, – tris mėnesius trukusius sunkumus prisiminė Edgaras.

Edgaras Montvidas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Tačiau net ir tokiomis akimirkomis, tenorui visuomet padeda neblėstantis optimizmas. „Sau nuolat kartoju, kad bet kuri situacija, kokia bebūtų, visada turi pradžią ir pabaigą“, – sakė ne tik talento, bet ir gero humoro jausmo nestokojantis E.Montvidas.

Ir nors dabar Edgaro vardas operos elito pasaulyje jau yra puikiai žinomas, tenoras iki šiol išlieka paprastu žmogumi. „Su žmogiška šiluma mes galime pasiekti kur kas daugiau, nei su arogantišku šalčiu“, – įsitikinęs vyras.

Šiandien E.Montvidas ir pats nuolat sukasi tarp garsenybių, tačiau buvo laikai, kai šalia praeinantis Eltonas Johnas ar Stingas jam sukeldavo kultūrinį šoką. Gyvendamas Londone, Edgaras susipažino ir su L.Pavarotti, kuris tuomet atvyko atsisveikinti su didžiąja scena. O galimybę prieš jį padainuoti, E. Montvidas šiandien laiko daugiau nei tik pamoka.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais, 10 val. per TV3.

Fotogalerija:

Operos solistas Edgaras Montvidas (26 nuotr.)
+20