Originali ir išskirtinė dovana iš gamtos – čaga eliksyrai
Pastaruoju metu visame pasaulyje didžiulio susidomėjimo sulaukia grybai, kaip čaga, reiši, gericijus, kuokštinė grifolė (geriau žinoma kaip maitake) ir kiti. Ne vieną šimtmetį įvairūs pasaulio mokslininkai tyrinėja šiuos grybus dėl unikalios jų sudėties.
Ekologiškų ir natūralių produktų tinklo LIVIN produktų kategorijos vadovė Martyna Grekauskaitė pastebi, kad per keletą pastarųjų metų maisto papildų, gaminamų iš įvairių grybų, paklausa smarkiai išaugo. „Pirkėjai itin pamėgo įvairių skonių čaga grybų eliksyrus, kuriuos ne tik naudoja patys, siekdami pasisemti visų gerųjų čaga savybių, palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą, bet ir švenčių proga dovanoja artimiesiems. „Chaga Health“ eliksyrai gaminami pagal 100 metų senumo unikalius estų šeimos receptus, o jų sudėtyje yra ne tik čaga grybai, bet ir kiti vertingi mūsų regiono žmonėms puikiai pažįstami komponentai, kaip pušų pumpurų, kraujažolių, šaltalankių, erškėtuogių ekstraktai,“ – sakė M. Grekauskaitė.
Naudojo dar Hipokratas
Jei reiši grybas vadinamas „grybų karaliene“, tai čaga grybas išdidžiai nešioja „grybų karaliaus“ titulą. Rytų Europoje čaga grybas naudojamas nuo XII amžiaus, tačiau vienas seniausių dokumentų, patvirtinančių čagos naudojimą medicininiais tikslais, yra Hipokrato darbas „Corpus Hippocraticum“. Medicinos tėvas šio grybo antpilus naudojo išoriškai žaizdoms valyti.
Funkcinės mitybos nutriciologės ir autoimuninės paleo mitybos trenerės Margaritos Moon teigimu, pasaulyje, kuriame daugėja streso, įtampos, naudinga žinoti, kad čaga grybas yra priskiriamas prie „adaptogenų“ – medžiagų, kurios palaiko organizmo reakciją į fizinį, protinį ir emocinį stresą ir padeda organizmui optimaliai veikti stresinėje aplinkoje.
„Šiuolaikinis žmogus gyvena blogoje ekologinėje aplinkoje, yra nuolat veikiamas toksinų, patiria didelį stresą, ne visada racionaliai maitinasi, o tai didina riziką susirgti visomis civilizacijos ligomis. Čaga yra puikus padėjėjas kiekvienam, kuris nori išlikti jaunatviškas, energingas“ – sako nutriciologė Margarita Moon. Jos teigimu, konkrečių kontraindikacijų čaga neturi, tačiau žmonės, kurie vartoja insuliną ar kitus cukraus kiekį kraujyje mažinančius vaistus arba kraują skystinančius vaistus, turėtų pasitarti su gydytoju.
Naudinga alternatyva kavai
Šiltas vanduo padeda išlaisvinti čagos savybes, tad Juodųjų beržo grybų (chaga) milteliai gali būti puikus kavos pakaitalas, kuris gali padėti užtikrinti stabilesnį energijos lygį, o taip pat praturtinti organizmą vitaminų B1, B2 ir B5, tiaminu (vit. B1). Būtent šiuos vitaminus gamintojas „Chaga Health“ pažymi ant produkto pakuotės, kas reiškia, kad tai ne bendrinio pobūdžio informacija, bet faktas, kad šie vitaminai yra „Chaga Health“ milteliuose.
Renkantis čaga miltelius taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį, kokiomis sąlygomis augo čaga grybai, nes tai turi didelę reikšmę ne tik jo kokybei, bet ir naudingumui. LIVIN parduotuvėse parduodami „Chaga Healht“ čaga milteliai yra ekologiški. Jie gaminami ne iš pakelėse ar radiacijos paveiktose teritorijose augančių čaga grybų, o iš augančių atšiauraus klimato Estijos miškuose. Įdomu tai, kad net 51% Estijos teritorijos užima miškai, o 40% iš jų yra ekologiškai sertifikuoti, tad galite būti tikri, jog gausite aukščiausios kokybės sertifikuotą produktą.