Paaiškėjo, kas pakeis Astą Stašaitytę: naujasis „Duokim garo“ vedėjas – garsus solistas

Loreta Sungailienė ir Asta Stašaitytė-Masalskienė / E.Blaževič. LRT nuotr.
Loreta Sungailienė ir Asta Stašaitytė-Masalskienė / E.Blaževič. LRT nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-08-26 11:42
AA

Šią vasarą paaiškėjo, kad televizijos laidos „Duokim garo“ naujame sezone žiūrovai nebeišvys vedėjos Astos Stašaitytės. Atskleista, kad į duetą su ilgamete ir laidos simboliu tapusia vedėja Loreta Sungailiene stos garsus operos žanro atlikėjas.

Vietoj Astos Stašaitytės eteryje žiūrovai išvys operos solistą Liudą Mikalauską. Portalas Žmonės.lt susisiekė su naujuoju vedėju. L.Mikalauskas pasidalijo naujojo etapo įspūdžiais.

„Jums tai – nauja žinia, o mes jau įpusėjome darbus, nufilmavome šešias laidas. Pirmieji įspūdžiai buvo patirti jau maždaug prieš mėnesį. Šiaip labai džiaugiuosi, nes tai – vienintelė laida, kurią buvau pagalvojęs, kad būtų įdomu vesti.

Kai paskambino prodiuseris Saulius (Saulius Basijokas – red. past.), sakė, tu prisėsk, nes turiu prašymą, nežinau, ar sutiksi. Kai pasakė – sutikau iš karto. Regionuose yra mano scena, daug į juos važinėju, žinau visus kolektyvus, pažįstų daugelį jų ir kultūros centrų vadovų. Man šis vaidmuo yra aiškus“, – Žmonės.lt pasakojo L.Mikalauskas.

Liudas Mikalauskas / E.Blaževič LRT nuotr.

Paklaustas, ar sekasi gerai, Liudas juokaudamas atsakė, kad į šį klausimą atsakys pirmieji žiūrovai. Vis dėlto jam laidos vedimas nepasirodė sudėtingas. Be to, Liudas džiaugėsi beužsimezgančia draugyste su ilgamete „Duokim garo“ vedėja Loreta Sungailiene.

„Laidoje reikia greitai orientuotis, yra improvizacijos elementų, bet tai man pavyksta nesunkiai. Kas lankosi mano renginiuose, žino, kad kalbėti mėgstu labiau nei dainuoti, – juokėsi L.Mikalauskas, – Man atrodo, kad mes su Loreta gražiai susižaidžiame. Iš kitų žmonių šypsenų ir akių spindesio tai matosi. Manau, kad užsimezga graži draugystė. Kai pamačiau anonsą, galvojau, jei per laidas atrodome taip, kaip anonse, tai viskas gerai.“

Plačiau apie pokyčius laidoje „Duokim garo“ portalui Žmonės.lt sutiko pakomentuoti prodiuseris Saulius Basijokas. Jis teigė, kad buvo daugiau nei vienas kandidatas į vedėjo vietą, tačiau operos solistą turėjo omenyje jau anksčiau.

„Buvo bent keletas kandidatų į šią vietą, tačiau Liudą jau buvome nužiūrėję. Atkreipėme dėmesį į jį ir jo talentus, tada, kai jis dalyvavo mūsų laidų komisijoje“, – Žmonės.lt sakė S.Basijokas.

Paklaustas, ar dėl naujojo kolegos buvo tartasi su dabartine laidos vedėja Loreta Sungailiene, Saulius patikino, jog diskutavo ir su ja. Prodiuseris džiaugėsi, kad šis duetas jau spėjo sulaukti žiūrovų simpatijų, nors naujasis sezonas dar net neprasidėjo.

„Loretai pasakėme, svarstėme, kaip ji reaguos. Dabar važinėjame po Lietuvą, filmuojame reportažus, vis paklausiame žmonių, ką jie mano apie naujuosius vedėjus, daugumai patinka. Tad nebūsim prašovę“, – tęsė laidos „Duokim garo“ prodiuseris.

Loreta Sungailienė / Vytenio Jurevičiaus nuotr.

Naujame sezone, anot S.Basijoko, iš esmės keisis laidos formatas. Bus daugiau dėmesio skiriama regionams. Be to, abu vedėjai – dainingi, tad tai – irgi privalumas.

„Struktūra keičiasi absoliučiai. Akcentuosime regionus. Pavyzdžiui, išskirsime svarbiausius žmones etnokultūros srityje, lankomiausius objektus, tarmiškumą, įdomiausius žodžius. Be abejo, pagrindas – muzika. Bus pristatyta dar daugiau grupių, nei anksčiau. Įtrauksime ir kito žanro atlikėjus iš įvairių kraštų“, – tęsė pašnekovas.

Laida „Duokim garo“ LRT eteryje rodoma daugiau nei du dešimtmečius. Iki 2019-ųjų šį šou vedė ilgamečiai vedėjai Stanislovas Kavaliauskas ir Loreta Sungailienė. Vėliau prie vedėjų komandos prisijungė A.Stašaitytė.

Loreta Sungailienė ir Asta Stašaitytė / E.Genio nuotr.