Paaiškėjo, kiek JK vyriausybei kainavo Elizabeth II laidotuvės ir gedulas: suma – įspūdinga

Karalienės Elizabeth II laidotuvės ir gedulas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Karalienės Elizabeth II laidotuvės ir gedulas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min
2023-05-19 18:37
AA

Karalienės Elizabeth II laidotuvės ir gedulo laikotarpis JK vyriausybei kainavo apie 162 mln. svarų sterlingų (186 mln. eurų), pranešė valstybės Iždas.

Laidotuvių ceremonijos metu šimtai tūkstančių žmonių atvyko į Londoną, kad pagerbtų Karalienės atminimą. Tuo metu velionė buvo pašarvota Vestminsterio salėje, rašo britų naujienų portalas „SkyNews“.

Jungtinės Karalystės Vyriausybės pateiktos išlaidų ataskaitos parodė, kad didžiausią sumą sumokėjo Vidaus reikalų ministerija – 74 mln. svarų sterlingų, po jos sekė Kultūros, žiniasklaidos ir sporto departamentas, kuris padengė 57,4 mln. svarų sterlingų.

Škotijos vyriausybė patyrė 18,8 mln. svarų sterlingų išlaidų, o Velso vyriausybė ir Šiaurės Airijos biuras sumokėjo po maždaug 2 mln. svarų sterlingų.

Iždo atstovai teigė, kad Škotijos ir Velso vyriausybėms bei Šiaurės Airijos biurui buvo visiškai kompensuotos jų patirtos išlaidos.

Žmonės.lt primena, kad Elizabeth II amžino poilsio atgulė 2022 m. rugsėjo 19 dieną. Pamaldos Vestminsterio abatijoje su dviem tūkstančiais svečių, iškilminga procesija Londono gatvėmis, atsisveikinimo mišios Vindzore esančioje Šv.Jurgio koplyčioje, kurių pabaigoje karstas nuleistas į karališkąją kriptą, – tokia buvo karalienės laidotuvių diena, o 19:30 val. vietos (21:30 val. Lietuvos) laiku vainikavo laidojimo ceremonija. Tik ji, priešingai nei oficialios laidotuvės, buvo privati ir skirta tik patiems artimiausiems – karaliui Karoliui III ir kitiems karališkosios šeimos nariams.

Elžbieta II amžino poilsio atgulė karaliaus Jurgio VI memorialinėje koplyčioje, esančioje Šv.Jurgio koplyčioje Vindzore. Čia taip pat palaidoti ir kiti monarchės artimieji – 1952 m. miręs tėvas karalius Jurgis VI, 2002 m. mirusios Karalienė motina Elizabeth ir sesuo princesė Margaret.

Šv.Jurgio koplyčia / „Scanpix“ nuotr.

Šalia Elžbietos II perkeltas ir jos velionio vyro princo Philipo, kuris mirė pernai, būdamas 99-erių, karstas. Iš pradžių vyras buvo palaidotas kitoje kriptoje, o dabar atgulė šalia žmonos, su kuria santuokoje pragyveno net 73 metus.

70 metų soste buvusi karalienė mirė rugsėjo 8-ąją Škotijoje, Balmoralo pilyje. Jos mirčiai, taip pat ir laidotuvėms, pasiruošta jau prieš daugybę metų.

Fotogalerijos:

Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elžbieta II (88 nuotr.)
+82
Elizabeth II laidotuvės (30 nuotr.)
+24