Paaiškėjo, kurioje „Eurovizijos“ finalo dalyje dainuos Monika Liu: „Man dovana yra tai, kas ką tik įvyko“

Į „Eurovizijos“ finalą patekusi Monika Liu spaudos konferencijoje po pusfinalio ir su gerbėjais / Luko Balandžio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis Lietuvai pasibaigė pergalingai – „Sentimentus“ lietuvių kalba atlikusi Monika Liu iškovojo kelialapį į didįjį konkurso finalą. Po pusfinalio dainininkė neslėpė emocijų ir sakė, kad jaučiasi nepaprastai laiminga. Po vidurnakčio Monika Liu dalyvavo spaudos konferencijoje – čia traukė burtus ir sužinojo, kurioje finalo dalyje pasirodys Lietuva.

Po pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio visi dešimt dalyvių, patekusių į finalą, dalyvavo specialioje spaudos konferencijoje, kurioje atsakinėjo į žurnalistų klausimus ir sužinojo, kurioje finalo dalyje – pirmoje ar antroje – jie pasirodys šeštadienį.

Lietuvos atstovė Monika Liu konferencijos metu tiesiog tryško gera nuotaika, kuria užkrėtė visus dalyvius, ir energingai atsakinėjo į žurnalistų klausimus.

Paklausta, ką jai reiškia galimybė pirmą kartą „Eurovizijos“ finale dainuoti lietuvišką dainą, ji atsakė – viską.

„Pirmiausia, tai labai daug reiškia lietuviams. Noriu, kad jie didžiuotųsi savo kalba, nes labai daug žmonių mane atkalbinėjo, kad į „Euroviziją“ neturėčiau važiuoti su lietuviška daina – juk niekas nesupras. Vis tik aš buvau tikra ir labai didžiuojuosi mūsų kalba. Net vakar manęs klausė, ar Lietuvos oficiali kalba – rusų. Ne! Mes jau trisdešimt metų esame atgavę nepriklausomybę.

Į „Eurovizijos“ finalą patekusi Monika Liu spaudos konferencijoje po pusfinalio / Luko Balandžio nuotr.

Žinau, kad lietuvių kalba nėra populiari, tačiau čia esu tam, kad ją paversčiau kieta, nes Lietuva yra kieta! Vieną dieną tapsiu Lietuvos prezidente!“ – kvatojo Monika Liu, o visoje salėje nuaidėjo plojimai.

Ji pridūrė, kad labai didžiuojasi ir kitais į finalą patekusiais atlikėjais.

Žurnalistams uždavus klausimą apie savo galimybes šeštadienį, Monika atsakė, kad savo tikslą jau pasiekė – pateko į finalą, o jame gali likti kad ir paskutinė. „Man nesvarbu! Aš tiesiog labai laiminga, kad patekau į finalą“, – džiūgavo atlikėja.

Į finalą patekusią Moniką Liu prie Turino arenos naktį sveikino gerbėjai / Luko Balandžio nuotr.
Į finalą patekusią Moniką Liu prie Turino arenos naktį sveikino gerbėjai / Luko Balandžio nuotr.

Monika – ne tik lietuvių kalbos ambasadorė „Eurovizijoje“, bet ir atkakli nuo karo kenčiančios Ukrainos rėmėja. Konferencijos metu ji priminė, kad karas tebevyksta ir negalime nustoti remti Ukrainos.

„Ir dar – nepamirškime Ukrainos. Jai reikia ir mūsų paramos, ir dėmesio. Aukokime Ukrainai. Slava Ukraini! Heroyam Slava!“, – sušuko lietuvė spaudos konferencijos metu.

Tuomet Monika Liu traukė burtus, kurių metu paaiškėjo, kad ji pasirodys antroje didžiojo „Eurovizijos“ finalo dalyje.

Fotogalerija:

Monika Liu spaudos konferencijoje po „Eurovizijos“ pusfinalio (11 nuotr.)
+5

Po spaudos konferencijos Monika Liu susitiko ir su Lietuvos žiniasklaidos atstovais. Ji neslėpė savo džiaugsmingų emocijų.

„Aš tokia laiminga, jūs neįsivaizduojate. Žinote, padainavusi atsėdau ir pamačiau visus pasirodymus, pradėjau galvoti, kad šansų mažai. Bet mes patekome ir aš esu labai laiminga bei dėkinga už palaikymą“, – sakė ji 15min.

„Negalėjau sulaikyti emocijų, man tai buvo labai svarbu šiemet.“

Atlikėja prasitarė, kad šis pusfinalis jai buvo tikras iššūkis. Prie to prisidėjo ir kitų netikėjimas, kad lietuviška daina gali pateikti į finalą.

„Dar nebuvo dainos lietuvių kalba, kuri būtų patekusi į finalą. Ir dabar, history made, mes patekome. Noriu, kad kiekvienas lietuvis didžiuotųsi“, – šypsojosi Monika.

Finaliniame jos pasirodyme kol kas pakeitimų nenumatoma, Monika Liu dėl to dar ketino pasiaiškinti kitą dieną. Tiesa, grįžusi į viešbutį ji žada atsipalaiduoti.

„Man dovana yra tai, kas ką tik įvyko“, – žibančiomis akimis sakė Monika Liu.

Netrukus jos laukė dar viena staigmena. Naktį išėjusią iš arenos Moniką Liu pasitiko ištikimi gerbėjai.

Fotogalerija:

Į finalą patekusią Moniką Liu prie Turino arenos naktį sveikino gerbėjai (10 nuotr.)
+4

Žmonės.lt primena, kad į šeštadienį vyksiantį didįjį finalą komisijos ir žiūrovų sprendimų pateko dešimt šalių. Tiek žiuri, tiek žiūrovų balsai sudarė po lygią dalį galutinio balo. Didžiajame „Eurovizijos“ finale pasirodys:

  • Šveicarija,
  • Armėnija,
  • Islandija,
  • Lietuva,
  • Portugalija,
  • Norvegija,
  • Graikija,
  • Ukraina,
  • Moldova,
  • Nyderlandai.

Kiti dešimt finalo dalyvių paaiškės po antrojo pusfinalio ketvirtadienį.

Dar penkios šalys į finalą patenka be kovos, nes yra pagrindinės konkurso finansinės rėmėjos. Tai – Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Italija ir Ispanija. Dėl karo Ukrainoje iš konkurso šiemet buvo pašalinta Rusija.

66-osios „Eurovizijos“ pirmojo pusfinalio atlikėjai (43 nuotr.)
+37
Skaitykite daugiau