Paaiškėjo Lietuvos policijos verdiktas dėl skandalingo „Rammstein“ vakarėlio Vilniuje

„Rammstein“ / „Scanpix“ nuotr.
„Rammstein“ / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS, Žmonės.lt
2023-06-15 16:48
AA

Pranešama, ar bus pradėtas tyrimas dėl galimo apsvaiginimo ir prievartos grupės „Rammstein“ koncerte.

Vokietijos žiniasklaida paskelbė, kad nesiims tyrimo dėl grupės „Rammstein“. Ten skelbiama, kad prieš kelias dienas Lietuvos policija nutraukė tyrimą, o galima auka, kaltinanti grupės lyderį Tillą Lindemaną, nesutinka su tokiu policijos sprendimu ir paskelbė oficialų skundą.

Kaip LRT informavo Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, tyrimas buvo ne nutrauktas, o priimtas sprendimas jo nepradėti.

„Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 3-ajame PK, nesant nusikaltimo sudėties, buvo priimtas sprendimas nepradėti ikiteisminio tyrimo (o ne nutraukti)“, – teigiama LRT gautame atsakyme.

Pasak policijos atstovų, galutinį sprendimą turi priimti prokuratūra.

„Galutinį sprendimą turi priimti prokuratūra. Tyrimas visada gali būti atnaujintas paaiškėjus naujoms aplinkybėms“, – minėtam portalui pabrėžė policijos atstovai.

Žmonės.lt primena, kad Lietuvos policija anksčiau apklausė galimą auką.

„Ką tik praleidau beveik 5 valandas vaizdo pokalbyje su Lietuvos policija. Jie pagaliau priėmė oficialų mano pareiškimą ir suteikė man nuorodos numerį. Esu neįtikėtinai nusivylusi tuo, kaip „profesionalai“ su tuo tvarkėsi“, – rašė Shelby Lynn savo tviteryje.

Portalui Žmonės.lt susisiekus su Vilniaus apskr. VPK
Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja, ši patvirtino, kad Lietuvos policija kalbėjo su galimai nukentėjusia mergina.

„Taip, galime patvirtinti, vyksta medžiagos patikslinimas, to įvykio, apie kurį ji minėjo jau praeitą savaitę. Pareigūnai bendradarbiauja tiek su jos šalies policijos pareigūnais, tiek atlieka kitus veiksmus, būtinus informacijos patikslinimui. Vakar buvo atlikta jos apklausa“, – portalui Žmonės.lt sakė J.Samorokovskaja.

Anot J.Samorokovskajos, kol kas sprendimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo nėra priimtas, todėl ji negali komentuoti, ar bus apklausiami grupės „Rammstein“ nariai.

„Yra 10 darbo dienų, per kurias pareigūnai tikslina įvykio aplinkybes, o vėliau bus priimtas sprendimas, ar pradėti ikiteisminį tyrimą, ar ne“, – portalui Žmonės.lt teigė J.Samorokovskaja.

Vokiečių grupės „Rammstein“ koncertas Vingio parke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Kaip anksčiau pranešė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, praėjusį antradienį, apie 13:36 val., buvo gautas pranešimas apie galimai įvykdytą nusikaltimą. Tuomet Airijos pilietė, apsistojusi viešbutyje, teigė, kad pirmadienį vykusio „Rammstein“ koncerto metu kažkas į gėrimus jai įmaišė narkotinių medžiagų bei bandė išprievartauti. Informacija buvo perduota medikams ir policijai.

Anot policijos, pareigūnams atvykus, viešbutyje jau buvo medikai, kurie apžiūrėjo merginą, suteikė jai medicininę pagalbą vietoje. Mergina nurodė įvykio aplinkybes. Ji pretenzijų niekam neturėjo, pareiškimas nebuvo gautas.

Shelby Lynn metė kaltinimus grupei „Rammstein“ / Gretos Skaraitienės / BNS ir socialinių tinklų nuotr.

„Ji kitą dieną po koncerto išskrido ir grįžusi į savo šalį kreipėsi į teisėsaugą, bet kadangi tyrimas turi vykti toje šalyje, kur viskas įvyko, pareigūnai bendradarbiauja, tikslinama informacija. Ji prisistato kaip airė“, – BNS sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja.

Apie galimai įvykdytą grupės „Rammstein“ narių nusikaltimą mergina pasidalijo socialiniuose tinkluose. Juose ir kitos jaunos gerbėjos dalijasi istorijomis, nurodydamos, kad muzikinė grupė yra sukūrusi organizuotą apsvaiginimo, seksualinio priekabiavimo ir prievartavimo sistemą, kviesdama atrinktas jaunas merginas į prieš ir po koncertų vykstančius vakarėlius.

Vokietijos metalo grupė „Rammstein“ feisbuke paskelbė atmetanti kaltinimus.

„Kalbant apie internete sklindančius kaltinimus po koncerto Vilniuje, galime atmesti juos ir pasakyti, kad tai, kas teigiama, neįvyko mūsų aplinkoje. Apie jokius oficialius tyrimus šiuo klausimu nežinome“, – skelbė grupė.