Paaiškėjo pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio nugalėtojai: į finalą pateko Rusija, Estija liko už borto
Antradienio vakarą „Eurovizijos“ gerbėjai laikė užgniaužę kvapą: skambėjo pirmasis 61-osios „Eurovizijos“ pusfinalis. Iš viso pirmame konkurso pusfinalyje varžėsi 18-os šalių atstovai, o šou pabaigoje paaiškėjo, kurie 10 iš jų pateko į finalą: tai Azerbaidžano, Rusijos, Nyderlandų, Vengrijos, Kroatijos, Austrijos, Armėnijos, Čekijos, Kipro ir Maltos atstovai.
Pirmame „Eurovizijos“ pusfinalyje dainavo šių šalių atstovai: Suomijos, Graikijos, Moldovos, Vengrijos, Kroatijos, Nyderlandų, Armėnijos, San Marino, Rusijos, Čekijos, Kipro, Austrijos, Estijos, Azerbaidžano, Juodkalnijos, Islandijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Maltos.
Susumavus televizijos žiūrovų ir komisijos balsus paaiškėjo, kad į šeštadienį skambėsiantį finalą pateko šių dešimties valstybių atstovai:
Į finalą tiesiai deleguoti šešių valstybių atstovai: Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Vokietijos, Švedijos, Italijos, Prancūzijos.
Lietuvai atstovaujantis Donatas Montvydas dainuos antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, ketvirtadienį. Jis pasirodys devintu numeriu.
Šiais metais „Eurovizijos“ dainų konkursas vyksta Švedijoje, Stokholmo „Globe“ arenoje.
TAIP PAT SKAITYKITE: Eurovizijos laiko mašina. Įveskite savo gimimo datą ir keliaukite laiku!
Pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį pradėjo Suomijos atstovė Sandhja, atlikusi dainą „Sing it away“.
Tai šokių muzikos stiliaus kūrinys, primenantis tuos, kurie šiuo metu karaliauja populiariausių radijo stočių topuose. Scenoje dainininkė pasirodė pasipuošusi mėlynu kombinezonu, jai talkino penkios pritariančiosios vokalistės, paruošusios įspūdingą choreografiją.
Antru numeriu pasirodė Graikijai atstovaujanti grupė „Argo“, atlikusi dainą „Utopian Land“. Graikai uždainavo gimtąja kalba, Europą bandė papirkti energingu kūriniu su folk muzikos elementais. Į sceną atlikėjai atsinešė ir muzikos instrumentų.
Toliau – Moldovos atstovė Lidia Isac, atlikusi dainą „Falling Stars“. Balsingoji gražuolė taip pat „Eurovizijai“ pasirinko šokių muzikos stiliaus kūrinį. Ir, žinoma, rado, kas šoks, – kosmonautas.
Vengrijai šįmet atstovauja Freddie, jis atliko kūrinį „Pioneer“. Tai lengvai įsimenanti baladė, kuri konkurso gerbėjams galėtų patikti dėl lengvai įsimintinos melodijos. Scenoje atlikėjui talkino milžinišką būgną mušęs atlikėjas ir trys pritariantieji vokalistai.
Kroatijos atstovė Nina Kraljič atliko dainą „Lighthouse“. Žiūrovus ji stengėsi pakerėti švelniu balsu. Dar didesnis jos ginklas – žėrintis sidabru kostiumas, daugelį dalyvių pranokstantis originalumu. Didžiausias šios dainininkės ginklas – įtaiga. Tam, kad sužavėtų, ji nesikliovė specialiaisiais efektais.
Nyderlandai į „Euroviziją“ išsiuntė atlikėją Douwe Bobą, kuris atliko dainą „Slow Down“. Tai dar viena paprasta, lengvai įsimenanti, tačiau pozityvi ir teigiamas emocijas kelianti daina. Scenoje dainininkas pasirodė su muzikantų grupe, grojo ir pats: atsinešė gitarą. Kuklus, tačiau jaukus ir romantiškas – taip būtų galima apibūdinti šio dainininko šou.
Armėnijos atstovė Iveta Mukučian milijonams televizijos žiūrovų atliko dainą „LoveWave“. Atlikėja scenoje pademonstravo itin seksualų įvaizdį: apnuogino ilgas it nulietas kojas, mat vilkėjo žėrintį triko. Netrūko ir specialiųjų efektų: jai dainuojant viršun kilo specialūs ugnies efektai, pasirūpinta įspūdingomis vizualizacijomis.
San Marinui šįmet atstovavo dainininkas Serhatas, atlikęs dainą „I didn‘t know“. Šį atlikėją žiūrovai galėtų įsiminti dėl kiek kitoniško – žemo ir ramaus – balso. Arba dėl kitko – seksualius latekso kostiumus, kurie žėri sidabru, apsitempusių pritariančiųjų vokalisčių...
„You are the only one“ – taip vadinasi kūrinys, su kuriuo Europą užkariauti bando Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas. Vienas iš šios madingos, neabejotinai hitu tapsiančios dainos bendraautorių – Filipas Kirkorovas. Šis dainininkas laikomas vienu konkurso favoritų. Jo šou – brangus ir įspūdingas: scenoje pastatytos specialios konstrukcijos, kuriomis laipiodamas jis vertė žiūrovus aikčioti.
Dešimtu numeriu pirmame pusfinalyje uždainavo Čekijos atstovė Gabriela Gunčikova, atlikusi dainą „I Stand“. Tai lyriškas kūrinys, žinoma, apie meilę. Ji scenoje pasirodė vienui viena, kaip ir visi kiti, atsakingai pasirinko sceninį įvaizdį: vilkėjo baltą žemę siekiančią suknelę.
Kipras į „Euroviziją“ nusiuntė grupę „Minus One“, kuri atliko kiek kovingai skambančią dainą „Alter Ego“. Trankus kūrinys krenta iš bendro pirmojo pusfinalio konteksto, tačiau kaip ir būdinga, yra lengvai įsimenantis. Pasirūpinta ir scenografija: žiūrovai grupės muzikantus išvydo uždarytus didžiuliuose narvuose, „laisvėje“ čia pasirodė tik grupės solistas.
Austrijos garbę „Eurovizijoje“ gina atlikėja Zoë, uždainavusi kūrinį „Loin d'ici“. Scenoje ji kiek priminė lėlę Barbę – vilkėjo pasakas primenančią suknelę. Pati daina – lengva, paprasta, popsinė, tačiau įsimintina. Priešingai nei dauguma kitų, ši dainininkė atsisakė ypatingų specialiųjų efektų.
Tryliktu numeriu pirmame pusfinalyje pasirodė Estijos atstovas Jüri Pootsmannas, atlikęs dainą „Play“. 21-erių dainininkas savo šalyje išgarsėjo po to, kai laimėjo televizinį muzikos konkursą „Idol“ (liet. „Dievaitis“). Į „Euroviziją“ estas išvažiavo su melodingu, kiek retro stilių primenančiu kūriniu. Jis scenoje pasirodė vienas, kaip planuoja ir visi kiti Baltijos šalių atstovai – ir latvis Justas, ir lietuvis Donatas Montvydas. Scenoje dainininkas pasižymėjo atlikdamas „magiškus“ triukus kortomis.
Azerbaidžanui „Eurovizijoje“ šįmet atstovauja Samra. Ji atliko dainą „Miracle“. Savo išvaizda kiek dainininkę Lorde primenanti dainininkė taip pat atliko šokių muzikos stiliaus kūrinį. Pasipuošė smarkiai: vilkėjo auksu žėrintį kombinezoną. Jai scenoje talkino keturi romėnišku stiliumi pasipuošę šokėjai. Pinigų specialiesiems efektams nepagailėta: žiūrovai išvydo žemyn iš scenos viršaus krentančias žiežirbas.
Juodkalnijai „Eurovizijoje“ šįmet atstovauja grupė „Highway“. Šie rokeriai konkurso scenoje atliko dainą „The real way“. Pasirodymas buvo neįprastas nuo pirmų akimirkų: grupė pasirinko netradicinius filmavimo kampus, scenon atsitempė ir gitaras, ir didžėjaus pultą. Subtiliai apsinuogino vienintelė grupės mergina.
Greta Salóme – Islandijos atstovė, Europą bandanti pavergti su daina „Hear them calling“. Žiūrovams ji pasirodė išnirusi iš tamsos, pasirodymo vinimi tapo šviesų žaismai ir vizualizacijos. Scenoje ši dainininkė taip pat pasirodė viena. Panašu, kad toks sprendimas šių metų „Eurovizijoje“ – pats madingiausias.
Bosnijai ir Hercegovinai pergalę išplėšti bandė „Dalal & Deen“ kartu su Ana Rucner ir Jala. Kolektyvas atliko dainą „Ljubav Je“. Tai – standartinis eurovizinis duetas, žiūrovų širdis bandęs pavergti visais įmanomais būdais. Scenoje atlikėjai dainavo ir popsą, ir repą, ir operą, įspūdį bandė padaryti grodami moderniai atrodančia violončele.
Paskutiniuoju, 18-uoju, numeriu pirmame pusfinalyje pasirodė Maltos atstovė Ira Losco, atlikusi dainą „Walk on Water“. Šou prasidėjo nuo specialiojo efekto: LED ekranuose pirmiausia pasirodė dainininkės veidas. Vėliau pasirodė ir ji pati, vilkėdama prabangią blizgią suknelę. Atlikėjai talkino vienas šokėjas.
Rezultatai
TAIP PAT SKAITYKITE: Šiemet keisis balsų skaičiavimo sistema „Eurovizijoje“. Kaip?
Po visų atlikėjų pasirodymo skirtos 20 minučių televizijos žiūrovų balsavimui. Komisijos nariai, kurių balsai sudaro 50 procentų galutinio rezultato, savo balsus atidavė dar pirmadienio vakarą, stebėdami antrąją generalinę pusfinalio repeticiją.
Susumavus televizijos žiūrovų ir komisijos balsus paaiškėjo, kad į šeštadienį skambėsiantį finalą pateko šių dešimties valstybių atstovai: Azerbaidžano, Rusijos, Nyderlandų, Vengrijos, Kroatijos, Austrijos, Armėnijos, Čekijos, Kipro ir Maltos.