Pamėgote „hygge“? Patiks ir „fika“ – švediška kavos pertraukėlė

Moteris mėgaujasi kava / Vida Press nuotr.
Moteris mėgaujasi kava / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-02-15 09:42
AA

Apie „hygge“ tikriausiai girdėjo kas antras, o šią žiemą bent pusė iš girdėjusių bandė pritaikyti savo kasdieniame gyvenime. Jei patiko ši daniška koncepcija, mielai į savo kasdienybę įtrauksite ir kitą – švedų „fika“. Grubiai verčiant, tai reikštų kavos pertraukėlę, kavos gėrimą. Bet iš tiesų į šią sąvoką telpa daug daugiau.

Skandinavai, turėdami aukštą pragyvenimo lygį, tačiau šaltą orą ir daug tamsių dienų, atrado savų – labai paprastų – būdų, kaip galima kasdien būti laimingesniems ir vertinti, ką turi.

„Fika“ labai mėgstama švedų ir suomių, ši sąvoka reiškia kavos pertraukėlės susikūrimą. Tarkime, vidury dienos susitariate su draugais susitikti išgerti kavos, paplepėti, sukirsti kokį nors saldėsį. Pastarieji čia užima nemenką vaidmenį – keksiukai, cinamoninės bandelės, sausainiukai, pyrago ar torto gabalėlis – tinka viskas.

Cinamoninė bandelė / Vida Press nuotr.

Taip pat labai svarbu – tempo sulėtinimas kavos pertraukėlės metu, net jei tai trunka tik pusvalandį. „Fika“ yra galimybė nurimti, atsipalaiduoti ir mėgautis kava, saldumynu, kompanija, aplinka. Tad jei esate linkę paskubomis prigriebti kavos išsinešti ir gerti vairuodami ar skubėdami, tai nėra „fika“ – tai tik kavos gėrimas.

Šią koncepciją galima įgyvendinti visur – darbe, jaukioje kavinėje, namie, parke ant suoliuko.

Cinamoninė bandelė / Vida Press nuotr.

Tiksliai nežinoma, kada ši mėgavimosi kava ir saldėsiu kultūra susiformavo, tačiau pačiai sąvokai jau daugiau nei šimtas metų. Žodis vartojamas ir kaip daiktavardis, ir kaip veiksmažodis, ir tariamas kaip „fyka“.

Taigi, gal nuo šiol kavos gėrimas ir jums reikš šį tą daugiau nei tik skanią kavą? Beje, jei negeriate kavos, arbata irgi tinka!