Panevėžietės Viktorijos iššūkis: atsikratyti 20 kg, dalyvauti „Bikini Fitness“ ir padėti palūžusiai sesei

Viktorija Grigorjevaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Viktorija Grigorjevaitė (31) visą gyvenimą buvo apkūni ir kovojo su antsvoriu. Ir nors vadinti ją stora neapsiverčia liežuvis, niekaip nenutirpstantys papildomi kilogramai merginai kartino gyvenimą. Ji šimtus kartų bandė laikytis įvairiausių dietų, tačiau nereikalingi kilogramai tai nukrisdavo, tai vėl grįždavo. Ir dar su kaupu.

Idealių kūno formų nuo paauglystės troškusi Viktorija galiausiai pasiryžo neeiliniam iššūkiui – mažiau nei per aštuonis mėnesius ji nusprendė kardinaliai pakeisti save ir iš putlutės merginos tapti viena iš kultūrizmo konkurso „Bikini Fitness“ dalyvių.

Tačiau visa tai ji sugalvojo ne šiaip sau. Po šiuo jos vadinamu projektu slepiasi kilni idėja – padėti šiuo metu psichologinę ir finansinę krizę išgyvenančiai sesei.

Viktorijos sesuo Erika (26) prieš ketverius metus padarė avariją, kurioje žuvo pėstysis. Teisme nukentėjusiojo šeimai iš Erikos buvo priteista 23,4 tūkst. litų (apie 6,7 tūkst. eurų), o su antstolio išieškojimu suma išaugo iki 28 tūkst. litų. Pasak Viktorijos, šis įvykis seserį kaip reikiant palaužė.

Nepraėjus nė metams Erika pateko į dar vieną, šįkart prokuroro sukeltą avariją, kurioje jos dešinė ranka buvo kone sutraiškyta. Du atviri lūžiai dilbio srityje, ne viena sudėtinga operacija – ilgą laiką Erika nevaldė rankos. Mergina palūžo tiek fiziškai, tiek psichologiškai, ji tapo uždara, dingo pasitikėjimas savimi, mintis užvaldė depresyvi nuotaika.

„Bandžiau visaip jai padėti, prablaškyti, įtraukti į įvairias aktyvias veiklas, tačiau sesuo visiškai užsidarė savyje, nustojo tikėti šviesia ateitimi. Tuomet sugalvojau imtis kito būdo – mečiau sau, rodos, neįmanomą iššūkį ir pasiryžau pasiekti tai, kas man pačiai atrodė panašu į utopiją – dalyvauti „Bikini Fitness“ konkurse. Taip noriu parodyti sesei, kad viską gyvenime įmanoma pakeisti, taip, kaip pati nori“, – sakė Viktorija.

Viktorija Grigorjevaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Iš Panevėžio kilusi Viktorija pastaruosius dešimt metų gyvena Anglijoje, iš kurių jau šešerius kuria ateitį Liverpulyje. Vilniaus Pedagoginiame universitete (dabar – Edukologijos universitetas, – red.) baigusi sociologijos mokslus, vėliau Anglijoje baigė fotografijos studijas, taip pat įgijo menų bakalaurą. Šiuo metu drauge su vyru Viktorija kuria verslą, turi įkūrę reklamos projektais ir gamyba užsiimančią įmonę.

Vieni iš jos įmonės klientų dirba sporto srityje, todėl nusprendusi keistis mergina du mėnesius namuose sportavo pati, tačiau vėliau kreipėsi į juos pagalbos.

Viktorija Grigorjevaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Priimto iššūkio pradžioje, kovo mėnesį, Viktorija svėrė 78 kilogramus. Tuomet 176 centimetrų ūgio merginai apie kultūrizmo varžybas buvo galima tik pasvajoti. Nepaisant to, ji pasiryžo pokyčiams.

Pirmus du mėnesius Viktorija apie savo idėją niekam neprasitarė, tiesiog mažino suvartojamo maisto porcijas ir tyliai treniravosi namuose. Galiausiai suprato, kad norėdama pasiekti norimų rezultatų, turi kreiptis į specialistus.

„Pirmo susitikimo su treneriais nepamiršiu turbūt niekada. Kai papasakojau jiems apie savo tikslus, jie nelabai manimi patikėjo – juk man reikėjo atsikratyti tiek daug riebalų! Prieš sutikdami su manimi dirbti, jie paprašė manęs nusirengti. Tam, kad galėtų įvertinti mano figūrą. Buvo taip gėda! O jie nevyniojo į vatą ir tiesiai šviesiai drėbė – teks mesti svorį“, – situaciją prisiminė Viktorija.

Viktorija Grigorjevaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Mergina buvo nuteikta – jai kelis mėnesius teks laikytis griežtos dietos, kasdien po du kartus lankytis sporto salėje. Jokių nuklydimų, jokių sukčiavimų, tik disciplina ir juodas darbas. Pradžioje Viktorija mintyse kikeno pati negalėdama patikėti, kam pasirašė, tačiau pasiryžimas buvo labai stiprus.

Per pastaruosius mėnesius jos įpročiai apsivertė 180 laipsnių kampu. Viktorija sportuoja 12 kartų per savaitę, nuo pirmadienio iki šeštadienio rytus pradeda kardio treniruotėse, į sporto salę sugrįžta ir kiekvieną vakarą, tuomet porą valandų daro pratimus skirtingoms raumenų grupėms.

Jos maisto racionas taip pat gerokai susiaurėjo, teko atsisakyti visų kaloringų ir figūrai nenaudingų produktų bei patiekalų. Jai buvo nustatytas specialus mitybos planas, kurio laikantis mergina per dieną turėjo suvartoti 200 gramų baltymų, 100 gramų angliavandenių ir 50 gramų riebalų.

„Nesu virtuvės žmogus, nemėgstu gaminti, tačiau teko keistis – dabar gaminu maistą pati, pasiruošiu trims keturioms dienoms į priekį. Viską sveriu, skaičiuoju. Taip gyventi gana sudėtinga, juolab kad neturiu vadinamųjų „cheating days“ – dienų, kai galiu valgyti ką panorėjusi. Sykį nuklydau, paskui teko atsigriebti, treneriai išrašė velnių, sakė, kad daugiau tokie bajeriai nesikartotų“, – juokėsi Viktorija.

Viktorija Grigorjevaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Šiandien ji sveria 69 kilogramus ir per likusius keturis mėnesius planuoja atsikratyti dar maždaug 9. Tačiau kilogramai jai – ne rodiklis, daug svarbiau sumažinti riebalinę kūno masę. Iššūkio pradžioje ji siekė 36 procentus, dabar – 25, tikslas – 8–12 procentų, – toks skaičius rekomenduojamas toms merginoms, kurios planuoja dalyvauti lengvojo kultūrizmo varžybose.

Konkursas – jau ne už kalnų, į sceną Viktorija lips lapkričio 15 dieną. Iki to laiko ji ketina pasiekti ne tik asmeninių pergalių, bet ir įkvėpti seserį labiau pasitikėti savimi bei padėti jai grąžinti turimą skolą.

Viktorija ragina visus prisidėti prie šios iniciatyvos paaukojant tam tikrą pinigų sumą. Šiuo metu ji jau spėjo surinkti kiek daugiau nei 500 svarų (apie 720 eurų), jos planuose – iki lapkričio papildyti sąskaitą 5 tūkst svarų (apie 7,2 tūkst. eurų).

Talpindama viešus įrašus internete Viktorija ragina visus prisidėti prie šio iššūkio ir paaukoti galimą pinigų sumą.

„Sesuo jau dabar labai džiaugiasi. Sužinojusi, kam pasiryžau, apsiverkė iš džiaugsmo. Idėją labai palaiko ir tėvai. Nuoširdžiai tikiu, kad man pasiseks“, – sako Viktorija.

Prisidėti prie Viktorijos iššūkio ir paremti ją galite čia.

Stebėti, kaip merginai sekasi siekti tobulos figūros, galite čia.

Skaitykite daugiau