Paryžiaus širdyje trisdešimtąjį kartą prancūzai vakarieniavo baltai: prisijungė ir Lietuvos organizatoriai

Jubiliejinė „Le Dîner en Blanc“ vakarienė / Asmeninio archyvo nuotr.
Jubiliejinė „Le Dîner en Blanc“ vakarienė / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-06-05 13:58
AA

Pirmąjį birželio sekmadienį Paryžiuje daugiau nei 20 000 žmonių susirinko prie bendro stalo, kurių net pusė į Prancūziją suskrido iš viso pasaulio.

Šarūnas Meškys su žmona Modesta / Asmeninio albumo nuotr.

Jubiliejinėje, 30-oje, „Le Dîner en Blanc“ vakarienėje dalyvavo pora iš Lietuvos – žurnalistas ir muzikantas Šarūnas Meškys su žmona fotografe Modesta Meške.

Šarūnas Meškys su žmona Modesta / Asmeninio albumo nuotr.
Šarūnas Meškys su žmona Modesta / Asmeninio albumo nuotr.

Rugpjūčio 31-ąją ši balta šventė pasieks ir Vilniaus senamiestį.

Baltoji vakarienė kas kartą vyksta vis kitoje vietoje. Prancūzai šį kartą pasirinko XIX a. „Les Invalides“ monumentą.

Jau pati balta spalva yra žavinga, o šios šventės metu ji išsiskleidžia visu grožiu – net stebina, kaip absoliučiai viskas gali būti baltos spalvos: ir apdarai, ir aksesuarai, ir stalo puošmenos.

Jubiliejinė „Le Dîner en Blanc“ vakarienė

Pirmą kartą vakarienę kartu su bičiulių būriu François Pasquier surengė 1988-aisiais Paryžiuje. Elegantiškai pasipuošę svečiai buriasi į slaptą pikniko vietą – ji skelbiama paskutiniu momentu, mėgaujasi maistu ir bendravimu gražiausiose miesto vietose. „Le Dîner en Blanc“ kuruoja tarptautinis Dîner en Blanc International komitetas. Visi organizatoriai yra užsidegę baltosios vakarienės idėja ir kiekvienais metais šiuo renginiu puošia savo reprezentuojamą miestą, baltąja švente džiaugiasi apie 80 miestų.

Idėja surengti „Le Dîner en Blanc“ Lietuvoje kilo Dovilei Butkienei, kuri daug metų dirbo grožio ir mados srityje. Estetikai neabejinga moteris, pamačiusi nuotraukas iš Paryžiuje surengtos baltosios vakarienės, panoro šiuo elegantišku renginiu papuošti ir Vilnių.

Subūrusi komandą jau pirmąjį kartą sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo ir palaikymo. Per penkerius metus šis renginys tapo viena laukiamiausių Vilniaus vasaros švenčių, suburiančių senus draugus, leidžianti susipažinti naujiems, pasipuošti, pasimėgauti gurmanišku maistu ir užfiksuoti tai kvapą gniaužiančiose nuotraukose.

„Le Dîner en Blanc“ organizaciniame komitete nuo pat renginio Lietuvoje pradžios buvo ir Valda Lukošiūtė. Ši gurmanišką maistą ir estetiką dievinanti moteris po savo pirmojo apsilankymo Paryžiuje pati sau iškėlė užduotį – per metus išmokti prancūzų kalbą. Taip ir padarė. Po metų Valda jau laisvai kalbėjo prancūziškai ir gavusi kvietimą prisijungti prie „Le Dîner en Blanc“ organizavimo mielai sutiko, nes prancūziška kultūra ir tradicijos moteriai artimos.

Jubiliejinė „Le Dîner en Blanc“ vakarienė (9 nuotr.)
+3