Paryžiuje Kim Kardashian kaustė žvilgsnius: „įspėjamoji juosta“ ant kūno – svarbi žinutė

Kim Kardashian ir Demna Gvasalia / „Instagram“ nuotr.
Kim Kardashian ir Demna Gvasalia / „Instagram“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-03-07 10:18
AA

Paryžiaus mados savaitėje pristatyta „Balenciaga“ kolekcija prikaustė viso pasaulio mados entuziastų žvilgsnius. Ir šįkart ne dėl gražiausių drabužių – podiumu žengę modeliai siuntė palaikymą Ukrainos pabėgėliams. Vis dėlto raginimai sustabdyti Rusijos agresiją buvo matomi ir užkulisiuose – tokią žinutę savo apranga išreiškė pramogų pasaulio žvaigždė Kim Kardashian.

Kaip rašo „People“, mados namai „Balenciaga“ visą kolekcijos pristatymą skyrė nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams. Anot mados namų kūrybos vadovo Demnos Gvasalios, kolekcijos pristatymas yra apie bebaimį pasipriešinimą ir meilės bei taikos pergalę prieš blogį.

Būtent todėl praėjusį mėnesį mados namų „Balenciaga“ veidu tapusi K.Kardashian kolekcijos pristatymą stebėjo pasipuošusi neįprastai – kūną apsijuosusi „Stop“ juosta, ant kurios buvo matomas mados namų logotipas. Tai buvo viena iš žinučių, raginanti sustabdyti Rusijos agresiją.

Po renginio Kim Kardashian pozavo su „Balenciaga“ mados namų kūrybos vadovu Demna Gvasalia, vilkėjusiu Ukrainos vėliavos spalvų marškinėlius.

Kim Kardashian ir Demna Gvasalia / „Instagram“ nuotr.

„Balenciaga“ mados namų kūrybos vadovas, dizaineris Demna Gvasalia teigė, kad prieš šešis mėnėsius pradėtas rengti mados pristatymas iš pradžių turėjo būti skirtas klimato kaitai, vis dėlto situacija pasaulyje padiktavo savo temą – prasidėjo Rusijos karas prieš Ukrainą. Modeliams žengiant podiumu, Demna skaitė poemą ukrainiečių kalba.

Pats buvęs pabėgėlis iš Sakartvelo, D.Gvasalia neslėpė – karas Ukrainoje jam sukėlė skausmingus prisiminimus.

„Karas Ukrainoje man priminė skausmingą traumą, kurią savyje nešiojuosi nuo 1993 metų. Tuomet tas pats nutiko ir mano gimtojoje šalyje“, – sakė dizaineris, kuris būdamas 12 metų buvo vienas iš 250 tūkst. sakartveliečių, priverstų bėgti iš savo namų, kai Rusijos finansuojami Abchazijos separatistai užėmė Sakartvelui priklausančias teritorijas.

„Tai buvau aš, – pridūrė dizaineris. – Prieš 30 metų buvau prieglaudoje gyvenantis vaikas, bijantis, kad bet kurią akimirką ant galvos gali užgriūti stogas.“

Kim Kardashian / „Instagram“ nuotr.

Kaip rašo „The Guardian“, ant kiekvieno „Balenciaga“ kolekcijos pristatymo žiūrovo kėdės buvo palikti ir Ukrainos vėliavos spalvų marškinėliai bei raštelis, teigiantis, kad mados savaitė šiuo metu atrodo it absurdas.

„Mada dabar nesvarbi. Svarbiausia žinutė turi būti meilė ir taika, o vykstant karui mada turi išreikšti tvirtą poziciją“, – po pasirodymo sakė Demna.