Tokio kolekcijos pristatymo dar nebuvo: „Balenciaga“ skyrė jautrią poemą karo draskomai Ukrainai

„Balenciaga“ / „Scanpix“ ir „Instagram“ nuotr.
„Balenciaga“ / „Scanpix“ ir „Instagram“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-03-07 09:27
AA

Praėjusią savaitę nuaidėjo pasipiktinimas – mados pasauliui karas Ukrainoje nė motais. Toks pareiškimas nuskambėjo stebint Milano mados savaitę, kurios metu nė vienas dizaineris apie Rusijos agresiją neužsiminė nė žodžiu. Vis dėlto Paryžiaus mados savaitė parodė visai kitaip – dizaineriai neabejingi tam, kas vyksta. Mados namai „Balenciaga“ kaip niekad jautriai pagerbė nuo karo bėgančius ukrainiečius.

Vyrai ir moterys klupdami žengė per sniegą, nulenkę galvas prieš vėją. Nors ir apsirengę šilčiausiais drabužiais, drebėdami jie nešė visą savo gyvenimą maišuose – toks vaizdas pasitiko „Balenciaga“ kolekcijos pristatymo žiūrovus.

Tiesa, nors kolekcijos pristatymo metu nei šaltis, nei sniegas nebuvo tikri, šie nešė jautrią žinutę – palaikymą Ukrainos pabėgėliams. Tai buvo stipri emocija, kurią išvysti ant podiumo yra reta galimybė, rašo „The Guardian“. 

Modeliams žengiant podiumu, „Balenciaga“ mados namų kūrybos vadovas, Sakartvelo dizaineris Demna Gvasalia skaitė poemą ukrainiečių kalba.

„Balenciaga“ / „Scanpix“ nuotr.

Pats prieš beveik tris dešimtmečius dėl karo palikęs savo namus Sakartvele, D.Gvasalia neslėpė – Rusijos karas prieš Ukrainą jam sukėlė skausmingus prisiminimus.

„Karas Ukrainoje man priminė skausmingą traumą, kurią savyje nešiojuosi nuo 1993 metų. Tuomet tas pats nutiko ir mano gimtojoje šalyje“, – sakė dizaineris, kuris būdamas 12 metų buvo vienas iš 250 tūkst. sakartveliečių, priverstų bėgti iš savo namų, kai Rusijos finansuojami Abchazijos separatistai užėmė Sakartvelui priklausančias teritorijas.

„Prieš 30 metų buvau prieglaudoje gyvenantis vaikas, bijantis, kad bet kurią akimirką ant galvos gali užgriūti stogas“, – sakė dizaineris.

Demna / „Scanpix“ nuotr.

Kolekcijos pristatymo metu palaikymas Ukrainai buvo matomas ne tik ant podiumo. Kaip rašo „The Guardian“, ant kiekvieno „Balenciaga“ kolekcijos pristatymo žiūrovo kėdės buvo palikti ir Ukrainos vėliavos spalvų marškinėliai bei raštelis, teigiantis, kad mados savaitė šiuo metu atrodo it absurdas.

„Mada dabar nesvarbi. Svarbiausia žinutė turi būti meilė ir taika, o vykstant karui mada turi išreikšti tvirtą poziciją“, – po pasirodymo sakė Demna.

Nors žmonėms, norėjusiems bent trumpam pabėgti nuo realybės, žiūrėti tokį pasirodymą buvo sudėtinga, tai, be jokios abejonės, atkreipė viso mados pasaulio dėmesį į karą Ukrainoje.