Paryžiuje viešėjęs prodiuseris Aleksandras Brokas: „Keista matyti tokį miestą“
Koronaviruso pandemija neatpažįstamai pakeitė turistų ypač mėgtų pasaulio miestų kasdienybę. Paryžiuje neseniai darbo reikalais viešėjęs režisierius, prodiuseris Aleksandras Brokas (40) pasakojo, kad šis miestas dabar nė iš tolo neprimena anksčiau šurmuliavusios Prancūzijos sostinės.
„Paryžius šiuo metu – tik išskirtinai paryžiečiams“, – portalui Žmonės.lt sakė Aleksandras.
Kino kūrėjų mėgstamas miestas, garsėjęs visuomet turistų sausakimšomis gatvėmis, klientų pilnomis kavinėmis, ištuštėjo.
„Paryžius nusiraminęs. Dienos metu miestas atrodo, kad gyvena įprastą gyvenimą, tačiau nėra jokių turistų. Nuo aštuntos valandos vakaro įvesta komendanto valanda, todėl vakare žmonių nesutiksi. O juk dar ne taip seniai būdavo pilnos miesto gatvės, aidėjo garsios paryžiečių kalbos. Keista matyti tokį miestą“, – pasakojo jau ne pirmą kartą Paryžiuje viešėjęs A.Brokas.
Aleksandras pastebi, kad Paryžiuje žmonės griežtai paiso valdžios įvestų karantino taisyklių – visi dėvi kaukes ir laikosi atstumo.
„Didelės įtampos ar streso čia tikrai nesijautė. Sakyčiau, kad net buvo šioks toks nusiraminimas, nėra įprasto paryžietiško bėgimo ar lėkimo“, – sakė jis.
Tiesa, Aleksandras pasakoja, kad koronaviruso pandemijai uždarius dalį parduotuvių ir kavinių, jam teko gerokai paplušėti, kad surastų kur pavalgyti.
„Paryžiuje neveikia beveik nei vienas restoranas ir tik išsinešimui vienoje ar kitoje parduotuvėje galima įsigyti maisto. Dar gerai, kad mums būnant mieste, ten dirbo tokios pusryčių meniu turinčios kavinės, tai buvo galima negaištant laiko užkąsti ir daryti tuos darbus, dėl kurių atvykome. Bet jei reikėtų tiesiog turistauti, būtų labai nepatogu“, – įsitikinęs pašnekovas.
Į Prancūziją A.Brokas vyko darbo reikalais – čia prodiuseris filmavo Šveicarijoje gyvenančios dainininkės Gintos vaizdo klipą.
„Iš tiesų, į Paryžių vykome filmuoti vaizdo klipų naujajam Gintos albumui „Above Rooftops of Paris“. Tai unikalus projektas, kuris gimė kartu su Italijos muzikos produseriais“, – apie darbus su šypsena pasakojo jis.
Karantino sukaustytame Paryžiuje apsilankęs A.Brokas pasidžiaugė, kad pandemija kino ir muzikos industrijos kūrėjams suteikė išskirtinių galimybių – buvo galima filmuoti tokiose vietose, apie kurias iki tol net nebuvo susimąstyta.
„Tai yra unikalus jausmas. Eini ir filmuoji kur tik nori, net tokiose vietose, kur paprastai neįmanoma, nes visuomet būna pilna žmonių. Tos aplinkybės mums labai palengvino darbą, vaizdo klipo kūrimą“, – atviravo A.Brokas.
Čia Aleksandras pridūrė, kad būtent dėl karantino Gintos vaizdo klipą pavyko nufilmuoti ant Paryžiaus daugiaaukščio stogo. Pasak A.Broko, to nėra padaręs nė vienas pasaulio atlikėjas.
„Paryžiuje patekti ant stogo nėra paprasta, nes tai tiesiog draudžiama, reikia specialių leidimų. Gintai tai padaryti padėjo jos bičiulis prancūziškosios žurnalo „Vogue“ versijos fotografas Raphael Metivet. O ir karantinas tikriausiai padėjo – miestas tiesiog ramesnis, žmonės nereagavo į ant stogų šokančius žmones, tad niekam neteko aiškintis, jog viskas čia gerai“, – juokėsi prodiuseris.
A.Brokas šypsosi, kad gauti leidimą filmuoti tokioje vietoje nebuvo vienintelis iššūkis.
„Juk Paryžius garsėja savo siauromis laiptinėmis ir vienviečiais liftais, todėl į septintą aukštą užkelti filmavimo įrangą buvo nelengva. Iššūkis ir įrengti filmavimo aikštelę su gausiu apšvietimu bei reikiama įranga ten, kur slidu, kur už kiekvieno metro tyko pavojus tiesiog nukristi nuo stogo“, – įspūdžiais dalijosi jis.
Ne mažiau nei ištuštėjusios vieno lankomiausių pasaulio miestų gatvės, pasak A.Broko, keliautojus nustebintų ir sulėtėjęs oro uostų gyvenimas. Po pustuštį oro uostą vaikščiojęs vyras negalėjo patikėti, kad kone prieš pat Kalėdas čia buvo sunku sutikti kitą žmogų – iki tol tokiu metu visuomet virė veiksmas.
„Nors ir supranti, kad dabar pandemija, žmonės nekeliauja, tačiau kai pamatai savo akimis, jog oro uostai atrodo sustingę, apima keistas jausmas. Oro uostuose – neįprasti vaizdai, bet iš kitos pusės, tai daug kas lengviau, nėra spūsčių. Mes keliavome gruodžio 14-15 dieną, tai paprastai tokiu metu būna kalėdinė karštinė, oro uostuose sunku net praeiti. Šiuo atveju keliavimas nebuvo sudėtingas, bet, žinoma, sėdėti su kauke nuo pat išėjimo iš namų nebuvo labai malonu. Tai vis dar kelia kažkokį stresą, nes vaizdas yra toks apokalipsinis“, – pasakojo jis.