Pasaulį sukrėtė žinia apie Pele esą imtą taikyti paliatyvinę slaugą: prabilo ir pati legenda

Pele / „Scanpix“/AP nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Brazilijos futbolo legenda Pele šeštadienį sakė, kad jaučiasi „stiprus ir turi daug vilčių“, nors dėl sveikatos problemų atsidūrė ligoninėje. Prieš tai viešojoje erdvėje pasirodė pranešimų, kad sporto žvaigždei imta taikyti paliatyvinė slauga.

82 metų Pele, daugelio pripažįstamas geriausiu visų laikų futbolininku, yra gydomas nuo gaubtinės žarnos vėžio ir anksčiau šią savaitę buvo hospitalizuotas.

„Mano draugai, noriu, kad visi būtų ramūs ir pozityviai nusiteikę, – socialiniame tinkle „Instagram“ parašė Pele. – Aš stiprus, turiu daug vilčių ir toliau gydausi.“

Pele gydantys gydytojai anksčiau šeštadienį sakė, kad jo būklė išlieka stabili.

Pele / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pele „gerai reaguoja į gydymą, per pastarąsias 24 valandas klinikinis vaizdas nepablogėjo“, sakoma San Paulo Alberto Einsteino ligoninės gydytojų pareiškime.

Jame neminimi anksčiau šeštadienį pasirodę žiniasklaidos pranešimai, kad Pele gauna paliatyvinę slaugą.

Pele šią savaitę buvo paguldytas į ligoninę, kad gydytojai galėtų „pakartotinai įvertinti“ chemoterapijos, taikomos po pernai rugsėjį atliktos gaubtinės žarnos auglio pašalinimo operacijos.

Pasaulio futbolo čempionate Katare dalyvaujantys žaidėjai išreiškė paramą Pele.

Prancūzų puolėjas Kylianas Mbappe šeštadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Melskitės už Karalių.“

Brazilijos futbolo legenda Pele. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Anglijos rinktinės kapitonas Harry Kane'as spaudos konferencijoje sakė: „Siunčiame jam geriausius linkėjimus.“

Vienintelis futbolininkas istorijoje, laimėjęs tris pasaulio čempionatus – 1958-aisiais, 1962-aisiais ir 1970-aisiais su Brazilijos rinktine – į pasaulio areną įsiveržė vos 17 metų, įmušęs kelis įspūdingus įvarčius, tarp jų du finalinėse varžybose su rungtynių šeimininke Švedija 1958 metais, kai Brazilija pirmą kartą laimėjo pasaulio čempionatą.

Tėvynėje „Karaliumi“ (O Rei) vadinamas futbolininkas per visą savo aktyvią sportininko karjerą iki 1977 metų dalyvavo 1 363 profesionaliose rungtynėse ir įmušė 1 281 įvartį.

Pastaraisiais metais Pele sveikata prastėjo, bet savo garsiojo humoro jausmo jis neprarado.

Šeštadienį įraše instagrame jis sakė, kad gera linkinčių žinučių iš viso pasaulio srautas „pripildo jį energijos“ ir kad jis taip pat labai nori „stebėti Braziliją pasaulio čempionate“.

Pele 80-mečio proga – kaip Brazilijos futbolo karalius atrodė jaunystėje (9 nuotr.)
+3
Skaitykite daugiau