Pasaulio jaunimo vicečempionais tapo šokėjai L.Makarovas ir K.Ambrazevičiūtė

Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė / LSŠF nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Kaimyninėje Lenkijoje buvo surengtas Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) jaunimo iki 21 m. amžiaus pasaulio standartinių šokių čempionatas. Lietuvai jame atstovavo keturi duetai iš Vilniaus bei Kauno.

Startas šiame čempionate puikiai pavyko Vilniaus „Juventos“ klubo šokėjams Laurynui Makarovui ir Kotrynai Ambrazevičiūtei. Jie po penkių turų pasirodymo ne tik pateko į finalą – geriausiųjų šešetuką – bet ir pasipuošė pasaulio čempionato sidabro medaliais.

Visi penki L.Makarovo ir K.Ambrazevičiūtės standartiniai šokiai – lėtas valsas, tango, Vienos valsas, fokstrotas ir kvikstepas – finale buvo įvertinti antrosiomis vietomis, nors geriausi balai skirti, atliekant lėtą fokstrotą. Už šį šokį mūsų sportininkai gavo keturias pirmąsias vietas. Palankiausiai šokėjus vertino Lenkijos teisėja – ji Lietuvos sportininkams ir galutinėje įskaitoje skyrė pirmąją vietą, tačiau Italijos, Belgijos, Estijos, Kroatijos, Ukrainos, Švedijos, Malaizijos ir Vokietijos vertintojų balsai L.Makarovui ir K.Ambrazevičiūtei lėmė sidabrą.

Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė / LSŠF nuotr.

Lietuvos šokėjai tarp 56 pasaulio čempionate dalyvavusių porų nusileido tik pastaruoju metu lyderiaujančios Rumunijos duetui Cosmin Lipoaie ir Alessia Ioana Morariu. Trečioji vieta atiteko italams Sebastiano Grande ir Moorea Farinaccio. Finale taip pat dar šoko po vieną duetą iš Ukrainos, Italijos ir Lenkijos.

Šiame pasaulio čempionate šiek tiek sėkmės pritrūko dar vienam puikiam mūsų šalies duetui – Aurimui Meškai ir Ainei Rutkauskaitei iš Kauno Editos Daniūtės šokių studijos ir Kauno „Sūkurio“. Nors jie užėmė aukštą 7-ąją vietą, tačiau buvo pirmieji, nepatekę į finalą. Šį kartą patekimui į finalą reikėjo surinkti 26 teisėjų vertinimo taškus, o A.Meška ir A.Rutkauskaitė surinko 24.

Naujųjų pasaulio vicečempionų, šalies dešimties šokių disciplinos čempionų Lauryno Makarovo ir Kotrynos Ambrazevičiūtės dar vienas itin svarbus startas laukia jau ateinantį šeštadienį – jie varžysis tos pačios amžiaus kategorijos (jaunimo iki 21 m.) dešimties šokių disciplinos pasaulio čempionate, kuris vyks Nyderlandų Roterdamo mieste.

Skaitykite daugiau