Pasaulis gedi rokenrolo karalienės Tinos Turner: atminimą pagerbė B.Obama, Beyoncé, O.Winfrey
Trečiadienį pranešta, kad būdama 83-ejų mirė tikra muzikos legenda, rokenrolo karalienė Tina Turner, kurios galingas balsas ir įspūdingas sceninis įvaizdis dešimtmečius jaudino pasaulio publiką. Scenos ikonos indėlis – didžiulis: jos muzika padarė įtaką ne vienai dabartinei superžvaigždei, pagal jos hitus „The Best“ ir „Proud Marry“ linksminasi kelios kartos, o savo spalvingu, tačiau nelengvu asmeniniu gyvenimu T.Turner ne vienam galėjo įskiepyti stiprybės. Ryškios ir neeilinės žvaigždės gedi milijonai gerbėjų, tarp kurių – ir Tiną pažinojusios įžymybės.
Liūdesį dėl netekties išreiškė ir kai kurie garsiausi muzikos pasaulio atstovai, teigdami, kad netekome išskirtinės ir akimirksniu atpažįstamos atlikėjos, kurios populiarumas apėmė ištisas kartas.
Grupės „The Rolling Stones“ vokalistas Mickas Jaggeris, kuris, kalbama, iš energija visada spinduliavusios scenos divos išmoko šokio judesių, liaupsino jos nepaprastą talentą.
„Ji buvo įkvepianti, šilta, linksma ir dosni. Kai buvau jaunas, ji man labai daug padėjo, ir aš niekada jos nepamiršiu“, – sakė jis.
Tuo metu jo grupės draugas Ronnie Woodas pavadino T.Turner roko ir soulo muzikos karaliene bei brangia drauge.
Pagarbą „mylimai karalienei“ Tinai Turner atidavė ir Beyonce.
„Mano mylima karalienė. Aš tave be galo myliu“, – taip prasidėjo Beyoncé žinutė, paskelbta jos interneto svetainėje. „Esu tokia dėkinga už tavo įkvėpimą ir visus būdus, kuriais nutiesei kelią. Tu esi stiprybė ir atsparumas. Tu esi galios ir aistros įsikūnijimas. Mums visiems labai pasisekė, kad galėjome būti tavo gerumo ir gražios dvasios, kuri išliks amžinai, liudininkais. Ačiū už viską, ką padarėte.“
Ikonišką JAV televizijos laidų vedėją Oprah Winfrey su Tina Turner siejo ne vien kolegiški santykiai – jos puoselėjo nuoširdžią draugystę. Padėkos ir meilės kupinais žodžiais O.Winfrey pasidalijo instagrame.
„Iš pradžių buvau Tinos Turner gerbėja, vėliau – visiška fanė, sekiau ją iš vieno koncerto į kitą visoje šalyje, o galiausiai tapome tikromis draugėmis. Ji – mūsų amžinoji rokenrolo deivė, turinti didžiulę vidinę stiprybę, kuri augo visą gyvenimą. Ji buvo pavyzdys ne tik man, bet ir visam pasauliui. Ji padrąsino tą mano dalį, apie kurios egzistavimą nežinojau.
Kai ji išsikovojo laisvę po ilgus metus trukusio smurto šeimoje, jos gyvenimas tapo skambiu raginimu triumfuoti. Esu dėkinga už jos drąsą, už tai, kad parodė mums, kaip atrodo pergalė dėvint “Manolo„ ir odinį mini sijoną. Kartą ji pasidalijo su manimi, kad kai ateis jos laikas palikti šią žemę, ji nebijos, bet bus susijaudinusi ir smalsi. Ji išmoko gyventi apsupta mylimo vyro Ervino ir draugų. Esu geresnė moteris, geresnis žmogus, nes jos gyvenimas palietė manąjį. Ji iš tiesų buvo tiesiog geriausia“, – rašė ji ir pasidalijo archyviniais kadrais.
Duoklę legendinei muzikantei atidavė ir buvę ar esami šalių lyderiai.
„Pasaulis neteko ikonos“, – sakė Šveicarijos prezidentas Alainas Bersetas.
Savo ruožtu JAV prezidentas Joe Bidenas ją pavadino išskirtiniu talentu, amžiams pakeitusiu amerikiečių muziką.
„Tinos asmeninė stiprybė buvo nepaprasta“, – rašė J.Bidenas.
„Įveikusi sunkumus ir net prievartą, ji sukūrė amžiais prisiminsimą karjerą, gyvenimą ir palikimą, kurie priklausė tik jai“, – pridūrė jis, pavadindamas T. Turner „tiesiog geriausia“, su aliuzija į vieną garsiausių jos hitų (angl. Simply the best).
Savo ruožtu buvęs Baltųjų rūmų šeimininkas Barackas Obama pavadino atlikėją „žvaigžde, kurios šviesa niekada neišblės“.
„Tina Turner buvo natūrali. Ji buvo galinga. Ji buvo nesustabdoma. Ir ji buvo be skrupulų savimi – kalbėjo ir dainavo savo tiesą per džiaugsmą ir skausmą; triumfą ir tragediją“, – apie žvaigždę, laikomą juodaodžių ikona, rašė pirmasis Jungtinių Valstijų juodaodis prezidentas.
Prie jos namų Kiusnachte, šalia Ciuricho ežero Šveicarijoje, nusidriekė norinčių atiduoti pagarbą gerbėjų eilė, daugelis jų buvo nešini žvakėmis ir gėlėmis.
„Chateau Algonquin“ beveik tris dešimtmečius buvo T.Turner ir jos vyro vokiečio Erwino Bacho namai. 2013-aisiais ji gavo Šveicarijos pilietybę ir atsisakė JAV paso.
Fotogalerija:
Žmonės.lt primena, kad rokenrolo pionierė, aštuntajame dešimtmetyje tapusi popmuzikos žvaigžde, mirė būdama 83 metų po ilgos ligos, naujienų agentūrai PA pranešė Jungtinėje Karalystėje gyvenantis T.Turner agentas Bernardas Doherty.
Anot atstovo, ji ramiai mirė savo namuose netoli Ciuricho, Šveicarijoje.
„Su didžiuliu liūdesiu pranešame apie Tinos Turner mirtį. Savo muzika ir begaline aistra gyvenimui ji sužavėjo milijonus gerbėjų visame pasaulyje ir įkvėpė ateities žvaigždes. Šiandien atsisveikiname su brangia drauge, kuri palieka mums visiems savo didžiausią kūrinį – muziką. Iš visos širdies užjaučiame jos šeimą. Tina, mums tavęs labai trūks“, – rašoma oficialioje Tinos Turner „Instagram“ paskyroje.
Pastaraisiais metais T.Turner turėjo daug sveikatos problemų. Patyrusiai insultą ir įveikusiai vėžį, prieš kelerius metus Tinai Turner atlikta inksto persodinimo operacija.
Fotogalerija: