Pasiektas ilgiausios kasos rekordas Lietuvoje: driekėsi net 142 metrus

Pinamos ilgaplaukių kasos ilgiausiam kasos Lietuvoje rekordui pasiekti / Renginio organizatorių nuotr.
Pinamos ilgaplaukių kasos ilgiausiam kasos Lietuvoje rekordui pasiekti / Renginio organizatorių nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-11-16 12:11
AA

Besibaigiant parodai „Moters pasaulis“, „Žalgirio“ arenoje buvo galima stebėti neeilinį įvykį – 97 ilgaplaukės iš Lietuvos, Didžiosios Britanijos ir Naujosios Zelandijos susipynė plaukus į dvi kasas ir sujungus vieną prie kitos sudarė vieną ištisinę ilgą kasą, kurie siekė 142,10 metro.

Išskirtinio pasiekimo sumanytojos – daugybės Lietuvos ir užsienio plaukų stilistų čempionatų prizinių vietų laimėtojos Jolita Zujienė ir Kristina Gorodeckienė. Plaukų stilistės iš ilgaplaukių mergaičių, merginų ir moterų kasų supynė vingiuojančią lyg gyvatėlė ilgiausią kasą. Toks darbas iš Jolitos ir Kristinos pareikalavo kruopštumo ir susikaupimo, o iš visų dalyvių – kantrybės.

Paklaustos, kaip kilo tokio rekordo idėja, stilistė Jolita atsakė norėjusios pradžiuginti ilgaplaukes suburiant jas bendram tikslui ir parodyti, kad susitelkus kartu galime labai daug nuveikti net ir per trumpą laiką.

Pinamos ilgaplaukių kasos ilgiausiam kasos Lietuvoje rekordui pasiekti / Renginio organizatorių nuotr.

„Idėja supinti ilgiausią kasą kilo likus savaitei iki renginio, kai sužinojau, keik daug ilgaplaukių užsirašė ilgiausių plaukų konkursui „Pasaulio ilgaplaukės 2022“. Išgirdusi, kad jų yra per 100, supratau – galime pagerinti ankstesnį rekordą. Jau esu pasiekusi vieną rekordą – 2017 m. padariau „Gyvenimo rato paveikslą iš plaukų ir gyvų modelių“. Tad patirties šioje srityje jau turiu ir nusprendžiau ją panaudoti“, – mintimis dalijosi Jolita.

Kristina papildė kolegę teigdama: „Jolitai pasiūlius įgyvendinti šį iššūkį – nedvejodama pasakiau taip, nes įvairias kūrybines idėjas įgyvendiname jau ne vienus metus. Kartu esame išleidusios bendrą autorinę ilgų plaukų vakarinių šukuosenų knygą-albumą. Tad šis rekordas, lyg tęstinumas mūsų bendrų darbų ir sumanymų su ilgais plaukais.“

Naujo rekordo savininkės teigė, kad daugiausia nerimo kėlė neapibrėžtumas, ar tikrai susirinks pakankamai dalyvių ir ar pavyks įgyvendinti sumanymą. Bet šiandien sako esančios labai dėkingos ir laimingos, kad tiek daug mergaičių, moterų ir merginų patikėjo jomis.

„Šis rekordas galima sakyti tapo tarptautiniu, nes savo kasas į bendrą kasą supynė ir merginos iš Didžiosios Britanijos, ir net Naujosios Zelandijos“, – sakė Jolita.

Pasak Kristinos, supinti beveik šimtą įvairaus amžiaus ilgakasių – buvo smagus iššūkis.

Pinamos ilgaplaukių kasos ilgiausiam kasos Lietuvoje rekordui pasiekti / Renginio organizatorių nuotr.

„Jauniausia rekordo dalyvė buvo vos dvejų metų mergaitė, o vyriausia – 53 metų dama. Rekordo metu buvo ir kitų simbolinių, smagių įvykių. Ilgiausią kasą pradėjome pinti nuo pasaulio ilgaplaukės „Long-Haired World 22“ nugalėtojos, kurios plaukų ilgis siekia net 1,72 metro. Turėjome ir atvejų, kai visą dieną mergaitės atsisakinėjo pintis, bet paskutinėmis minutėmis, pamačiusios tokį didelį būrį dalyvių ir stebėdamos matavimą, jos pajuto azartas ir greitai įsipynė į bendrą kasą. Tai buvo graži ir smagi šventė ne tik mums, dalyvėms, bet ir visiems ten buvusiems“, – sakė ji.

Ilgiausios kasos – 142,10 metro – rekordas oficialiai užregistruotas „Agentūros Factum“ ir bus įrašytas į Lietuvos išskirtinių pasiekimų knygą, anksčiau vadintą Lietuvos rekordų knyga.

Lietuvoje pasiektas ilgiausios kasos rekordas (16 nuotr.)
+10