Pasitikime Žemės valandą!

Planeta Žemė / Fotolia nuotr.
Planeta Žemė / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Sukdamiesi įprastų darbų sūkuryje, nė nesusimąstome, kad viskas, ką turime, kuo džiaugiamės ir didžiuojamės, duota motinos Žemės. O kuo jai atsidėkojame? Neįtikėtini kiekiai elektros energijos, kertami miškai, naftos gavyba, alkstantys ir skurstantys žmonės visame pasaulyje dėl gigantiškų monopolinių įmonių godumo... Kad ir kaip būtų, šiandien, kovo 23-iąją, puikus metas apie tai pagalvoti ir atiduoti duoklę savo planetai.

2007

Itin išmintinga ir įsiminta Žemės pagerbimo akcija prasidėjo Sidnėjuje, Australijoje. Joje dalyvavo net 2,2 milijono žmonių. Jie, išjungdami šviesas, nepaskandino miesto tamsoje, o atvirkščiai – paskatino kiekvieną susimąstyti ir paklausti savęs: „Ką galiu padaryti dėl Žemės“? Australai tikėjosi, kad šis renginys taps nacionaliniu. Tačiau lūkesčiai pranoko rezultatus! Daugybė pasaulio valstybių ir miestų panoro dalyvauti šioje Žemės pagerbimo akcijoje.

 

2008

Žemės valanda minima jau 371 didmiesčiuose ir miesteliuose daugiau 35 pasaulio šalyse. Apie 20–21 val. užgęsta šviesos. Net 100 mln. žmonių galvoja apie savo planetą. Ar žinote, kodėl šis renginys vyksta kovos pabaigoje? Nes tokiu metu pasiekiamas matomiausias akcijos tikslas, t. y. užgesiname šviesas ir paskęstame tamsoje.

 

2009

Nuo 20.30 val. iki 21.30 val. susivienija šimtai milijonų žmonių. Daugiau kaip 4000 miestų, 88 pasaulio šalys kovoja ir siekia daugiau dėmesio klimato kaitos problemoms spręsti. Žemės valandoje dalyvauja daugybė garsių žmonių, politikų ir valstybių vadovų.

 

2010

Žemės valandos renginyje dalyvauja jau 128 valstybės. Pasaulis vis labiau skatinamas imtis atsakomybės ir tam tikrų veiksmų dėl Žemę užgriūvančių globalinių problemų. Šiais metais prie nuostabios akcijos prisidėjo ir Lietuva.

 

2011

Laužomi jau pasiekti rekordai: net 135 šalys trokšta prisidėti prie šios simbolinės akcijos. Iniciatoriai: Žemės valandos renginio direktorius Andy Ridley, Leo Burnetis iš Pasaulio gamtos fondo (WWF) greičiausiai nė nesitikėjo, kad ši akcija kaip virusas paplis visą pasaulį, įkvėps susiburti žmones bendram tikslui.

 

2012

6950 miestų ir miestelių, 152 valstybės dalyvauja Žemės valandoje. Tačiau tuo pasaulis neapsiriboja ir deda dar daugiau pastangų su kampanija I Will If You Will. Tūkstančiai žmonių priima iššūkį YouTube.com/EarthHour. Ši kampanija pasaulio piliečių prašo pasidalyti savo mintimis ir poelgiais, kurie galėtų išgelbėti ar padėti mūsų planetai, ir papasakoti, ko už tai tikisi mainais.

 

2013

Nors valandai, Lietuvos laiku 20.30–21.30 val., pamirškime televiziją, internetą ir mobilųjį ryšį. Būdami tamsoje, apmąstykime, kuo galime didžiuotis ir džiaugtis gyvendami tokioje nepakartojamoje Žydrojoje Planetoje...

 

Ką dar galime padaryti?

♦ Saugoti tai, ką turime brangiausio: vandenį, gryną orą, miškus ir kitus gamtos išteklius.

♦ Rūšiuokime šiukšles. Tonos jų kasdien išverčiamos sąvartynuose ir teršia aplinką, o juk daug ką galima perdirbti! Taupiau naudokime maistą, mažiau vartokime ir pirkime daiktų, kurių mums nereikia.

♦ Dažniau vaikščiokime pėsčiomis arba pasinaudokime viešuoju transportu.

♦ Pasodinkime bent vieną medį...

 

Juk nuo mūsų prasideda Žemės išsaugojimas. Ir tai ne tik gražiai skambantis šūkis. Juk iš tiesų nuo mūsų elgesio šiandien priklauso mūsų vaikų ir provaikaičių gyvenimas šioje planetoje...