Paskelbta, kur ir kada bus galima atsisveikinti su Juozu Jakavoniu-Tigru

Juozas Jakavonis-Tigras / Irmanti Gelūno nuotr.
Juozas Jakavonis-Tigras / Irmanti Gelūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-11-25 07:58
AA

Merkio rinktinės partizano, politinio kalinio, Vyčio kryžiaus ordino kavalieriaus, Laisvės premijos laureato Juozo Jakavonio-Tigro laidotuvės įvyks penktadienį, lapkričio 26 d., prieš tai su partizanu bus galima atsisveikinti Vilniuje, praneša Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

Kaip skelbia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, atsisveikinti su J.Jakavoniu-Tigru galima ketvirtadienį nuo 12 iki 20 val. ir penktadienį nuo 9 iki 10 val. Vilniuje Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje (Šv. Jono g. 12).

Šv. Mišios bus laikomos ketvirtadienį 18 val. Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje.

Penktadienį 10 val. laidotuvių procesija iš Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčios išvyks į Merkinę.

Juozas Jakavonis-Tigras / BNS foto nuotr.

Penktadienį 10 val. laidotuvių procesija iš Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčios išvyks į Merkinę.

12 val. Merkinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Liepų g. 9) įvyks Šv. Mišios. Šv. Mišias aukos vyskupas Jonas Kauneckas. Po Šv. Mišių – atsisveikinimo kalbos.

13 val. – laidotuvės Kasčiūnų kaimo kapinėse (8 km. nuo Merkinės). 14.15 – kareiviška arbata prie partizanų bunkerio Juozo Jakavonio-Tigro sodyboje.

J.Jakavonio-Tigro pageidavimu šeima prašo jį pagerbti ne gėlių gausa, užtektų poros žiedelių, bet aukomis jo atstatyto bunkerio – partizanų A apygardos vadavietės – rekonstrukcijai.

„Uždengdamas vadavietę žiemai, jis pasakė, kad jeigu sulaksiu kitų metų, tai būtinai suremontuosime bunkerį. Labai prašau informuokite, jeigu norėsite tarti žodį, ar padainuoti patriotines ar partizanų dainas, kurios tėveliui labai patiko“, – socialiniuose tinkluose skelbė J.Jakavonio-Tigro dukra Angelė.

Žmonės.lt primena, kad J.Jakavonis-Tigras mirė lapkričio 23-ąją, eidamas 97-uosius metus.

Lapkričio 13-ąją skelbta, kad J.Jakavonis guli Santaros klinikose, kur gydosi nuo koronaviruso. Kaip tuomet pasakojo jo dukra, J.Jakavonis nuo šios ligos buvo pasiskiepijęs, norėjo skiepytis ir trečiąja doze, deja, nesuspėjo.

Anot J.Jakavonio-Tigro dukros Angelės Jakavonytės, tėtis mirė gydomas ligoninėje, gydytojai stebėjosi jo atkaklumu.

Juozas Jakavonis-Tigras (20 nuotr.)
+14