Paskelbta, kuriame mieste vyks „Eurovizija 2023“: pasisakė ir „Kalush Orchestra“

„Kalush Orchestra“ / Scanpix nuotr.
„Kalush Orchestra“ / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-10-07 21:47
AA

Pagaliau nuspręsta, kur 2023 metais vyks „Eurovizijos“ dainų konkursas. Po įtemptų varžybų su Glazgo miestu Liverpulis buvo išrinktas 67-osios „Eurovizijos“ šeimininku.

Didysis 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso finalas vyks gegužės 13 d., šeštadienį, Liverpulio arenoje prie Mersio upės, o pusfinaliai – gegužės 9 d., antradienį, ir gegužės 11 d., ketvirtadienį, ketvirtadienį.

BBC kartu su Europos transliuotojų sąjunga (EBU) konkursą organizuos konsultuodamasi su Ukrainos visuomeniniu transliuotoju UA:PBC, praėjusių metų konkurso nugalėtojais.

Samas Ryderis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Liverpulis buvo pasirinktas po stipraus miesto paraiškos teikimo proceso, kurio metu buvo išnagrinėta renginio vietos infrastruktūra, galimybė priimti tūkstančius atvykstančių delegacijų, įgulos narių, sirgalių ir žurnalistų, infrastruktūra ir priimančiojo miesto kultūrinis pasiūlymas, atspindintis Ukrainos pergalę 2022 m.

Eurovizijos dainų konkurso vykdomasis prižiūrėtojas Martinas Österdahlis pasveikino šią žinią.

„Liverpulis yra ideali vieta surengti 67-ąjį „Eurovizijos“ dainų konkursą Ukrainos vardu.

Miestas yra muzikos sinonimas, o Liverpulio arena atitinka visus reikalavimus, būtinus tokio masto pasauliniam renginiui surengti. Mus labai sužavėjo miesto aistra, su kuria jis priėmė konkursą, ir jų idėjos, kaip kitą gegužę atvykstant tūkstančiams gerbėjų iškelti praėjusių metų nugalėtojus – Ukrainą – į pirmą vietą. 

Tai bus pirmasis „Eurovizijos“ dainų konkursas Jungtinėje Karalystėje per pastaruosius 25 metus, ir, bendradarbiaudami su priimančiuoju transliuotoju BBC ir švęsdami Ukrainos pergalę, žadame, kad šis unikalus renginys bus išties ypatingas“, – sakė M.Österdahlis.

Kalush Orchestra / Asmeninio albumo nuotr.

Po žinios, kad Liverpulyje vyks 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkursas Ukrainos vardu, „Kalush Orchestra“ pateikė savo nuomonę apie šį miestą. Ukrainos dainininkai teigė tikintys, kad galės pasirodyti didžiajame finale, kuris vyks gegužės 13 d.

„Labai džiaugiamės, kad kitais metais „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks Liverpulyje. Nors mums dar neteko čia lankytis, šio miesto muzikinis paveldas yra žinomas visame pasaulyje. Groti toje pačioje vietoje, kur savo veiklą pradėjo „The Beatles“, bus patirtis, kurios niekada nepamiršime!

Nors ir liūdime, kad kitais metais konkursas negalės vykti mūsų gimtinėje, žinome, kad Liverpulio gyventojai bus šilti šeimininkai, o organizatoriai galės suteikti 2023 m. „Eurovizijai“ šiame mieste tikrą ukrainietišką prieskonį“, – teigė grupės „Kalush Orchestra“ nariai.

Primename, kad nors šiais metais „Eurovizijoje“ pergalę išplėšė ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“, Ukrainoje kitąmet konkursas neįvyks. Nors įprasta, kad ateinančiais metais konkursą rengia nugalėtoja šalis, 2023-ieji dėl karo Ukrainoje tai taps išimtimi.