Paskelbti „Grammy“ apdovanojimų nominantai: tarp „auksinio“ sąrašo – lietuvių kilmės žvaigždė

Nicole Zuraitis ir Danas Pugachu / Asmeninio albumo nuotr.
Nicole Zuraitis ir Danas Pugachu / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-11-13 08:23
AA

Paskelbti prestižinių muzikos apdovanojimų „Grammy“ nominantai, kurie rinksis jau į 66-ąjį kartą vyksiančią ceremoniją Los Andžele. Šiemet išryškėjus moterų atlikėjų dominavimui, nominantų sąraše atsidūrė ir lietuvių kilmės atlikėjos pavardė.

66-ieji „Grammy“ apdovanojimai bus tiesiogiai transliuojami tiesiai iš Los Andželo vasario 4-ąją.

2024 m. apdovanojimuose debiutuos trys naujos „Grammy“ kategorijos: „Geriausias afrikietiškos muzikos atlikimas“, „Geriausias alternatyvaus džiazo albumas“ ir „Geriausias popmuzikos šokių įrašas“.

Pasak įrašų akademijos generalinio direktoriaus Harvey Mason, šie istoriją kuriantys kategorijų papildymai užtikrins, kad apdovanojimų procesas būtų „sąžiningesnis, skaidresnis ir tikslesnis“.

Penktadienį paskelbtame nominantų sąraše daugiausia kartų paminėta JAV repo atlikėja SZA – ji pretenduoja į net devynis „Grammy“ apdovanojimus. Atlikėjos albumas „SOS“ pretenduoja tapti Metų albumu ir geriausiu progresyviojo ritmenbliuzo albumu, o daina „Kill Bill“ gali būti paskelbta Metų įrašu.

SZA / „Scanpix“ nuotr.

Po septynis apdovanojimus gali susižerti amerikiečių atlikėjos Victoria Monet ir Phoebe Bridgers. O štai JAV popžvaigždė Taylor Swift gali pelnyti šešias „Grammy“ statulėles – ji tapo pirmąja atlikėja istorijoje, net septintą kartą nominuota prestižinėje Metų dainos kategorijoje su daina „Anti-Hero“.

Atlikėja Miley Cyrus taip pat džiaugiasi gavusi šešias „Grammy“ nominacijas bei pastebėjo, kad muzikos industrijoje dominuoja moterys: „Sveikinu visus šių metų „Grammy“ nominantus. Stebėdama, kaip moterys valdo muzikos industriją, didžiuojuosi“, – instagrame rašė ji.

Miley Cyrus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tarp nominantų paminėta ir lietuviškų šaknų turinti muzikantė Nicole Zuraitis. Jos diskas „How Love Begins“ pretenduoja tapti geriausiu vokalinio džiazo albumu.

Nicole Zuraitis yra amerikiečių džiazo vokalistė, pianistė, dainų autorė ir aranžuotoja, kurios senelis Danielis Zuraitis su tėvais Juozapu ir Ona į JAV emigravo dar 1909 metais.

Nicole Zuraitis / Mel Taing nuotr.

Nicole Zuraitis ne kartą viešėjo Lietuvoje, o 2019-aisiais Klaipėdos pilies džiazo festivalyje surengė pasirodymą su Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestru.

Prieš pasirodymą ji su žurnalu „Žmonės“ dalijosi savo istorija.

„Amžiną atilsį mano senelis Danielis Zuraitis gimtinę kartu su tėvais paliko dar visai pyplys. Prisimenu, kaip man, mokyklinukei, jis pasakojo istorijas apie savo pirmąsias dienas amerikiečių darželyje. Vos atvykęs senelis nemokėjo nė žodžio angliškai, todėl kai tėvai pirmą kartą nuvedė į ugdymo įstaigą, jį išprašė atgal namo. Kiek prisimenu, gimtąją kalbą puoselėjo ir proseneliai, ir senelis. Visi jie labai didžiavosi esantys lietuviai.

Kai įstojau į koledžą, man vienintelei senelis prisipažino, kad jo mama – Lietuvos žydė. Iki tos atvirumo akimirkos net nesusimąsčiau, kiek daug jam teko ištverti. Mūsų šeima bėgo nuo mirties ir tremties“, – žurnalui „Žmonės“ yra pasakojusi Nicole.

Nicole Zuraitis / Asmeninio albumo nuotr.

Tai antras kartas, kai N.Zuraitis nominuojama „Grammy“. Prieš ketverius metus ji pretendavo apdovanojimą laimėti už kūrinį „Jolene“, nominuotą geriausios vokalinės ir instrumentinės muzikos aranžuotės kategorijoje. Nors liko be apdovanojimo, nė trupučio nenusiminė: dalyvauti tokiame svarbiame muzikos industrijai renginyje ir užmegzti naudingų kontaktų jai buvo ypač maloni patirtis.

Visą 2024 m. „Grammy“ apdovanojimų nominantų sąrašą rasite ČIA.