Paskelbti „Jaunojo dizainerio prizo 2017“ laimėtojai

Mados publikos nugalėtoja / Renginio nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Kultūros naktį atidarytos „Jaunojo dizainerio prizo 2017“ parodos metu paaiškėjo geriausi šių metų Lietuvos jaunieji produkto, komunikacijos ir mados dizaineriai – 7-ąjį kartą surengto konkurso laimėtojai.

Pagrindinį prizą produkto dizaino kategorijoje pelnė Kamilė Korsakaitė už sagčių, pritaikytų automobilių diržams, rinkinį UNIT'E. Jungimo detalės skirtos tam, kad saugos diržus, kurie nėra perdirbami, būtų galima pritaikyti gaminant rankines, kuprines, krepšius ar panašius aksesuarus.

Papildomas prizas atiteko modulinio pikapo koncepto PICKIT autoriui Dominykui Budinui. Jaunasis dizaineris pikapo bazę, papildydamas specialiais moduliais, pritaikė keturioms paskirtims.

Publikos prizu internautų verdiktu apdovanotas Mantas Petkelis už velomobilį-amfibiją „Rusnė“. Ši tipologiškai neįprasta transporto priemonė jungia geriausias sausumos ir vandens transporto savybes ir yra skirta tiek kasdieniam susisiekimui, tiek pramogai.

Komunikacijos dizaino kategorijoje pagrindinį prizą pelnė Milda Šiulytė už socialinės komunikacijos projektą „Mintys ir refleksijos Ease“. Šis projektas skirtas atkreipti dėmesį į augantį skaičių „Y“ kartos žmonių, kenčiančių nuo įvairių psichinių būsenų.

Papildomu prizu buvo apdovanotas Eglės Bačianskaitės „Vidinio tilsmo kambarys“. Tai ekspozicinė įranga, sukurta remiantis Vydūno biografija bei kūryba, siekiant parodyti jų aktualumą šiandien. Į lankytoją reaguojanti instaliacija – tai tarsi ekspozicija ir eksponatas, įdomi savo emociniu unikalumu, patiriamu per klausos, regos ir lytėjimo jutimus.

Publika savo prizininku išrinko Gretos Janutytės socialinį projektą-instaliaciją „Pagalbos refleksas“. Šiuo projektu atsigręžiama į abejingumo problemą Lietuvoje ir kviečiama įsiklausyti į šešias autentiškas istorijas, interaktyviai skatinančias nenusisukti ir nelikti abejingiems.

Mados kategorijoje triumfavo masinei madai oponuojanti kolekcija ANTI. MAS ir jos autoriai Viktorija Rozenbergaitė ir Paulius Stalionis. Jaunieji dizaineriai šia kolekcija pasisako prieš suformuotas tendencijas, unifikaciją skatinančius prekės ženklus ir medijų skleidžiamą neigiamą poveikį.

Papildomas prizas atiteko Barborai Skaburskei už Giacomo Puccini operai „Turandot“ sukurtą kolekciją. Kurdama kostiumus, autorė domėjosi tradiciniu kinišku Čing dinastijos kostiumu, kuriame viskas turi simbolinę reikšmę, tačiau sunkiai suprantama kitų kultūrų atstovams.

Publikai verčiausia apdovanojimo pasirodė Viktorijos Vainiūtės kolekcija „Išlika“. Aksesuarai pagaminti iš žmogaus reliktų, atsiskiriančių nuo kūno natūraliu būdu: plaukų, pieninių dantų, odos, nagų. Tuo autorė nori parodyti spragą mūsų mąstyme, kai pasišlykštėjimo jausmas yra pagrįstas ne emocijomis, bet logika.

„Jaunojo dizainerio prizo“ laimėtojai (12 nuotr.)
+6

VDA Dizaino inovacijų centro organizuojamam konkursui šiemet buvo pateikti 63 darbai. Juos vertino komisija, kurią sudarė Lilija Larionova ir Goda Gontytė, Tadas Baginskas ir Marija Puipaitė, Gediminas Lašas ir Jonas Liugaila, taip pat Marius Urbanavičius.

Skaitykite daugiau