Patiekalai iš arbūzų. Kai norisi ko nors gaivaus…

Arbūzas puikiai atgaivina / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Gaivūs ir sultingi, apetitą žadinantys arbūzai vasarą, kai nesinori sunkiai virškinamų patiekalų, puikus pasirinkimas. Juolab kad dabar jie patys skaniausi.

Kvadratinis arbūzas / Shutterstock nuotr.

Nekaloringas skanėstas (100 g – vos 25 kcal) atkeliavo iš Pietų Afrikos ir užkariavo visą pasaulį. Jame gausu sveikatai naudingų medžiagų, pavyzdžiui, likopeno, kuris yra labai stiprus antioksidantas. Arbūzų sultys puikiai valo organizmą nuo šlakų. Arbūzų nauda tiriama ir rimtuose moksliniuose eksperimentuose. Štai Kentukio universiteto mokslininkai, atlikę tyrimus, nustatė, kad arbūzai padeda numesti svorio, sumažina cholesterolio kiekį kraujyje ir saugo nuo aterosklerozės. Įdomu, jog, pasauliui tobulėjant, tobulėja ir arbūzai, pavyzdžiui, dabar galima įsigyti besėklių vaisių, o kai kurios šalys, kad būtų patogiau transportuoti, augina kvadrato formos arbūzus. Tad rinkitės, mėgaukitės šiais skanėstais – šiuo metu jie ypač prinokę ir sultingi!

ARBŪZINĖS IDĖJOS VAIŠIŲ STALUI

Arbūzai ne tik skanu. Jie nuostabiai tinka pagyvinti bei papuošti vaišių stalą.

►Vaikų šventei vietoj tradiciškai suraikyto arbūzo galite patiekti linksmas širdeles ar kitokias figūrėles ant pagaliuko. Jas suformuoti galite į pagalbą pasitelkusi sausainiams gaminti skirtas formeles.

Kvadratinis arbūzas / Shutterstock nuotr.

►Arbūzas puikiai dera su įvairiais sūriais, ypač feta ar baltuoju pelėsiniu. Štai tokia arbūzo rutuliukų ir sūrio kubelių kompozicija neabejotinai patrauks svečių dėmesį. Kad būtų dar išvaizdžiau, papuoškite šviežių žalumynų šakele.

Kvadratinis arbūzas / Shutterstock nuotr.

►Iš arbūzo išskobtas krepšys, kupinas vaisių, gali tapti šauniu vakarėlio stalo akcentu.

Kvadratinis arbūzas / Shutterstock nuotr.

►Vietoj tradiciškai lėkštėje patiektos suraikytos vištienos galite patiekti improvizuotas salotas nedidelio arbūzo (gali būti ir meliono) puselėje. Atrodo išvaizdžiai. Šias salotas paruošti visai nesudėtinga: į išskobtą arbūzo žievę pridėkite mėgstamos rūšies salotų ir ant viršaus gražiai išdėliokite kubeliais pjaustytos keptos ar rūkytos vištienos krūtinėlės, fetos sūrio, arbūzo bei meliono rutuliukų, papuoškite mėtos šakele. Šalia galite patiekti žalumynais ir česnakais gardinto jogurtinio padažo.

Kvadratinis arbūzas / Shutterstock nuotr.

KĄ SKANAUS PASIGAMINTI IŠ ARBŪZŲ

Vaisių ir sūrio vėrinukai

Arbūzų ir fetos salotos

Arbūzų želė

Arbūzinė granita

Jūsų dėmesiui dar kelios įdomios ir aktualios YOUTUBE idėjos.

► Paprasčiausias ir lengviausias būdas gražiai supjaustyti arbūzą.

►Kaip pjaustyti arbūzą salotoms.

 

Pora arbūzinio  krepšelio variantų.

Arbūzinė idėja kūdikėlio krikštynoms ar kokiai kitai mažylių šventei.

Skaitykite daugiau