Paulius Motiejūnas vienbalsiai išrinktas Eurolygos direktoriumi

Paulius Motiejūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Paulius Motiejūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Šaltinis: 15min
2023-06-15 19:38
AA

Prognozės pasitvirtino. Kauno „Žalgirio“ ilgametis vadovas Paulius Motiejūnas pradeda tarptautinę karjerą ir ketvirtadienį Barselonoje buvo paskirtas naujuoju Eurolygos vykdomuoju direktoriumi. 42-ejų kaunietis tampa viena įtakingiausių Europos krepšinio figūrų.

Apie tai, kad P.Motiejūnas yra favoritas užimti prestižines pareigas, garsiai pradėta kalbėti praėjusią savaitę.

Eurolyga pradėjo ieškoti naujo vadovo, kai prieš keletą savaičių paaiškėjo, jog dabartinis vykdomasis direktorius Marshallas Glickmanas atsisveikins su pareigomis liepos 31-ąją dieną, kai baigs galioti jo vienerių metų kontraktas.

M.Glickmanas Eurolygos pasaulyje nebuvo naujokas. 2002–2004 metais jis dirbo specialiuoju buvusio Eurolygos vadovo Jordi Bertomeu patarėju.

Visgi dalis Eurolygos klubų vadovų buvo nepatenkinti amerikiečio darbu, abejonių kėlė lygos plėtros klausimai ir organizacijos kryptis.

Be P.Motiejūno, tarp kandidatų užimti šias pareigas buvo minimi ir Stambulo „Anadolu Efes“ komandos vadovas Alperas Yilmazas bei Stambulo „Fenerbahče“ šefas Maurizio Gherardini.

Eurolygos būstinė yra Barselonoje.

Paulius Motiejūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kol kas visą savo gyvenimą P.Motiejūnas praleido gimtajame Kaune, 2005 metais čia baigė Vytauto Didžiojo universitetą (VDU) ir gavo politikos mokslų ir diplomatijos bakalauro bei diplomatijos ir tarptautinių santykių magistro laipsnį.

Karjerą „Žalgiryje“ jis pradėjo 2007-ųjų spalį ir iš pradžių vadovavo klubo komunikacijai. 2009-aisiais, klubui atsidūrus finansinėje krizėje, tapo vykdomuoju direktoriumi ir išgelbėjo organizaciją nuo išnykimo, nors skolos tik augo, o žaidėjai teismuose bylinėjosi dėl neišmokėtų atlyginimų.

„Žalgiryje“ D.Motiejūnas dirbo iki 2011 metų lapkričio, o po to užėmė Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo direktoriaus pareigas.

Prie legendinės Lietuvos komandos vairo jis vėl stojo 2013-ųjų kovą, kai klube nebeliko didžiulę skolų kuprą palikusio Vladimiro Romanovo.

Per keletą metų P.Motiejūnas padėjo „Žalgiriui“ išbristi iš finansinės duobės ir grąžino komandą į Eurolygos elitą.

2017 metais jis buvo pripažintas geriausiu Lietuvos sporto vadybininku, o 2018 ir 2019-aisiais – geriausiu Eurolygos klubo vadovu.

Pastaruoju metu P.Motiejūnas vadovavo ne tik „Žalgiriui“, bet ir „Žalgirio“ arenai, buvo Eurolygos patarėjų tarybos narys.