Pavojingos sveikatai dietos. Sukluskite, jei svorį siekiate sureguliuoti gerdami sultis
Nors dietos neduoda jokios apčiuopiamos naudos arba ta nauda būna laikina, dažna moteris, o ir vyras kartais neatsispiria pagundai jų išmėginti.
Tačiau rezultatai dažniausiai nuvilia, kadangi dietos laikomasi ribotą laiką, o ne keičiami mitybos įpročiai visam gyvenimui. Viso to rezultatas – greitai sugrįžtantys kilogramai ir sugadinta sveikata. Tinklapyje cheatheet.com pateikiamos penkios dietos, kurios gali kaip reikiant pakenkti jūsų savijautai.
„Žmonės taip susikoncentravę numesti svorio, kad ryžtasi nepagrįstiems ir pavojingiems dalykams, taip pakenkdami savo sveikatai“, – tikina sąmoningo valgymo mokytoja Michelle May. Kita specialistė Nina Eng pastebi, kad greitos dietos netgi nemoko sveikos mitybos įpročių ir negarantuoja pastovaus svorio, nepadeda jo išlaikyti.
Trumpai tariant, nepatartina suvartoti mažiau nei 1200 kcal, taip pat reikėtų valgyti visų grupių produktus. Tarkime, atsisakydami desertų savo svorį pasieksite kur kas greičiau nei laikydamiesi stebuklingos tetulės dietos, valgydami tik bananus.
TAIP PAT SKAITYKITE: Iškrovos dienos: 21 receptas geresnei savijautai ir atjaunėjimui
Greitos dietos, apribojančios kalorijų skaičių
Kuo mažiau kalorijų, tuo daugiau kilogramų numetate? Tame yra tiesos, tačiau... Apribodami savo kūną nuo maisto ir maistingųjų medžiagų gavimo, mes patiriame stresą, kuris duoda atvirkštinį efektą – sulėtina medžiagų apykaitą. Be to, mažėja raumenų masė, gali pasireikšti tam tikros sveikatos problemos, pavyzdžiui, anemija, dehidratacija, galvos svaigulys.
Beje, po dietos sugrįžę į įprastą mitybos režimą, greičiausiai sulauksite ir svorio sugrįžimo.
Sulčių dietos ir detoksikacija
Tokios dietos taip pat gali būti aprašytos kaip greitos, tačiau esmė tokia pati – sulėtėjusi medžiagų apykaita, prarasta raumenų masė, be to, netenkate ne riebalų, bet pašalinate iš kūno vandenį ir dėl to sveriate mažiau.
„Iš tikrųjų jūs geriate diuretikus“, – sako specialistas Christopheris N. Ochneris. Jo nuomone, mes netenkame vandens, o pradėję vėl įprastai maitintis, susigrąžinsime visus prarastu gramus. Be to, tokios dietos metu galite jausti nuovargį, šleikštulį, pykinimą, galvos svaigimą ir pan.
Šokiruojanti vatos rutuliukų dieta
Vienu metu internete, tinklaraščiuose sparčiai populiarėjo keisčiausia kada nors matyta ir girdėta dieta – merginos maitinosi... vatos rutuliukais, išmirkytais apelsinų sultyse, limonade ar net trintuose kokteiliuose. Taip, tai tie patys vatos rutuliukai, skirti makiažui valyti! Skamba neįtikėtinai, ar ne?
Apie tai prabilo ir modelis Bria Murphy (garsaus Holivudo aktoriaus Eddie Murphy dukra) laidoje „Good Morning, America“: „Mačiau, kaip manekenės laikosi šios dietos. Jos tiesiog įmeta vatos rutuliuką į apelsinų sulčių stiklinę, ir jis išbrinksta. Tai esą padeda ilgai jaustis sočioms.“ Taigi kai kurios moterys (kalbama ne tik apie modelius) vatos rutuliukais minta visą dieną.
Aišku, apie skonį nė negali būti kalbos, tačiau ką apie tokio „maisto“ poveikį organizmui kalba specialistai?
Naująją dietą jie apibūdina kaip labai pavojingą ir nesaugią. Vatos rutuliukai, kurie, beje, dažniausiai gaminami ne iš grynos medvilnės, o iš poliesterio, sakoma, yra išbalinti, todėl juose gausu chemikalų. Vadinasi, merginos gali rimtai sau pakenkti, to net nenutuokdamos. Dr. Ovidio Bermudezo nuomone, „tai lyg valgyti drabužius, monetas ar sagas“. Be to, galima užspringti, sutrikdyti žarnyno veiklą, jau nekalbant apie tai, kad tai nemaistinga. Žodžiu, visai aišku, kad tai ne tik keista, bet ir kvaila, todėl rizikuoti savo sveikata tikrai neverta.
TAIP PAT SKAITYKITE: 20 produktų, kurie greitina medžiagų apykaitą ir degina riebalus
Grožio miego dieta
Buvusi itin populiari 1960–1970-aisiais metais ši dieta tikrai nėra ta, kurią kada nors reikėtų bandyti. Jos esmė slypi požiūryje, kad kai miegi, nenori valgyti, todėl išalkus reikėtų nusnausti ir taip mesti svorį. Tiesa, tam pasitelkiami medikamentai, o tai situaciją dar labiau pablogina. Pavyzdžiui, nuo kai kurių vaistų galite tapti priklausomi, be to, nuolat miegant ir mažai judant pablogės raumenų būklė. Kaip teigė Christopheris N. Ochneris, galbūt pabusite keliais kilogramais lieknesnė, o galbūt nepabusite išvis.
Monodietos, pavyzdžiui, kopūstų arba greipfrutų
Arba... Galite įrašyti bet kokį žodį, kadangi tokių dietų yra išties nemažai, pavyzdžiui, obuolių, morkų ir pan. Bėda ta, kad vien tik vienas maisto produktas nėra pajėgus užtikrinti, kad gausite visų reikiamų medžiagų, be to, tokios dietos nėra efektyvios norint ilgam laikui atsikratyti svorio. Todėl rekomendacija paprasta – reikia suvokti, kad svoris kis, o jūs jausitės sveiki tik tada, kai mitybos įpročius pakeisite visam gyvenimui, kad jie garantuotų ilgalaikę naudą.