Pedikiūras grožio salone: kokie pavojai tyko?
Pagaliau atėjo ilgai lauktas pavasaris, netrukus sulauksime ir pačio šilčiausio metų laiko – saulėtosios vasaros. Giliai į spintą įkišusios aulinukus, trauksime lauk atviras basutes ir pagaliau galėsime grožėtis dailiu ir spalvingu pedikiūru!
Vis dėlto, jei pedikiūrą darotės ne namuose, o grožio salone, vertėtų žinoti, kad ši maloni procedūra gali turėti ne itin malonių pasekmių, ypač jei nesiimsite reikalingų atsargumo priemonių. Apie tai, kokių sveikatos problemų gali kilti apsilankius higienos sąlygų nesilaikančiame grožio salone, pasakoja tinklalapio huffingtonpost.com kalbinti medicinos ir grožio specialistai.
Neleiskite kojų vonelėje įjungti burbuliukų
„Pedikiūro metu naudojamos kojų vonelės, žinoma, turi būti nuolat dezinfekuojamos, tačiau burbuliukus sukeliantys oro purkštukai taip lengvai neišvalomi, o būtent juose ir kaupiasi daugiausia bakterijų“, – atskleidžia podiatrė Jackie Sutera. Niujorke dirbanti gydytoja tikina per savaitę sulaukianti maždaug 10–12 pacientų, kurie į ją kreipiasi dėl virusinių ar grybelinių kojos odos infekcijų, kuriomis užsikrečia darydamiesi pedikiūrą.
Negana to, jei darant pedikiūrą specialistė netyčia įkirps jums į odą, tokioje vonelėje galite pasigauti ir kur kas rimtesnių, per kraują užkrečiamų infekcijų. J. Sutera pataria visuomet pasidomėti, kaip dažnai yra plaunamos ir dezinfekuojamos pedikiūrui naudojamos vonelės, o po kojų plovimo visuomet kruopščiai išsivalyti tarpupirščius, mat juose linkę augti įvairios bakterijos ar grybelis.
Įsitikinkite, ar pedikiūrui naudojami metaliniai įrankiai yra sterilūs
Normaliame grožio salone pedikiūrui ar manikiūrui naudojami metaliniai įrankiai turėtų būti sterilūs ir po kiekvienos klientės jie turi būti dezinfekuojami, taip veiksmingai pašalinant įvairius infekcijas sukeliančius mikrobus. Tad prieš darydamiesi pedikiūrą pasidomėkite, ar metaliniai įrankiai tikrai švarūs.
Žinokite, kad nemetaliniai įrankiai gali būti naudojami tik vieną kartą
Įvairūs nemetaliniai įrankiai turėtų būti naudojami tik vienam pedikiūrui, kadangi jie nėra sterilizuojami. J. Sutera savo pacientams netgi pataria į saloną neštis savo pačių dildes ar pemzas. Kai kurie grožio salonai savo klientams tiesiog duoda vienkartinius manikiūro ar pedikiūro rinkinius, taip užtikrinama visapusiška higiena.
Atkreipkite dėmesį, kaip pedikiūro metu karpomi kojų nagai ir odelės
Kojų nagus visuomet reikia kirpti tiesiai, ne palei kraštus, kadangi dėl tokio kirpimo nagas gali įaugti į odą, tad įsitikinkite ar jūsų pedikiūrininkė nekerpa kojos nago palei piršto kontūrą. Jeigu pastebite, kad nagas jau yra įaugęs, pedikiūro nesidarykite, verčiau kreipkitės į podiatrą.
Gaila, tačiau teisingo būdo nagų odelėms karpyti dar niekas neišrado, tad jei labai bijote įvairių infekcijų, verčiau pedikiūrininkės paprašykite nagų odeles tiesiog suminkštinti ir specialiu mediniu pagaliuku atstumti jas nuo nagų.
Nesidarykite pedikiūro, jei tą pačią dieną skutotės kojas
Jeigu sergate tam tikromis ligomis, tarkime, ŽIV ar diabetu, arba turite įvairių bėdų su kraujagyslėmis, kraujotaka ar problemų dėl imuniteto, užsikrėsti įvairiomis infekcijomis pedikiūro metu dar labiau rizikuojate. Anot podiatrės J. Suteros, moterys kur kas pažeidžiamesnės įvairioms infekcijoms tampa net ir tuomet, jei eidamos darytis pedikiūro jos tą pačią dieną dar ir apsiskuta kojas.
„Skustukas gali ant odos palikti plika akimi nematomų įbrėžimų, ant kurių laisvai gali kauptis įvairias odos ligas sukeliančios bakterijos“, – tikina podiatrė. Gydytoja rekomenduoja pedikiūrą darytis praėjus bent porai dienų po skutimosi.