Per „Eurovizijos“ atrankos filmavimą – protestas prie LRT: gerbėjai nepasiduoda dėl Jakštytės-Eley

Ketvirtos „Eurovizijos“ atrankos filmavime – Vilija Matačiūnaitė, Monika Marija ir protestas prie LRT / P.Pelecko BNS ir asmeninio albumo nuotr.
Ketvirtos „Eurovizijos“ atrankos filmavime – Vilija Matačiūnaitė, Monika Marija ir protestas prie LRT / P.Pelecko BNS ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-01-23 21:18
AA

Antradienio vakarą surengtas jau ketvirtosios nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidos filmavimas. Lietuviškoje eurovizinėje scenoje pasirodė dar 8 dalyviai, siekiantys iškovoti kelialapį į šalies finalą.

Lietuviškos „Eurovizijos“ laidos filmuojamos iš anksto – antradienį savo jėgas išbandžiusių dalyvių pasirodymus televizijos žiūrovai išvys vasario 3 dienos vakare. Sausio 27-osios epizodas buvo nufilmuotas dar praeitą savaitę.

Agnė Buškevičiūtė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Antradienį į lietuviškąją „Eurovizijos“ sceną žengė 8 ryžtingai nusiteikę dalyviai, iš kurių į didįjį finalą paklius tik du.

Monika Marija / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Ketvirtajame filmavime skambėjusios dainos: Monika Marija – „Starting tomorrow“, Il Senso – „Time“, Danielė – „Cold Shower“, Vilija – „Save Me“, Kasparas – „Fool“, Agnė Buškevičiūtė – „Puppeteer“, Martin – „Jigsaw“, Hansanova – „Dragons and Rainbows“.

Vilija / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Šiemet „Eurovizija.lt“ laidos vedėjomis tapo prieš tai dar nematytas moteriškas duetas – Gabrielė Martirosian ir Nombeko Augustė.

Gabrielė Martirosian, Nombeko Augustė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Nors kiekvienos laidos metu vedėjų duetas išlieka toks pat, komisijos nariai kinta. Ketvirtojoje laidoje komisiją sudarė dainų autorius Vytautas Bikus, daininkės Ieva Narkutė bei Giedrė Kilčiauskienė, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys ir žurnalistas Darius Užkuraitis.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos EUROVIZIJA.LT ketvirtos laidos filmavimas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Pirmose „Eurovizija.lt“ laidose paaiškėjo, kad kelialapius į nacionalinės atrankos finalą iškovojo „VB Gang“, Silvester Belt, Žalvarinis ir Aistè. Pastarosios patekimas į finalą sukėlė daug įvairių diskusijų, o nusivylę Eglės Jakštytės-Eley fanai sukūrė peticiją, kuria siekia grąžinti atlikėją į atrankas.

Eley / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Filmavimo dieną Žmonės.lt sulaukė laiško, kuriame teigiama, kad prie LRT studijos E.Jakštytės gerbėjai taip pat surengė ir protestą.

„Aistè daina „We Will Rule The World" yra kopija Newton John dainos „Physical“, – trumpai paaiškinta minėtame laiške.

Nedidelio protesto dalyviai stovėjo su plakatais, kuriuose rašoma „Aistè neverta“ bei „Eley į finalą“.

„Eurovizijos“ gerbėjų protestas prie LRT / Asmeninio archyvo nuotr.
„Eurovizijos“ gerbėjų protestas prie LRT / Asmeninio archyvo nuotr.

Žmonės.lt primena, kad šiemet dėl galimybės pasirodyti Švedijoje vyksiančiame konkurse iš viso rungiasi 40 atlikėjų ir grupių. Kiekvienoje atrankos laidoje pasirodo po 8 dalyvius, iš kurių du surinkę daugiausiai komisijos balų ir žiūrovų balsų keliaus į finalą. Šis vyks vasario 17 dieną.

Kasparas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Nacionalinės atrankos laimėtoją bendrai išrinks televizijos žiūrovai ir komisija, kurios sudėtis kis kiekvienoje laidoje.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos EUROVIZIJA.LT ketvirtos laidos filmavimas (99 nuotr.)
+93

Šių metų atrankoje, kaip ir ankstesnėse, balsavimas vykdomas pagal komisijos ir žiūrovų balsus, tačiau laukia naujovė – galutinis sprendimas, kuris atlikėjas išvyks į Švediją atstovauti Lietuvai, bus priimtas žiūrovų. Pagal naujas taisykles, finale trys daugiausiai žiūrovų ir komisijos balų surinkę dalyviai pasirodys dar kartą, už juos balsuoti galės tik publika.