Per plauką surengtas Svitlanos Lobodos koncertas Vilniuje: gerbėjų gėlės ir nusidriekusios eilės

Svitlana Loboda / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Svitlana Loboda / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, BNS
2022-12-06 10:59
AA

Pirmadienio vakarą sostinėje koncertą surengė ukrainiečių kilmės dainininkė Svitlana Loboda. Moteriai čia pavyko pasirodyti tik per plauką – dėl prieš tai pasklidusios informacijos šou trijuose miestuose buvo apskritai atšaukti, o Vilniuje viena koncertų salė nebesutiko suteikti jai scenos.

Svitlana Loboda pirmadienio vakarą koncertą surengė Vilniuje esančioje Pramogų arenoje.

Pasirodymo metu S.Loboda atliko garsiausius savo hitus, o į sceną lipo pasipuošusi ilga mėlynos spalvos suknele.

Į koncertą atvyko gausus būrys dainininkės gerbėjų – prie įėjimo nusidriekė ilgos eilės. Mėgstamai atlikėjai žmonės negailėjo plojimų ir gėlių.

Koncerto akimirkos – galerijoje:

Svitlanos Lobodos koncertas Vilniuje (36 nuotr.)
+30

Tiesa, ukrainietė pagal pirminį planą koncertus turėjo surengti keturiuose Lietuvos miestuose – ne tik Vilniuje, bet ir Šiauliuose, Klaipėdoje, Panevėžyje.

Tačiau prieš porą savaičių kilo skandalas, kai buvo paskelbta, kad Rusijoje populiari S.Loboda bus įtraukta į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą. Vis dėlto po kelių dienų Užsienio reikalų ministerija paskelbė tam neradusi teisinio pagrindo.

Nepaisant to, lapkričio pabaigoje paaiškėjo, kad dainininkės koncertai, turėję vykti Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje, atšaukiami. Galiausiai sutartį su organizatoriais nutraukė ir minėta „Compensa“ koncertų salė Vilniuje.

Svitlanos Lobodos koncertas Vilniuje / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Organizatoriai teigė, kad pastaroji tokį sprendimą priėmė vienašališkai. Vis dėlto netrukus rado išeitį – Svitlaną sutiko „priglausti“ Pramogų arena.

Minėtas sujudimas kilo dėl pasirodžiusios informacijos, kad po Rusijos įvykdytos Krymo okupacijos S.Loboda esą vykdė aktyvią koncertinę veiklą Rusijoje, o 2015-aisiais dainavo ir gegužės 9-ąją Rusijos minimos Sovietų sąjungos pergalės Antrajame pasauliniame kare renginyje.

Tačiau pirmadienį Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje Svitlana tai neigė: „Niekada nekoncertavau Rusijos vyriausybiniuose koncertuose, tai melas. (...) Tai buvo mano principinė pozicija dėl koncertų Kryme ir Gegužės 9-osios renginiuose, visada save pozicionavau kaip Ukrainos artistę.“

Į klausimą „kam priklauso Krymas“, dainininkė iš pradžių sakė, kad Krymo gyventojams, o vėliau patikslino, jog tai Ukrainos dalis, kaip ir Doneckas, Luhanskas.

Iš Kyjivo priemiesčio Irpinės kilusi dainininkė teigė dabar rengianti labdaros turą po buvusias Sovietų Sąjungos valstybes, JAV, o surinktas lėšas skirianti gimtajam miestui padėti.

Svitlanos Lobodos koncertas Vilniuje / Lukas Balandis / BNS nuotr.

S.Loboda tvirtino per koncertus pasakojanti apie tai, kas dabar vyksta Ukrainoje ir kas dėl to kaltas, savo vienareikšmę poziciją ji sakė skelbianti ir socialiniuose tinkluose.

„Visuose savo labdaringuose koncertuose kalbu apie tai, kad esu prieš karą, raginu visus savo gerbėjus būti mano pusėje, Ukrainos pusėje“, – sakė ji.

Ji teigė, kad vasario 24 dieną Rusijai pradėjus invaziją į Ukrainą visiškai nutraukė savo veiklą Rusijoje ir išvyko iš jos. Šiuo metu S.Loboda gyvena Rygoje.

Dainininkė klaida vadino ankstesnį sprendimą savo darbinę karjerą koncentruoti Rusijoje.

„Taip, dabar būdama čia su jumis, žinoma, suprantu, kad tai buvo klaida, bet sekiau savo vaikystės svajonę, norėjau būti žinoma artiste, negalvojau apie politiką, buvau moteris, kuris siekė savo rezultatų, kuri be rėmėjų pagalbos pasiekė tai, ką turiu dabar“, – sakė S.Loboda.

Anot jos, po 2014 metų iki šių metų vasario 24-osios daug ukrainiečių dirbo Rusijoje ir bendradarbiavo su rusais. Juoba kad tai nedraudė ir Ukrainos įstatymai.

„Kada esi artistas numeris vienas tam tikroje šalyje, šalyje, kuri laiko save galinga ir kuri mano, kad ji gali viską, kada atsisakai šitos šalies, esu sulaukusi daugybės pasiūlymų grįžti į Rusiją už labai didelius pinigus ir palaikyti Rusijos režimą. Aš, žinoma, nesutikau. Jiems tai didelė tragedija, didelė netektis, nes kiekvienas žinomas žmogus, kuris išvyksta iš šalies, tai didelis praradimas, dėl to vykdoma aktyvi propaganda“, – sakė S.Loboda.

Atlikėja taip pat pareiškė, kad žada bylinėtis su koncertų sale „Compensa“ dėl atsisakymo suteikti jai sceną.

„Ta situacija labai pakenkė mums, nes buvome suplanavę keturis koncertus Lietuvos miestuose: Šiauliuose, Panevėžyje, Klaipėdoje, Vilniuje. Organizatoriai, išgirdę šią žinią, sustabdė bilietų pardavimą, „Compensa“ neteisėtai atsisakė rengti mūsų koncertą, tik pranešė, kad mūsų koncertas yra nepageidautinas“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Vilniuje sakė dainininkė.

Ukrainos atlikėjos Svitlanos Loboda spaudos konferencija Vilniuje (20 nuotr.)
+14