Per Žolinę Rumšiškėse – kelionė laiku

Žolinės Rumšiškėse / Nuotr. R. Žaltausko
Žolinės Rumšiškėse / Nuotr. R. Žaltausko
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-08-11 10:21
AA

Lietuvos liaudies buities muziejus ir TV3 televizija rugpjūčio 15 d., antradienį, kviečia atvykti į Rumšiškes, į Žolinės šventę drauge su šeimomis ir draugais.

Aukštaitijos kaime vyks kermošius, šventės dalyviai galės susipažinti su vaistingų augalų gydomosiomis savybėmis, žaisti kaimiškus žaidimus, dalyvauti derliaus viktorinoje, jodinėti žemaitukais ir linksmintis su ansambliais ir kapelomis.

Aukštaitijos kaime, Račkiškės koplyčioje, 12 val. bus aukojamos Šv. Mišios, po kurių tradiciškai bus šventinamas šiųmetinis derlius bei gėlės ir žolynai. Žmonės, parsinešę žolynus iš bažnyčios, sudžiovindavo troboje, po to užkišdavo ant aukšto, klėties, tvarto, kad perkūnas netrenktų. Jie būdavo tarsi namų globėjai.

Šventė Rumšiškėse nukels į praeitą amžių – kelionės laiku programos dalyviai –muziejininkai ir savanoriai – pakvies lankytojus kartu patirti XX a. 3–4 dešimtmečių šventadienio kaime nuotaiką. Teatro mėgėjų lauks Liudvinavo teatro „Žalias sodas“ spektaklis ir Kauno šunų dresūros mokyklos „Reksas“ atstovų šou programa: vežimo tempimas, šuniukų futbolo ir krepšinio rungtynės, įvairūs cirko triukai. Norintiems dar daugiau įspūdžių – 11 val. iš Kauno marių prieplaukos Pažaislyje į muziejų plauks laivas „Nemunas“ (tel. pasiteiravimui: +370 686 00829).

Rugpjūčio 15 dieną Lietuvoje švenčiama Žolinė. Tai šventė, kurioje minimas Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimas į dangų. Žmonės pagerbia Mariją su gėlėmis, taip pat dėkoja už derlių: „Per Žolinę dėkavoja Marijai, kad visko mums priaugino ir tada Marija atsisveikina, skirias nuo mūs ir eina dangun, o mums viską palieka: gyvenkit, dirbkit, valgykit“ (Šalčininkai).