70-ąsias nepriklausomybės metines švenčiančios Indijos garbės konsulas Lietuvoje: „Mūsų šalių bendrystė tik stiprės“

Indijos garbės konsulas Lietuvoje Rajinder Kumar Chaudhary
Indijos garbės konsulas Lietuvoje Rajinder Kumar Chaudhary
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

70-ąsias Nepriklausomybės metines švenčianti Indija šiandien yra vienas svarbiausių ekonominių, politinių ir kultūrinių centrų pasaulyje. Indijos Nepriklausomybės aktas oficialiai įsigaliojo 1947 metų rugpjūčio 15-ąją dieną. Per pastaruosius 70 metų laisva, demokratinė šalis pasiekė naujų aukštumų bei įgijo tarptautinį pripažinimą įvairiose srityse kaip kosmoso technologijos, fizikos, medicinos, chemijos mokslai, literatūra, muzika, kino industrija ar pasiekimai sporte, o šalies įvairialypis kultūrinis paveldas bei įspūdingas kraštovaizdis lėmė, jog Indija šiuo metu yra viena patraukliausių turistinių krypčių.

70-ąsias Nepriklausomybės metines Indijoje šiemet planuojama švęsti kaip niekad iškilmingai. Rugpjūčio mėnesį visoje šalyje vyks 70-ųjų Nepriklausomybės metinių minėjimui skirti renginiai, kurių metu skambės šalies ginkluotųjų pajėgų muzikiniai pasirodymai, Indijos trispalvės spalvomis nušvis memorialas Indijos Vartai, vyks šventinės eisenos bei įspūdingų fejerverkų šou. 70-osios Indijos Nepriklausomybės metinės tai – patriotizmo ir tautos nacionalinio pasididžiavimo triumfas, kuomet piliečiai bei šalies vadovai dar kartą pagerbs kovojusius už jos laisvę.

Šiemet yra minimos ne tik Indijos 70-osios Nepriklausomybės metinės, tačiau ir Lietuvos-Indijos diplomatinių santykių dvidešimtpenkmetis. Abipusiu pasitikėjimu, demokratinėmis vertybėmis grindžiami šalių santykiai kasmet dinamiškai plėtojasi ne tik bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityse, sparčiai vystosi ir šalių ekonominiai santykiai – kiekvienais metais didėja dvišalės prekybos apimtys. Indijos garbės konsulas Lietuvoje, Indijos Oro pajėgų atsargos pulkininkas leitenantas Rajinder Kumar Chaudhary pasidžiaugė: „kasmet į Lietuvą atvyksta studijuoti vis didesnis skaičius studentų iš Indijos, Vilniaus universiteto Orientalistikos centre dėstomos hindi bei sanskrito kalbos, daugėja ir kultūros iniciatyvų, vis labiau susiejančių mūsų šalių visuomenes – Lietuvoje vyksta klasikinių indiškų šokių pamokos, atidaroma vis daugiau ajurvedos, jogos studijų. Džiugu, kuomet populiarėja tokios Indijos tradicinės sveikatingumo praktikos kaip jogos užsiėmimai. Indijoje gimusiai jogai jau – apie 7000 metų ir dėl kūno ir minčių apsivalymą skatinančios filosofijos ji yra vis labiau vertinama įvairiose pasaulio šalyse, o birželio 21-oji Jungtinių Tautų Organizacijos yra net paskelbta tarptautine jogos diena. Lietuvių bei indų tautų ryšį stiprina ir kultūriniai panašumai tokie kaip šeimos vertybių puoselėjimas, pagarba vyresniesiems, atvira pasaulėžiūra, yra panašumų ir lietuvių bei sanskrito, hindi kalbose – mokslininkus stebina randami panašumai šių archajiškų kalbų gramatikoje. Esu įsitikinęs, jog mūsų šalių bendrystė ateityje tik stiprės.“

Šiemet 70-osios Indijos Nepriklausomybės metinės bus paminėtos ir Vilniuje iškilmingo priėmimo metu. Renginį inicijuoja Lietuvai akredituotas Indijos ambasadorius Ajay Bisaria, kuris per savo beveik trejus rezidavimo Varšuvoje metus jau surengė kelis tokius priėmimus Vilniuje bei daug kartų lankėsi Lietuvoje. Tarp garbingų šventinio renginio svečių – ministrai, diplomatai, Lietuvos ir Indijos verslo elitas, įžymūs menininkai, visuomenės veikėjai. Taip pat, išskirtinį mados šou surengs tarptautiniu mastu pripažinimą pelnę Indijos aukštosios mados atstovai – dizainerių duetas „Shantanu & Nikhil“. Šventinio vakaro metu taip pat subtilumu kerės Indijos dizainerių „Silver Tulip“ vestuvinių suknelių kolekcija ir ją papildanti nepaprasto grožio tradicinė Indijos juvelyrika. „Shantanu & Nikhil“ pristatys rudens/žiemos kolekciją, pavadinimu „The Regiment“, kuri atiduoda duoklę šalies gynėjams – modelių dizainui įkvėpimo dizaineriai sėmėsi iš Indijos karinių oro pajėgų, karinio jūrų laivyno ir armijos uniformų. „Aš pats esu 23 metus tarnavęs Indijos oro pajėgose, – pasakojo R. K. Chaudhary. – Laisvos, nepriklausomos Indijos kelią stebėjau nuo pat 1947-ųjų, kuomet mano rankose pirmą kartą suplevėsavo mūsų šalies trispalvė. Būdamas studentas, dviračiu įveikdavau ir keturiasdešimties kilometrų kelią, kad galėčiau stebėti šventines Nepriklausomybės dienos karinių pajėgų eisenas. Visą gyvenimą manyje degė patriotizmo liepsna ir džiugu, jog šalies menininkai, dizaineriai Indijos karžygiškumą, atsidavimą tėvynei, kovą už įsitikinimus siekia perteikti savo darbais.

Didžiuojuosi pasiekimais, kuriuos mūsų šaliai pavyko įgyvendinti per septyniasdešimt Nepriklausomybės metų – šalies BVP kasmet auga daugiau nei septyniais procentais, išsilavinimą Indijoje gauna vis daugiau jaunuolių, kuriama vis daugiau naujų darbo vietų, o Indijos specialistai yra pasiekę tokių karjeros aukštumų kaip vadovaujančios pozicijos tokiose pasaulinėse korporacijose kaip „Google“, „Pepsi“, „Microsoft“ ar „MasterCard“. Su tokiu dideliu potencialu, piliečių darbštumu, puoselėjamomis ilgaamžėmis vertybėmis, meile šaliai bei puikiais tarptautiniais partneriais kaip Lietuva, tvirtai tikiu, jog šiuolaikinės, modernios Indijos laukia išties šviesi ateitis!“