Petras Geniušas – apie meilę, trenkusią it žaibas, studijų pragarą Maskvoje, dovaną-fraką ir tinginio reputaciją

Petrą GENIUŠĄ Lietuvoje atpažįsta net tie, kurie nesidomi muzika. Fortepijono virtuozas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA profesorius koncertuoja viso pasaulio salėse ir profesionalų yra giriamas už nenuilstančias naujų išraiškos formų paieškas. Toks pat jis ir gyvenime – plačios pasaulėžiūros asmenybė ir nenuilstantis improvizatorius.

Petras Geniušas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotrauka
Petras Geniušas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotrauka
Grytė Liandzbergienė
2024-04-04 13:54
AA

Žurnalą „Legendos“ galite prenumeruoti arba skaityti internete: https://zmones.15min.lt/zurnalas/legendos/65

Namai sostinės M.K.Čiurlionio gatvėje primena muziejų: kiekvienas kampelis alsuoja senos menininkų ir mokslininkų giminės palikimu. Knygų ir plokštelių kupinos lentynos, „Dietrich“ fortepijonas, pagamintas 1867 metais ir Smetonos laikais pirktas lenkų užgrobtame Vilniuje, greta dar vienas – „Blüthner“, priklausęs šeimos draugui, per karą patikėtas saugoti Geniušams, taip jiems ir likęs.

Žurnalas Legendos 2024/2

Tai Petro vaikystės namai – čia iki šiol gyvena jo mama dailininkė Irena Žemaitytė-Geniušienė. Čia jis pats kartais vakarais atvažiuoja pagroti. „Namo sienos storos, bet vis tiek kituose butuose pianinas girdisi, – atsidūsta maestro. – Sykį kaimynų atsargiai paklausiau, ar mano grojimas jiems nekelia bėdų. „Kelia, – atsakė. – Nes grojate per mažai.“