Pirmagimio besilaukiančios L.Chatkevičiūtės ir L.Vėželio šventės: „Vienas kitam dovanų nedovanojame“

Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė ir Donatas Vėželis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
AA

Daugkartiniai sportinių šokių čempionai ir treneriai Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė (41) su vyru Donatu Vėželiu (41) didžiąsias metų šventes pasitiko su dar stipresniu laukimu. Juk šokėjų pagrindinė dovana jau pakeliui – žiemos pabaigoje į pasaulį pasibels jųdviejų pirmagimis, jau dabar gyvenantis šokio žingsneliu.

Nors norėtųsi ramaus gruodžio, kasmet nesibaigiančių darbų tempas vis tik ima viršų. Regis, būsima mamytė Lina Chatkevičiūtė taip pat nenusiteikusi pailsti, tad kasdien toliau keliauja į šokių studiją treniruoti savo talentingų mokinių.

„Nėštumas sklandus, tad kam keisti gyvenimo ritmą, jei jis man teikia džiaugsmą? Manau, kad sportuoti ir šokti yra tik pliusas. O aš gerai jaučiuosi tik tada, kai judu, tad ir toliau darau tai, kas man suteikia malonumą. Jei man daktarai uždraustų judėti, kažin, kaip lengvai su jais sutikčiau“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt šypteli Lina.

Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė ir Donatas Vėželis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Dabar šokių treneriai gyvena ne tik laukimu, bet ir noru spėti užbaigti visus darbus iki vasario mėnesio. Tačiau dar viena svarbi užduotis – išrinkti pirmagimiui vardą. Neseniai sužinoję gimsiančio vaikelio lytį, pora įsitikino, kad tai išties nemenkas iššūkis.

„Žiemos pabaigoje mums gims vyrukas, – portalui Žmonės.lt atskleidžia L.Chatkevičiūtė-Vežėlienė. – Nors mums nebuvo taip svarbu, ką teks sūpuoti ant rankų – mergaitę ar berniuką – dabar suprantu, kad visai gerai apie tai sužinoti anksčiau. Sugalvoti tinkamą vardą reikalauja nemažai laiko ir diskusijų! Būtent todėl galutinio varianto dar neturime...“.

„Esame nuolatiniame žmonių burbule, tad per šias šventes nuo viso šurmulio atsitraukiame ir būname tik su artimaisiais. Susirenka visi giminaičiai net ir iš tolimiausių kraštų – tėvai, broliai, seserys, pusseserės su vaikais... Kol seneliai buvo gyvi, visada rinkdavomės pas juos, tačiau dabar jau kalėdojame pas tėvelius, o kitą dieną visi apsilanko pas mus su Donatu. Gerai, kad šventinė diena ne viena, nes kitaip visi pasibūti nespėtume“, – besidžiaugdama gausia šeima pasakoja Lina.

Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė ir Donatas Vėželis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Visgi tarp viso švenčių maratono ji labiausiai išskiria Kūčias. „Tai šventas laikas, kai visi kartu susirenkame ir galime pabūti ramybėje. Nors per šventes yra tekę dalyvauti įvairiuose šokių projektuose, dar nei karto per savo gyvenimą Kūčių nesu praleidusi“.

Akivaizdu, kad Kūčios Linai tokios brangios nebe priežasties. Juk šventes įprasmina tradicijos, o vieną tokių turi ir Chatkevičių šeima. Tiesa, šiai kasmet prieš Kūčių vakarą reikia pasiruošti iš anksto...

„Prieš sėdant prie vaišių stalo veiksmas vyksta taip: visi pasiima po kalėdaitį, tada atsistoja ir apeidami vienas kitą atsilaužia po gabaliuką. Priėjus prie kiekvieno šeimos nario, visi pasako po palinkėjimą ir padėkoja už praeitus metus. Tai tarsi toks įpareigojimas prieš Kūčias apie kiekvieną asmeniškai pagalvoti ir išjausti, ką nori pasakyti, suprasti, už ką kiekvienam jautiesi dėkingas“, – širdžiai brangia tradicija su portalu Žmonės.lt dalijasi šokių trenerė.

„Ne toks ir menkas iššūkis pagalvoti apie kiekvieną, kai šeima didelė ir dar vis gausėja... Nors, tiesa, aš jau kiek uždelstai, su savo šeimos „papildymu“ į pabaigą“, – juokaudama priduria Lina, jau kitąmet Kūčias minėsianti su savo pirmagimiu.

Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė ir Donatas Vėželis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Atrodytų, tokiai gausiai šeimai dovanos netilptų net ir pro plačiausią stogą, tačiau pasirodo, po eglute savąsias kasmet atranda tik mažiausieji. Lina pasakoja, kad dovanų jos artimieji nesureikšmina, tad vienas kitą pasveikina tik simboliškai, o didžiausią šventę surengia vaikams.

Besilaukianti šokių trenerė patikina, kad net ir jųdviejų su Donatu poroje šventinės romantikos mažokai. Jiems netenka sukti galvos ką padovanoti vienas kitam, kadangi kasmet brangiausia dovana – laikas kartu. Tiesa, šiemet Lina įvardija ne tik tai.

Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė ir Donatas Vėželis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Dovanų vienas kitam nedovanojam, o svarbiausioji – jau pakeliui. Ko gali reikėti labiau? Džiaugiuosi, nes dabar mums labai ramu, nereikia lakstyti, verstis per galvą ir ieškoti menkniekių, kurie neretai taip ir lieka be paskirties. Mums įdomu dovanoti kitiems, ypač mažyliams, kartu jiems pakuojame dovanas, tačiau vienas kitam ne. Gal jau nebežinom kuo vienas kitą nustebinti? O gal tiesiog jau viską gyvenime turime ir netrukus turėsime dar daugiau...“ – šypteli.

Kalbant su L.Chatkevičiūte iš jos sklinda tikra ramybė net ir šventinio laikotarpio šurmulyje, tad paklausus kaip ji jaučiasi pasitinkant motinystės džiaugsmus ir iššūkius, Lina patikina – ji išties rami. „Galbūt tai dėl mano amžiaus – bėgant metams tampi ramesnis. Žinoma, su Donatu esame pasiruošę ir nusiteikę, kad viskas keisis, tačiau tuo pačiu suprantame, kad nieko nesuplanuosi ir nenumatysi. Gali pergyventi dėl vienų dalykų, tačiau galiausiai teks pergyventi visai dėl kitų. Kadangi iš esmės nieko negali pakeisti, gyveni nekeldamas sau per didelio streso ir lauki to atkeliaujančio stebuklo...“.

Fotogalerija:

Linos Chatkevičiūtės-Vėželienės ir Donato Vėželio Kalėdos (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau