Pirmoji Velso princesės Catherine nuotrauka po operacijos sukėlė ažiotažą: agentūros ją pašalino

Velso princesė Catherine su vaikais / Kensingtono rūmų nuotr.
Velso princesė Catherine su vaikais / Kensingtono rūmų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-03-11 10:09
AA

Sekmadienį Kensingtono rūmai pasidalijo pirmąją oficialią Velso princesės Catherine, nuotrauka, praėjus dviems mėnesiams po operacijos. Fotografija turėjo užkirsti kelią internete paplitusioms konspiracijos teorijoms apie Kate sveikatą, tačiau tik dar įaudrino kalbas – internautai pastebėjo nuotraukoje „photoshop“ klaidų. O pirmadienį atvaizdą iš nuotraukų archyvų išėmė net keturios tarptautinės agentūros, skelbia BBC.com.

Pirmoji oficiali Velso princesės nuotrauka buvo paviešinta kovo 10-ąją, kuomet Jungtinėje Karalystėje minėta Motinos diena. Fotografijoje užfiksuota Catherine su trimis savo princo Williamo vaikais: princu George’u, princese Charlotte bei princu Louisu.

„Ačiū už šiltus linkėjimus ir nuolatinį palaikymą per pastaruosius du mėnesius. Linkiu visiems laimingos Motinos dienos“, – po nuotrauka socialiniame tinkle „X“ rašė Kensingtono rūmai.

Nuotrauka greitai atsidūrė daugybės fotoagentūrų bazėse, tačiau jau pirmadienį jos atsisakė net keturios tarptautinės agentūros: „Getty Images“, AFP, „Reuters“ bei „Associated Press“. Paaiškėjo, kad nuotrauka ištrinta, nes buvo suabejota jos autentiškumu. Agentūros „Associated Press“ teigimu, buvo pastebėtas netikslumas ties princesės Charlottes kaire ranka.

Kensigtono rūmų išplatintos nuotraukos neatitikimas / Socialinių tinklų nuotr.

Tiesa, nuotrauka nebuvo pašalinta iš oficialių karališkai šeimai priklausančių anketų socialinėje erdvėje. BBC.com teigimu, patys Kensingtono rūmai susiklosčiusią situaciją komentuoti atsisakė.

Dauguma naujienų organizacijų laikosi itin griežtų reikalavimų dėl manipuliuojamų nuotraukų naudojimo gairių ir jas naudoja tik tada, kai kartu pateikiamas ir paaiškinimą, kad vaizdas buvo pakeistas nuo originalo.

Todėl naujienų agentūros, tokios kaip AP, įsipareigoja savo klientams, kad jų nuotraukos būtų tikslios ir skaitmeniniu būdu nemanipuliuojamos.

AP taisyklės leidžia „nežymius koregavimus“ atlikti tik tam tikromis aplinkybėmis, įskaitant dulkių pašalinimą nuo fotoaparato jutiklių.

Velso princesės Catherine ir jos vaikų nuotraukoje pastebėtos redagavimo klaidos / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Socialinės žiniasklaidos platforma „X“, po Velso princo ir princesės paskelbta nuotrauka pridėjo prierašą, kuriame teigiama, kad nuotrauka buvo galimai koreguota skaitmeniniu būdu.

Akyliausi taip pat pastebėjo, kad Velso princesė Catherine pirmojoje oficialioje nuotraukoje užfiksuota be vestuvinio žiedo. Šis gestas pakurstė kalbas ir apie galimus jos ir Velso princo Williamo nesutarimus.