Plakate su aukštakulniais pavaizduotas V.Rumšas jaunesnysis: „Apie depiliaciją bijau net pagalvoti“

Vytautas Rumšas jaunesnysis ir Rimantė Valiukaitė / Filmo „Ko nežino vyrai“ nuotr.
Vytautas Rumšas jaunesnysis ir Rimantė Valiukaitė / Filmo „Ko nežino vyrai“ nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-08-16 09:00
AA

Nauja komedija „Ko nežino vyrai“ jau nuo rugsėjo 16 d. kvies į kino teatrus visus, išsiilgusius gero lietuviško juoko ir vieno už kitą garsesnių aktorių didžiajame ekrane. Žiūrovų pamėgtų juostų „Valentinas vienas“, „Ir visi jų vyrai“ bei „Kaip pavogti žmoną“ prodiuseriai sugrįžta su komišku filmu apie vyrą, vieną rytą atsibudusį moters kūne.

Pagrindinį vaidmenį sukūręs Vytautas Rumšas jaunesnysis pasakojo, kad įsikūnijimas į šį herojų buvo nemažas iššūkis ir juokėsi, jog jei iš tiesų per stebuklą taptų moterimi, sunkiausia jam būtų… gimdyti vaikus.

„Kad ir kokių vaidmenų esu turėjęs anksčiau, man buvo tikrai didelis iššūkis šioje komedijoje suvaidinti šovinistą Giedrių, kuris pratęs žeminti moteris. Sudėtinga pasirodė perprasti šį personažą, nes gyvenime esu visiškai kitoks. Filme tenka tapti vyru, menkinančiu aplinkinius, o mano paties tvirtu įsitikinimu, bet koks žmogus yra vertas tiek, kiek tai įrodo savo darbais, atkaklumu bei ryžtu“, – pasakoja V.Rumšas jaunesnysis.

Paklaustas, kas būtų sunkiausia, jei iš tiesų vieną rytą nubustų moterimi, aktorius ilgai negalvoja: jo nuomone, sudėtingiausias iššūkis, tekęs dailiosios lyties atstovėms yra naujos gyvybės atvedimas į šį pasaulį.

Filmo „Ko nežino vyrai“ plakatas / Filmo kūrėjų nuotr.

„Dar joms tenka, pavyzdžiui, grimuotis. Tai, kitaip, nei dažnas vyras, daryti aš moku – Teatro ir muzikos akademijoje mums buvo dėstomos grimo paskaitos ir kursai, kuriuos lankiau. Tiesiog tai įgūdis, kuris dažnai praverčia profesiniame gyvenime. Daug vyrų tikrai nežino, kiek moterims reikia praleisti laiko ir ką reikia iškęsti, norint pasidažyti, pavyzdžiui, blakstienas, kai net akys ašaroja, ar, juo labiau, kuomet bandoma nusilakuoti nagus. Apie depiliaciją bijau net pagalvoti. To tikrai neiškęsčiau. Esu bandęs ir blakstienas dažytis, ir nagus lakuotis, bet depiliacijos tikrai nebandžiau ir nenorėčiau bandyti“, – apie kitus gyvenimo iššūkius, tenkančius moterims, sakė V.Rumšas jaunesnysis.

Kaip daugeliui dailiosios lyties atstovių tenka patirti vyrams sunkiai suvokiamus iššūkius, taip ir aktoriui pasitaikė ne vienas išbandymas prieš filmavimus.

„Didžiausias iššūkis filmavimo metu buvo režisieriaus Roberto Kuliūno noras, kad mano herojus Giedrius būtų su šviesesnėmis akimis ir nesimatytų mano žili plaukai. Todėl ne tik teko nešioti lęšius, bet ir kaskart specialiu kondicionieriumi dažyti plaukus. Šis pokytis buvo laikinas, nes ilgalaikėmis priemonėmis dažyti žilų plaukų negalėjau – šio įvaizdžio reikalauja kiti mano vaidmenys“, – prisimena garsus aktorius.

Vytautas Rumšas jaunesnysis ir Rimantė Valiukaitė / Filmo „Ko nežino vyrai“ nuotr.

Naujoji lietuviška juosta pakvies žiūrovus susipažinti su Giedriumi, kuris – populiariaus žurnalo redaktorius, kasdien supamas gražių moterų. Tačiau jam neįdomi niekieno kito, o ypač moterų, nuomonė. Egocentrikas, egoistas, šovinistas – tik jo charakterio „ledkalnio viršūnė“.

Vis dėlto nesiskaitymas su kitais vieną dieną kardinaliai pakeičia Giedriaus gyvenimą: vyras atleidžiamas iš darbo, o jį pakeičia jauna ir ambicinga redaktorė Ieva (akt. Toma Vaškevičiūtė). Įsiutęs ir padauginęs bare, Giedrius netikėtai atsiduria pas būrėją, o kitą rytą pasitinka didžiausiame savo košmare – jis atsibunda moterimi (akt. Rimantė Valiukaitė). Kaip jam teks elgtis? Ar „alfa vyras“ gali išgyventi moters kailyje? Ko vyrai nežino apie moteris? Ką jos slapta žino apie vyrus? Ar iš viso įmanoma jas suprasti?

Filmas „Ko nežino vyrai“ / Filmo „Ko nežino vyrai“ nuotr.

„Vyrą moters kailyje vaidinau pirmą kartą. Turiu galvoje „paprastą“ vyrą, nes vyrą vyro kailyje „Dar pažiūrėsim“ laikais yra tekę vaidinti. Esu vyriško tipo moteris, tad tapti moterišku vyru sunku nebuvo. Svarbiausia buvo pajausti tą siaubą, kada seksistas pabunda moterimi ir jį suvaidinti. Ar pavyko – sužinosime tai visi, sulaukę šios komedijos premjeros kino teatruose“, – paklausta, ar šis vaidmuo tapo didžiuliu iššūkiu, sako R.Valiukaitė.

Filmas „Ko nežino vyrai“ didžiuosiuose ekranuose pasirodys rugsėjo 16 d.