Plastikos chirurgė: kas laukia nusiurbus riebalus

Šlapimo nelaikymo problema / Vida Press nuotr.
Šlapimo nelaikymo problema / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Būtų sunku rasti žmogų, kuris bėgant metams nebūtų linkęs pilnėti. Riebalų kaupimasis pilvo, šlaunų, juosmens srityse – paplitęs reiškinys, jo neišvengia nei moterys, nei vyrai. Suprantama, kad protaujantis žmogus grakštumo ir kūno grožio nesieks badaudamas. Tuo labiau kad ne vienas esame pastebėjęs, jog yra tokių probleminių kūno vietų, kurių neįmanoma padailinti nei griežčiausiomis dietomis, nei treniruotėmis.

Šiandien viena iš alternatyvų atsikratyti nereikalingų riebalų – jų nusiurbimas, t. y. liposakcija. Dažniausiai šiuo metodu dailinamas pilvas, juosmuo, sėdmenys, šlaunys, nugara, rankos, pasmakrė.

Geriausi rezultatai – neturintiems antsvorio

Neretai moterims pilvas nukąra arba atsikiša po gimdymo, kai deformuojasi pilvo ertmė, taip pat – staiga numetus daug svorio, o bėgant metams ant senėjančios odos atsiranda surandėjimus primenančių strijų.

„Svarbu, kad tai – ne tik estetinė problema, mat kabantis pilvas kenkia stuburui ir mažojo dubens organams, o išsitempę raumenys neatlieka apsauginės vidaus organų funkcijos“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Jelena Romanova-Paškevič.

Moterys padailinti kūno linijas dažniausiai ryžtasi po gimdymo, o vyrai dėl riebalų nusiurbimo kreipiasi tuomet, kai nebelieka kitų būdų pagražinti pilvo kontūrus, kai sportas ir dietos neduoda norimo rezultato.

Pilvo liposakcijos metu pašalinami riebalai, susikaupę ant pilvo, taip pat gretimų kūno vietų. Ji gali būti atliekama kaip atskira procedūra arba kartu su kitomis plastinėmis operacijomis.

Griebtis operacijos derėtų tik tada, kai nebepadeda niekas: nei pakeisti mitybos įpročiai, nei aktyvus gyvenimo būdas, nei sportas.

Ši plastinė operacija turi keletą ypatumų, kuriuos verta pasverti sprendžiant, ar verta jai ryžtis. Pirmiausia būtina atsiminti, kad liposakcija nėra panacėja siekiant atsikratyti antsvorio. Griebtis operacijos derėtų tik tada, kai nebepadeda niekas: nei pakeisti mitybos įpročiai, nei aktyvus gyvenimo būdas, nei sportas. Turintiems didelį antsvorį pacientams gydytojai rekomenduoja iš pradžių numesti bent trečdalį svorio. Tik tada įmanoma liposakcijos procedūra, kuri gali būti kombinuojama su operaciniu perteklinės odos pašalinimu.

Reikia suvokti, kad liposakcija galima tik patobulinti kūną, bet ne padaryti stebuklą. Gydytoja pabrėžia, kad „liposakcija tėra būdas panaikinti riebalų sankaupas kai kuriose kūno vietose. Tai reiškia, kad ji padės pagražinti kūno linijas, pavyzdžiui, klubus ir kojas padaryti grakštesnius, taliją – plonesnę, o pilvą – plokštesnį“.

Kai kurios ligos žlugdo viltis pasigražinti

Pilvo ertmės liposakcija tikrai gali būti naudinga tada, kai aiškiai matomos lokalios riebalų sankaupos deformuoja pilvo kontūrus. „Geriausių rezultatų po operacijos gali tikėtis tie, kurie turi normalų svorį, o oda nėra praradusi elastingumo. Aišku, ir vyresnio amžiaus žmonėms liposakcija nėra draudžiama, tačiau ją reikėtų derinti su kita procedūra – po riebalų nusiurbimo likusios nereikalingos odos pašalinimu.“

Pilvo riebalų liposakcija neatliekama tuomet, kai nustatomas bendras (kūno masės indeksas > 30) nutukimas, pilvo oda yra nudribusi, neelastinga ir išsitampiusi, dėl kai kurių ligų ryškiai sumažėjęs pilvo raumenų tonusas, sutrikusi vidaus organų veikla.

Negalima pamiršti ir bendros sveikatos būklės, ligų. Gydytoja J. Romanova-Paškevič pabrėžia, kad „liposakcija negalima asmenims, sergantiems ūmiomis infekcinėmis ligomis, cukriniu diabetu, autoimuninėmis ir onkologinėmis ligomis, esant nėštumui ar žindant, sergant širdies ir kraujagyslių bei kraujo apytakos ligomis, hipertonija, psichikos ligomis, turintiems sutrikusią kepenų ar plaučių funkciją ar polinkį į hipertrofinį ar keloidinį odos randėjimą“.

Plastinė operacija
Plastinė operacija / „Fotolia“ nuotr.

Pašalinti riebalai gali greitai ataugti

Nepaisant išvardytų barjerų, riebalų nusiurbimo procedūra yra labai populiari. Tai nestebina, nes šios operacijos efektas tikrai ilgalaikis, labai mažas pooperacinių komplikacijų procentas, operuojant padaromi pjūviai yra maži – iki 0,5 cm, todėl likę randeliai yra beveik nepastebimi, o operuojant galima pašalinti riebalus nuo kelių probleminių kūno vietų. Galima ir pakartotinė liposakcija, ji gali būti derinama su kitomis estetinėmis procedūromis.

Nusiurbus daug riebalų, oda turėtų susitraukti, bet tai nutinka toli gražu ne visada, ypač vyresnio amžiaus žmonėms.

Liposakcija, kaip ir kiekviena chirurginė operacija, turi ir minusų. Dažniausiai pasitaikanti problema – po operacijos atsiradęs didelis nereikalingos odos kiekis, kas vienu mostu sugadina estetinį vaizdą, kurio buvo tikėtasi. Nusiurbus daug riebalų, oda turėtų susitraukti, bet tai nutinka toli gražu ne visada, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, nes oda yra praradusi elastingumą. Ji praranda elastingumą ir tais atvejais, kai laikantis griežtų dietų drastiškai sumažėja svoris, o pilvo raumenys lieka išsitampę.

Po liposakcijos operacijos pacientams patariama atidžiau stebėti savo kūną, 3–4 savaites dėvėti kompresinius drabužius, lankytis pas masažo specialistą ir daryti limfodrenažinius masažus.

Ir tai – dar ne visos pastangos. Labai svarbu subalansuota ir saikinga mityba, optimalaus svorio palaikymas, nes nusiurbti riebalai, jei nuolat persivalgoma, netrunka ataugti. Taip nutikus, vėl tenka kreiptis dėl pakartotinės liposakcijos. „Pakartotinės operacijos yra rizikingesnės, nes ilgainiui tenka didinti naudojamos narkozės ir nuskausminamųjų kiekį, ilgėja atsigavimo po operacijos laikas, nusilpsta organizmas ir atsiranda įvairiausių komplikacijų pavojus, nepaisant to, kad pati operacija būna atlikta nepriekaištingai.“