Plisuoti drabužiai – kokie madingiausi ir kaip juos derinti

Plisuotų drabužių deriniai / Vida Press nuotr.
Plisuotų drabužių deriniai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-06 14:28
AA

Jau viską žinome apie 2018-ųjų spalvas, o kaip su faktūromis? Turint omeny, kad vasariškų faktūrų daug ir nėra – šios lengviau pritaikomos šaltiems sezonams, tačiau plisuoti audiniai buvo viena aktualiausių tendencijų vasaros ir žiemos kolekcijose.

Tiesa, populiarus plisuotas sijonas dažnai siejamas su beveik klasikiniu moterišku stiliumi, tačiau mada nebūtų savimi, jei netobulėtų. Moderniose kolekcijose ir gatvėje matyti skirtingo stiliaus plisai, kurie derinami tarpusavyje, sluoksniuojami, asimetriško dizaino, avangardiško ir skulptūriško silueto. Kokie būna tie plisai ir kaip išsirinkti?

Micro-pleat arba mikro-plisas, kaip iš Mariano Fortuny ir Issey Miyake kolekcijų, yra smulkiausiai plisuotas audinys, pakankamai kietas skulptūriškiems ir minimalistiniams siluetams. Įsimintina buvo „Tibi“ 2018-ųjų pavasario / vasaros kolekcija su alyvinėmis, žaliomis, trynio geltonumo mikro-pliso suknelėmis ir palaidinėmis. Sukuria ryškų siluetą ir vingiuoja kartu su figūros linkiais.

„Tibi“ / Vida Press nuotr.

Knife pleat – siauras tiesus plisavimas viena kryptimi ir vienodo pločio klostėmis per visą ilgį. Drabužis išlaiko griežtą kolonos siluetą.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Acordeon pleat, arba armonikos plisas, primena minėtą instrumentą ir iki šiol yra populiariausias plisas, platėjantis į drabužio apačią, minkštai išsiskleidžiantis judesyje, vienodai puikiai atrodantis iš sunkesnių audinių (vilnos, tvido) ir lengvo kaip oras šifono. Besirūpinančios dažnai minimu plisuoto drabužio storinamu efektu, gali be galvos sopulio rinktis šį plisą – iš minkštų ir plonų audinių.

Christine Centenera / Vida Press nuotr.

Kaip derinti plisuotus drabužius

Niekada nepralošite derindamos plisuotą sijoną su vyrišku švarku, sportiniais bateliais, aulinukais ar sportbačiais-kojinėmis. Gatvės pamaivos plisuotus, dažnai asimetriškus sijonus, sukneles derina su struktūriškais, oversize marškiniais, denimo švarkais ir tamprėmis.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Jeigu moteriškiausia klasika prie širdies – tai pirmyn. Derinami su aukštakulnėmis basutėmis, grakščiais bateliais, per liemenį įgnybtais švarkais, plisuoti sijonai ir suknelės įgaus nepriekaištingą smėlio laikrodžio siluetą.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Plisuotų audinių deriniai (29 nuotr.)
+23