„Ploggingas“ – švediška bėgimo rūšis, naudinga sveikatai ir aplinkai

Moteris bėga / Vida Press nuotr.
Moteris bėga / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-03-11 16:36
AA

Skandinavai turi daugybę gerų dalykų, kuriuos galėtume prisijaukinti savo gerovei. Vienas iš jų, dabar skriejantis per internetą, – švedų „ploggingas“. Šis naujadaras gautas sudėjus žodžius „jogging“ (angl. bėgiojimas) ir „plocka upp“ (šved. surinkti, pakelti). Ir jei dar nenutuokiate, apie ką kalbame, tai reiškia šiukšlių rinkimą bėgant. Beje, skamba blogiau, nei iš tikrųjų yra!

Esmė yra bėgioti sau įprastu tempu, į bėgimą įtraukiant stabtelėjimą surinkti pakelės šiukšlių. Jei ne šiaip tūptelėsite ar pasilenksite, bet dar ir kokį įtūpstą padarysite, nauda dviguba! Žinoma, bėgant teks laikyti rankoje maišelį šiukšlėms (švedai su dideliais pilnais maišais užbaigia bėgimą). Nebent ketinate bėgioti parke, kur žinote, kad bus šiukšlių dėžių.

Taip ir miesto gatvės ar miškeliai bus švaresni, ir jūs ne tik pabėgiosite, bet dar ir įtūpstų ar pritūpimų padarysite.

Švediška programėlė „Lifesum“ rodo, kad vidutiniškai per pusvalandį „ploggingo“ sudeginama 288 kcal. Tai šiek tiek daugiau, nei tiesiog bėgant vidutiniu tempu, bet ne dėl to didesnė nauda – „ploggingą“ galima pavadinti intervaline treniruote, kuomet derinama kardio su pratimais.