Po apklausos policijoje Emilis Vėlyvis parašė pasižadėjimą neišvykti
Muštynes Vilniuje sukėlęs režisierius Emilis Vėlyvis po nakties areštinėje atvežtas į sostinės 3-iąjį policijos komisariatą. Čia kelias valandas vyko trečiadienio vakarą restorane siautėjusio režisieriaus apklausa.
Į Vilniaus miesto 3-iąjį policijos komisariatą E.Vėlyvis pristatytas iš areštinės, kurioje praleido visą naktį.
Režisierius buvo sulaikytas naktį po to, kai išprovokavo muštynes.
E.Vėlyvio apklausa policijoje truko apie dvi valandas, bet po jos pakalbinti režisieriaus žurnalistams nepavyko. Pareigūnas perdavė tyrėjo informaciją: „E.Vėlyvis po apklausos iš policijos išvyko pro kitas duris.“
Tačiau žurnalistai pastebėjo šalia komisariato stovintį baltą BMW, kuriame buvo E.Vėlyvio žmona Olga. Jai pamačius, kad atkreipė žurnalistų ir fotografų dėmesį, BMW nuvažiavo. Tuo tarpu 3-iojo policijos komisariato kieme stovėję pareigūnai teigė nematę, kada ir kaip E.Vėlyvis išėjo iš komisariato. BMW prie komisariato nebegrįžo.
Restorane E.Vėlyvio sukelto incidento aplinkybes pakomentavo Vilniaus miesto 3-iojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Šilobritas.
„Po konflikto su apsaugos darbuotojais, pastarieji kreipėsi policijos pagalbos. Patruliai, atvykę į vietą, aptiko akivaizdžiai neblaivų, agresyviai nusiteikusį asmenį, kuris ignoravo policijos pareigūnų teisėtus nurodymus, aktyviai priešinosi sulaikymui. Buvo panaudotos specialiosios priemonės, įskaitant ir elektros impulsinį prietaisą. Kelis kartus smūgiavo pareigūnams tiek ranka, tiek koja“, – sakė R.Šilobritas.
R.Šilobritas teigė, kad E.Vėlyvio girtumas buvo patikrintas tik ketvirtadienį, prieš vykstant į apklausą Vilniaus miesto 3-iajame policijos komisariate.
„Tuomet asmuo buvo pristatytas į policijos komisariatą laikinam, 48 valandų sulaikymui. Komisariate jis buvo šiek tiek ramesnis. Jam pareikštas įtarimas dėl pasipriešinimo policijos pareigūnui, atlikta įtariamojo apklausa ir skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Jis suprato įtarimo esmę, dėl savo veiksmų gailisi, bet tam tikrų aplinkybių prisiminti negali. Tiek restorane, tiek areštinėje pasitikrinti girtumą E.Vėlyvis atsisakė. Ketvirtadienį, prieš atvežant jį į policijos komisariatą, E.Vėlyviui buvo nustatytas 0.16 promilės girtumas“, – kalbėjo policijos komisariato viršininkas.
Galbūt yra ir kitų nuostolių – sulaužyti daiktai restorane, kiti nukentėjusieji be policijos pareigūnų ir apsaugos darbuotojų?
„Negaliu pasakyti, tačiau dar gali keistis įtarimų kvalifikacija, galbūt jie dar pasunkės“, – sakė R.Šilobritas.
Įsisiautėjo restorane
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato turimoje pradinėje medžiagoje apie šį įvykį užfiksuota, kad iškvietimas pareigūnams buvo gautas trečiadienį 23.10 val.
Neramumai vyko sostinės centre, netoli Seimo esančioje Gynėjų gatvėje įsikūrusiame restorane „Leleko“.
Pareigūnams pranešta, kad vyksta muštynės, į kurias įsivėlė iškart keturi asmenys. Vienas konflikto dalyvių – E.Vėlyvis, priešinosi apsaugininkui.
Atvykus pareigūnams, režisierius nepakluso ir patruliams, maža to, jų akivaizdoje smogė apsaugos darbuotojui kumščiu į krūtinę.
Režisierius atrodė neblaivus. Koks tikslus jo promilių skaičius, duomenų nėra. Tačiau, pasak liudininkų, žmogus atrodė ir elgėsi „kaip visiškai girtas.“
E.Vėlyvis sutramdytas ir išvežtas į policijos komisariatą. Jam iškart iškelta baudžiamoji byla už pasipriešinimą valstybės tarnautojams.
Sutvarkius pradinius ikiteisminio tyrimo formalumus, įtariamasis uždarytas į areštinę.
Pagal BK 286-ąjį straipsnį tas, kas panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
Ketvirtadienio vidurdienį E.Vėlyvio atstovai išplatino jo atsiprašymą.
„Noriu pasakyti, kad čia yra konkurentų darbas, viskas surežisuota ir netikra. Jaučiu puolimą savo asmeniui, tai gali būti bandymas atlikti perversmą Lietuvos kino pramonėje. Juokauju, žinoma – taip kalbėčiau, jei būčiau politikas, kuriuos vaizduoju savo kūryboje. Iš tikro nuovargis ir atsipalaidavimas padarė savo.
Nesiteisinu, prisipažįstu padaręs nesąmonę, noriu atsiprašyti visuomenės ir policijos pareigūnų. Puikiai suprantu, kad viena yra filmai apie konfliktus su policija, kita – realybė. Blogai, kai tai sumaišoma, tačiau priimsiu visą atsakomybę už savo veiksmus. Kartu galiu pažadėti, kad pareigūnui, su kuriuo konfliktavau, jei tik jis sutiks, pasiūlysiu kad ir trumpą vaidmenį viename iš savo būsimų filmų – tikiuosi, tai bus savotiška kompensacija jam už naktinį darbą“, – pranešime spaudai cituojamas režisierius Emilis Vėlyvis.