Po E.Dragūno skandalo regioninės radijo stotys šalina SEL dainas iš grojaraščių

Egidijus Dragūnas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Egidijus Dragūnas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
LRRSA prezidentas Liudas Ramanauskas
Šaltinis: Žmonės
2022-03-02 12:51
AA

Regioninės radijo stotys iš savo grojaraščių šalina Selo atliekamus muzikos kūrinius.

Šį sprendimą Lietuvos regioninių radijo stočių asociacija priėmė po skandalingo Selo pasisakymo apie įvykius Ukrainoje.

„Yra gyvenime situacijų, kai negalima apsimetinėti ir kiekvienas kūrėjas, išreikšdamas savo poziciją vienu ar kitu klausimu, turi prisiimti atsakomybę, – įsitikinęs asociacijos prezidentas Liudas Ramanauskas. – Jau ne kartą Egidijus Dragūnas savo elgesį ar savo prieštaringą poziciją mėgino pridengti įvairiais pasiteisinimais, kad vėliau klausytojai vėl rinktųsi į jo koncertus. Reikia padėti tam tašką. Nors dažnai galima išgirsti, kad kultūrą nuo politikos reikia atskirti, tačiau būna atvejų, kai to padaryti neįmanoma. Pastarųjų dienų įvykiai Ukrainoje būtent tokie. Mūsų pozicija aiški – Selo kūrybos mūsų radijo stočių eteryje nebus.

Šiandieniniai įvykiai Ukrainoje įpareigoja ir kelia itin didelius reikalavimus viso likusio pasaulio žmonių atsakomybei: įsivertinti savo poelgius, pasverti kiekvieną ištartą žodį, – savo poziciją deklaruoja Kauno regioninės radijo stoties TAU direktorius Audrius Kepežinskas. – Radijas TAU, įvertinęs atlikėjo SEL viešus pasisakymus, nemato galimybių palikti šio kūrėjo dainas savo eteryje ir nuo šiandien nebegros SEL muzikos. Nekaltų žmonių žūtys niekada negali būti pateisintos. Palaikome Ukrainos tautą ir jos didvyrius: „SLAVA UKRAINI!“, – rašoma pranešime.

Lietuvos regionių radijo stočių asociacija vienija dvylika radijo stočių Kaune, Alytuje, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Marijampolėje, Utenoje, Tauragėje, Druskininkuose, Biržuose, Plungėje ir Mažeikuose.

Žmonės.lt primena, kad apie karą Ukrainoje E.Dragūnas sekmadienį pasisakė savo „Instagram“ paskyroje. Vis tik jo pasisakymas sukėlė nemažą sujudimą.

„Daug žmonių manęs klausia nuomonės, ką aš manau apie viską ir kodėl tyliu, kodėl nieko nepasakau. Mano nuomonė yra tokia: yra žmonės, kurie sukuria ginklą, yra žmonės, kurie paliečia ginklą, yra žmonės, kurie gali šaut į žvėrį, ir yra tie, kurie gali šaut į žmogų. Tai va tie, kurie ten sėdi ir šaudosi, vyksta natūralus planetos išvalymas. Tegu jie ten b... šaudosi, aš už taiką“, – savo vaizdo įraše sakė E.Dragūnas, tačiau netrukus jį ištrynė.

Egidijus Dragūnas / BNS nuotr.

SEL lyderio komentarais pasipiktino ne vienas žinomas Lietuvos žmogus ir grupės nariai. Pirmadienį jie pareiškė paliekantys grupę.

„Po vakarykščių vadovo pasisakymų ir filmuotų video, mes – muzikantai: Kasparas Meginis, Julius Valancauskas, Jonas Butvydas, Viktoras Woop, Mindaugas Balčiūnas, Romas Rainys, Silvija Pankūnaitė-Micutė oficialiai pareiškiam, jog daugiau nebūsime grupės SEL dalimi.
 
Pabrėžiame, kad visi iki vieno stipriai nepritariame Egidijaus komentarams (bei visiškai esam prieš kolegų atlikėjų žeminimą).
Tiek būtų šiuo klausimu.
 
#СлаваУкраїні“, – rašė Kasparas Meginis.

Dar sekmadienį į šiuos atlikėjo pasisakymus sureagavo nuomonės formuotoja Indrė Stonkuvienė ir dainininkas Justinas Jarutis. Pirmadienį kilusį pasipiktinimą pakomentavo ir pats E.Dragūnas. Savo „Instagrame“ jis pasisakė švelniau nei sekmadienio vakarą ir stengėsi paaiškinti tikrąją savo komentarų reikšmę.

„Mieli tikri žmonės! Aš esu šoke nuo to, kas vyksta jau eilę dienų! Aš myliu Ukrainą, mano daug draugų šią minutę ten. Aš toks pat kaip ir jūs, Dievas mato, kaip aš išgyvenu. Aš pergyvenu už mus visus. Aš pergyvenu už Lietuvą kaip ir jūs visi. Tai, kas vyksta, yra tragedija.

Gaunu daug piktų žinučių šiandien, daug pykčio! Netingėkit, kas viduj blogai jaučiatės, išsiliekit, aš pabūsiu tuo pykčio sugertuku, tik kad to pykčio būtų mažiau jūsų širdyse.

Ir pabaigai, mano žinutės prasmė: yra žmonės, kurie kuria ginklus, aš jų nemėgstu. Yra žmonės, kas liečia ginklus, aš jais nepasitikiu. Yra žmonės, kurie gali šauti į gyvūną, aš niekad nesuvokiau šito pomėgio. Ir yra žmonės, kurie gali šauti į žmogų, tai antžmogiška. Tai va, aš nei vienas iš šitų personažų“, – rašė SEL lyderis E.Dragūnas.

Antradienį Vilniaus apylinkės prokuratūra paskelbė, kad dėl E.Dragūno kalbų pradėtas ikiteisminis tyrimas.