Po Elizabeth II mirties keičiasi princo Harry ir Meghan vaikų titulai: tapo princu ir princese

Princas Harry ir Meghan Markle su sūnumi Archie ir dukra Lilibet Diana, karalienė Elizabeth II / Vida Press nuotr.
Princas Harry ir Meghan Markle su sūnumi Archie ir dukra Lilibet Diana, karalienė Elizabeth II / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-09 11:59
AA

Po Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II mirties šalis jau turi naują karalių Charlesą III. Tai – ne vienintelis pokytis: pasikeitė ir kitų karališkosios šeimos narių – Kembridžo hercogų princo Williamo ir Kate Middleton bei Sasekso hercogų princo Harry ir Meghan Markle vaikų – titulai, rašo dailymail.co.uk.

Velso princui Charlesui iškart po karalienės mirties tapus karaliumi Charlesu III, jo vyriausiasis vaikas princas Williamas su žmona Kate Middleton perėmė Kornvalio hercogų titulus. Šie titulai tradiciškai ir automatiškai atitenka vyriausiajam valdančiojo Didžiosios Britanijos monarcho sūnui ir jo žmonai.

Iki šiol princas Williamas ir Kate Middleton buvo žinomi Kembridžo hercogo ir hercogienės titulais. Šiuos titulus 2011 m. balandį, jų vestuvių dieną jiems suteikė karalienė Elizabeth II. Nuo šiol jie prisistatys kaip Kornvalio ir Kembridžo hercogas ir hercogienė.

Elizabeth II, princas Williamas ir Kate Middleton su vaikais / „Scanpix“ nuotr.

Vis tik netrukus tai gali pasikeisti. Princui Williamui tėvas gali padovanoti Velso princo titulą. Karalienė šį titulą karaliui Charlesui III suteikė 1958 m.

Jei Williamui bus suteiktas Velso princo titulas, Kate Middleton taps Velso princese. Paskutinį kartą šiuo titulu naudojosi Williamo motina Diana, kai buvo ištekėjusi už Charleso III. Karaliene konsorte tapsianti Kornvalio hercogienė Camilla techniškai taip pat buvo Velso princesė, bet niekada nenaudojo šio titulo, nes jis jai asocijavosi su Diana.

Kate taip pat įgaus Česterio grafienės titulą, jei Viljamas taps Česterio grafu. Dabar ji taip pat yra Rotsėjaus hercogienė Škotijoje – anksčiau šis titulas priklausė Camillai.

Princo Williamo ir Kate Middleton vaikai tapo Kornvalio ir Kembridžo princu Džordžu, Kornvalio ir Kembridžo princu Louisu ir Kornvalio ir Kembridžo princese Charlotte. Jei princas Williamas taps Velso princu, šie atitinkamai taps Velso princais ir princese.

Sasekso hercogo princo Harry ir hercogienės Meghan Markle sūnus Archie Mountbatten-Windsor po karalienės mirties techniškai tapo princu – šis titulas, kaip prieštaringai teigė Meghan, anksčiau jam nebuvo suteiktas dėl jo rasės.

Po karalienės mirties jo jaunesnioji sesuo Lilibet „Lili“ Mountbatten-Windsor taip pat turi teisę tapti princese.

Princas Harry ir Meghan Markle karalienei Elizabeth II ir princui Philipui pristatė gimusį sūnų Archie, 2019 m. gegužė / Scanpix nuotr.

2021-aisiais buvo pranešta, kad nors Archie turi teisę pretenduoti į princo titulą, Charlesas III, tapęs karaliumi, sieks pakeisti teisinius dokumentus, kad jo anūkas niekada nebūtų princas ir negautų su tuo susijusių finansinių patogumų.

Charlesas III buvo pasiryžęs apriboti pagrindinių karališkųjų asmenų skaičių, manydamas, kad visuomenė nebenori mokėti už nuolat besiplečiančią monarchiją.

Kol tai potencialiai įvyks arba jei tai neįvyks, Archie ir Lilibet išliks princu ir princese, nepriklausomai nuo to, ar jų tėvai nuspręs naudoti šiuos titulus, ar ne.

Techniškai Archie yra pirmasis istorijoje Sasekso princas, o Lili – pirmoji Sasekso princesė. Ankstesnio XIX a. Sasekso kunigaikščio – ekscentriško karaliaus Jurgio III sūnaus – abi santuokos buvo pripažintos neteisėtomis.

Vadovaujantis karaliaus Jurgio V 1917 m. įvestomis taisyklėmis, Archie ir Lili, kaip valdovo sūnaus vaikai, nuo šiol gali naudoti titulą Jo / Jos Karališkoji Aukštybė.

Nors princas Harry yra kuo tikriausias princas, jo pirmagimiui Archie buvo skirtas visai kitoks titulas. Kadangi po karališkųjų vestuvių M.Marke ir princas Harry buvo tituluoti Sasekso hercogais – jų atžala tapo lordu Archie Mountbattenas-Windsoras.

Žmonės.lt primena, kad apie karalienės Elizabeth II mirtį pranešta rugsėjo 8-osios vakarą. Žinią paskelbė Bakingamo rūmai.

„Karalienė mirė Balmoralo pilyje šią popietę.

Karalius ir karalienė konsortė (titulą paveldėjęs princas Charlesas ir jo žmona Camilla – red. past.) šį vakarą liks Balmorale ir į Londoną grįš rytoj“, – rašoma rūmų išleistame pranešime.

Anksčiau tą dieną buvo paviešintas neįprastas rūmų pareiškimas apie karalienės sveikatą.

„Šį rytą dar kartą įvertinę karalienės sveikatos būklę jos gydytojai yra sunerimę dėl Jos Didenybės sveikatos ir rekomenduoja, kad ji būtų toliau prižiūrima medikų“, – ketvirtadienį rašyta Bakingamo rūmų pareiškime.

„Karalienė ir toliau patogiai laiką leidžia Balmorale, savo valdose Škotijos aukštikalnėse“, – pridūrė rūmai.

„Rūmai neskelbia pranešimų apie karalienės sveikatą, nebent tai būtų labai svarbu“, – britų transliuotojui BBC sakė karališkosios šeimos reikalų komentatorius ir rašytojas Robertas Hardmanas.

Fotogalerija:

Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II (49 nuotr.)
+43
Karalius Charlesas III su žmona karaliene konsorte Camilla (57 nuotr.)
+51
Po žinios apie Elizabeth II sveikatą artimieji suskubo į Škotiją, minia – prie Bakingamo rūmų (16 nuotr.)
+10