Po Elizabeth II mirties – „namų karai“: kaip bus išdalintas turtas karalienės šeimoje

Britų karališkoji šeima, karališkieji rūmai / „Scanpix“ nuotr.
Britų karališkoji šeima, karališkieji rūmai / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-12 08:03
AA

Britų karališkoji šeima turi turto už daugiau nei 88 milijardų eurų, tačiau karalienei Elizabeth II priklausė tik dalis šios sumos. Po monarchės mirties jai priklausę 447 milijonai eurų turto bus išdalinti šeimos nariams. Maža to, keisis ir jų gyvenamosios vietos.

Dalį šių pinigų karalienė Elizabeth II paveldėjo: 85 milijonus eurų iš mirusios motinos, o 12 milijonų – pernai mirus vyrui princui Philipui.

Didelė dalis karalienės turto ateina iš britų monarchijai priklausančio nekilnojamojo turto – Elizabeth II priklausė 15 % iš šio turto gaunamų pajamų. Pranešama, kad karališkasis nekilnojamasis turtas yra vertas per 10 milijardų eurų. Šias pajamas dabar paveldės jos sūnus, karalius Charlesas III, rašo nypost.com.

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Atskira pajamų srovė karalienę pasiekė iš Lankasterio hercogystės – čia monarchijai priklauso žemės ir nekilnojamasis turtas, vertas daugiau nei 24 milijonų eurų per metus. Šis turtas bus perduotas naujajam karaliui.

Karalius Charlesas III, karalienė konsortė Camilla / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Didžiausias klausimas – kam ji paliko savo pinigus? Ar daug atiteko princams Andrew ir Harry? Ar jie to nusipelnė?“ – kalbėdama su „New York Post“ klausimą iškėlė knygos apie karalienę konsortę Camillą autorė, žurnalistė ir biografė Angela Levin.

Karalius Charlesas III tapdamas monarchu ir taip gaus daug turto, todėl tikėtina, kad karalienė Elizabeth II savo asmeninį turtą paliko kitiems vaikams – nepaisant jų elgesio.

„Buvo daug kalbama, kad Andrew yra karalienės mėgstamiausias sūnus, ji greičiausiai jam paliko bent kažkiek savo turto.

Jis nori reabilituoti savo reputaciją, tačiau nepanašu, kad tai padaryti pasiseks. Jo santykiai su Jeffrey Epsteinu ir tai, kad jis šių nenutraukė sužinojęs apie pastarojo nusikaltimus, yra tai, už ką visuomenė jam tikrai neatleis“, – kalbėjo karališkosios šeimos ekspertas Joshas Romas.

Spėjama, kad princesė Anne ir princas Edwardas taip pat greičiausiai gaus bent dalį turto.

Karalius Charlesas III su žmona karaliene konsorte Camilla (57 nuotr.)
+51

„Namų karai“

Didžiausias karališkosios šeimos galvos skausmas mirus jos nariui – vadinamieji „Namų karai“, pažymi nypost.com. Didelė dalis šeimos narių kraustysis į skirtingas karalienei Elizabeth II priklausiusias rezidencijas.

Karaliui Charlesui III priklauso pirmenybės teisė rinktis, kur šis nori gyventi – antrasis tai galės daryti sosto paveldėtoju tapęs princas Williamas.

Tikimasi, kad Londone karalius gyvens Bakingamo rūmuose, tiesa, kalbama, jog jis ketina rūmus labiau atverti turistams – šie galės pamatyti daugiau kambarių.

Princas Williamas su žmona Catherine ir trimis vaikais turėtų kraustytis į Vindzoro pilį, kurioje pastaruoju metu gyveno Elizabeth II. Taip pat Williamui liks privatūs apartamentai Kensingtono rūmuose.

1000 metų skaičiuojanti pilis – seniausia gyvenama pilis pasaulyje. Visgi teigiama, kad karaliui Charlesui III ji ne itin patinka, todėl nepanašu, jog monarchas čia gyvens.

Balmoralo pilis Škotijoje, kurioje karalienė mirė, galimai bus paversta į muziejų – karalius Charlesas III su žmona karaliene konsorte Camilla jau turi rezidenciją Škotijoje, pilis ne itin prie širdies ir princui Williamui.

Kas nutiks su karališkuoju nekilnojamuoju turtu Sandringame ir Klarenso apartamentais, kuriuose iki šiol rezidavo karalius? Vienas iš planų – Klarensas bus „saugomas“ princui George‘ui, o Sandringamo rezidencija galimai taps monarcho namais kaime.

Elizabeth II gyvenimo akimirkos (73 nuotr.)
+67

Primename, kad 97-uosius metus ėjusi Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II, ilgiausiai kada nors valdžiusi Britanijos monarchė, mirė ketvirtadienio popietę Škotijoje. Liūdną žinią pranešė Bakingamo rūmai.

„Šią popietę Balmorale ramiai mirė karalienė“, – rašoma pranešime, paskelbtame 18 val. 30 min. vietos (20 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Po daugiau nei 70 metų valdžiusios Elizabeth II mirties paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, o naujuoju karaliumi tapo vyriausiasis velionės sūnus princas Charlesas, kuris nuo šiol bus žinomas kaip Charlesas III.

Didžioji Britanija gedi mirusios karalienės Elizabeth II (12 nuotr.)
+6