Po Europos dailiojo čiuožimo čempionate kilusio Kajos Elenos skandalo – pareigūnų atsakas

Europos dailiojo čiuožimo čempionatas: „Gala“ vakaras / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Europos dailiojo čiuožimo čempionatas: „Gala“ vakaras / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: BNS
2024-01-15 18:17
AA

Policija aiškinasi incidento per Europos dailiojo čiuožimo čempionatą Kaune aplinkybes, kai galėjo būti pažeminta ir užsipulta renginyje dirbusi moteris.

Kaip BNS informavo Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis, policija dėl incidento yra gavusi tris pareiškimus: renginio apsaugos, Tarptautinės čiuožimo federacijos atstovų, pirmadienį pareiškimą pateikė ir pati mergina.

„Pradėtas įvykio aplinkybių patikslinimas, per 10 dienų turėtų būti priimtas sprendimas, ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo“, – nurodė R.Matonis.

Ramūnas Matonis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kaunietė socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė šeštadienio vakarą buvusi užsipulta, apstumdyta neblaivaus asmens, žurnalisto Ervino Kvitkausko.

Anot jos, vyras kabinėjosi prie renginyje dirbusių žmonių, keikėsi, išsivysčius žodiniam konfliktui, griebėsi fizinių veiksmų. Moteris teigė buvusi ištempta iš savo darbo vietos, uždaryta į apsaugos kambarį, reikalauta atiduoti akreditaciją, savanoriams duotą striukę.

R.Matonio teigimu, policija merginos skambučio sulaukė apie 19.30 val., atvykusiems pareigūnams apsaugos darbuotojai paaiškino, kad įvyko konfliktas su moterimi, kuri neturi teisės būti tam tikroje vietoje.

Europos dailiojo čiuožimo čempionatas: „Gala“ vakaras / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Moteriai patikrintas blaivumas, ji buvo blaivi, ji nenurodė asmenų konkrečiai, kurie prie jos priekabiavo, pareiškimą (šeštadienį – BNS) rašyti atsisakė“, – BNS sakė R.Matonis.

Anot policijos atstovo, pareigūnai kito minimo asmens blaivumo netikrino, nes moteris jo nenurodė.

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas Vytautas Jasutis naujienų portalui LRT moters elgesį pavadino provokacija.

Vytautas Jasutis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Anot jo, savanorė buvo ten, kur neturėjo teisės būti, o paprašyta išeiti, atsisakė tai padaryti, „vėlėsi į konfliktus“.

Federacijos vadovas neigė, kad su moterimi konfliktavęs E. Kvitkauskas renginio metu galėjo būti neblaivus. Žurnalistas buvo čempionato organizacinio komiteto narys.

Federacijos vadovas neigė, kad su moterimi konfliktavęs E.Kvitkauskas renginio metu galėjo būti neblaivus.

Savo ruožtu Valstybinė darbo inspekcija BNS nurodė pradėjusi tyrimą dėl nelegalaus darbo.

Žiniasklaidai su E.Kvitkausku susisiekti nepavyko. Lietuvos čiuožimo federacija pranešė antradienį rengianti spaudos konferenciją, kur dalyvaus E.Kvitkauskas, V.Jasutis ir čempionato organizacinio komiteto vadovė Justina Fabijonavičienė.