Po G.Landsbergio ir V.Zelenskio susitikimo – kritikos strėlės: ar ministro „treningas“ tiko vizitui?

Volodymyras Zelenskis ir Gabrielius Landsbergis / URM nuotr.
Volodymyras Zelenskis ir Gabrielius Landsbergis / URM nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-11-29 14:23
AA

Pirmadienį, iš karto po septynių šalių užsienio reikalų ministrų apsilankymo Ukrainoje ir susitikimo su prezidentu Volodymyru Zelenskiu, kilo nuostaba ir pasipylė internautų kritika ten apsilankiusiam Gabrieliui Landsbergiui. Žmonės stebėjosi, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras vizitui pasirinko netikėtą aprangą – „treningą“. Mados analitikė Deimantė Bulbenkaitė portalui Žmonės.lt pakomentavo, kaip viskas yra iš tikrųjų.

Pirmadienį į Ukrainą atvykę Lietuvos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, ministru pirmininku Denysu Šmyhaliu, taip pat su ministre euroatlantinei integracijai Olha Stefanyšina.

„Susitikimas su prezidentu Volodymyru Zelenskiu dar kartą aiškiai parodė, kad mes neturime prarasti esminio tikslo: Ukraina turi laimėti kovos lauke. Tankai, oro gynybos sistemos, kita sunki ginkluotė pagreitins Ukrainos pergalę“, – savo tviteryje po susitikimo rašė G.Landsbergis.

Po šio vizito pasipylė kritikos strėlės Lietuvos užsienio reikalų ministro stiliui. Internautai G.Landsbergio aprangą lygino su išaugtu sportiniu kostiumu. Į įvaizdžio pasirinkimą reagavo ir žinomi žmonės, o jų įrašai sulaukė plačios auditorijos dėmesio.

Gabrielius Landsbergis Ukrainoje / URM nuotr.

Portalas Žmonės.lt susisiekė su mados žurnaliste ir analitike Deimante Bulbenkaite, kuri paaiškino, ar tokia internautų kritika yra pagrįsta.

„Visų pirma reikėtų atsižvelgti į kontekstą. Puikiai suprantame, kad esant aukšto lygio politikui, atstovaujant valstybei ir vykstant į oficialius sutikimus, reikia laikytis etikos normų. Tai reiškia, kad reikia oficialios formalios aprangos, tačiau šis atvejis yra absoliuti išimtis, kuri yra taikoma tiek Volodymyrui Zelenskiui, tiek Gabrieliui Landsbergiui.

Kodėl? Pirmas svarbus momentas, kad vizitas vyko šalyje, kurioje vyksta karas. Antra, pats Ukrainos prezidentas yra pasirinkęs utilitarinę, vos ne karinę uniformą ir ją dėvi kasdien. Įsivaizduokit, jei Landsbergis šalia Zelenskio stotų su tobulu oficialiu kostiumu. Jaustųsi netolygi galia ir disbalansas, taigi reikia elementariai apgalvoti, kokiame kontekste vyksta vizitas“, – portalui Žmonės.lt komentavo mados žurnalistė.

Volodymyras Zelenskis ir Gabrielius Landsbergis / URM nuotr.

Visgi, D.Bulbenkaitė suabejojo, ar pasirinkta sportinė apranga buvo tinkama pačiam Gabrieliui Landsbergiui.

„Nuotraukose pasirinktas džemperis neatrodė iki galo tvarkingai, tai būtų vienintelis minusas. Tačiau, ar čia labiau būtų tikęs kostiumas? Tikrai ne“, – komentaru dalijosi Deimantė Bulbenkaitė.

Žmonės.lt dėl komentaro susisiekė su Gabrieliaus Landsbergio atstove spaudai Paulina Levickyte. Gavę atsakymą, publikaciją papildysime.