Po Kaktuso kauke – buvusi komisijos narė L.Gradauskienė: kad pasislėptų, ėmėsi kelių gudrybių

Livija Gradauskienė „Kaukėse“ / Svetlanos Bolnienės nuotr.
Livija Gradauskienė „Kaukėse“ / Svetlanos Bolnienės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-11-06 22:22
AA

„Aš esu labai dėkinga už šią patirtį. Juk dvejus metus pati sėdėjau „Kaukių“ komisijoje ir, atrodo, viską žinojau iki mažiausių niuansų. Buvau šalia tų žmonių, kurie slėpėsi po kaukėmis. Puikiai žinojau ir apie visišką slaptumą. Vis dėlto būti po kauke yra visai kas kita. Aš pati save nustebinau, nes esu tikrai daug mačiusi, bet tiek jaudulio, tiek emocijų nepamenu, ar iš viso esu kada jautusi. Tokio jausmo neįmanoma niekur patirti“, – apie dalyvavimą šou „Kaukės“ sako radijo laidų vedėja Livija Gradauskienė.

Šį sekmadienį slapčiausio televizijos istorijoje projekto gerbėjai sulaukė gausybės staigmenų. Tačiau kaip visuomet didžiausia laukė vakaro pabaigoje, kuomet komisija nusprendė atidengti Kaktuso kaukę, po kuria slėpėsi du sezonus komisijos kėdėje sėdėjusi ir savo komentarais džiuginusi radijo laidų vedėja Livija Gradauskienė.

Tiesa, kad po kauke slepiasi būtent ji, įtarimų buvo kilę ne kartą. Vis dėlto atspėti, kas slepiasi po Kaktusu, paskutinį vakarą nepavyko niekam. Dabar galima tik garsiai pasvarstyti, ar pamestą komisijos spėjimą lėmė tai, kad sekmadienį komisijoje nebuvo Monikos Liu ar tiesiog prieš nuimant kaukę Livijai puikiai pavyko sumėtyti pėdas.

Livija Gradauskienė / Svetlanos Bolnienės nuotr.

„Kad save paslėpčiau, teko imtis ne vienos gudrybės. Net moviausi papildomas kelnes po kostiumu, kad kojos atrodytų stambesnės, bet vis dėlto didžiausiu iššūkiu laikau balsą. Man jį paslėpti nebuvo lengva. Juk visi puikiai žino, kaip aš kalbu, su kokia emocija. Gal dėl to stengiausi rinktis dainas, kurios būtų kuo toliau nuo manęs. Vis dėlto šį kartą įvyko taip – kuo labiau stengiesi save paslėpti, tuo labiau prie savęs priartėji. Man buvimas po kauke padėjo atskleisti savo kitą, nematomą pusę.

Daugelis yra pratę mane matyti linksmą, nuolat besijuokiančią, kalbančią tokiu aukštu balso tembru. Bet iš tiesų man nėra svetima ir melancholija, ir susimąstymas, ir jautrumas. Tai čia turėjau progą atskleisti visus šiuos dalykus“, – atvirai kalba žinoma moteris ir priduria, kad būdamas po kauke tu neturi svarbiausių savo įrankių – akių, veido mimikų ir judesių, kuriais galėtum perteikti emocijas. Todėl tam, kad žiūrovas suprastų žinutę, kurią nori skleisti, privalai dainuoti širdimi.

Livija Gradauskienė, Giedrius Savickas / Svetlanos Bolnienės nuotr.

„Čia iš tiesų išryškėjo ir toks socialinis momentas. Kai nematai žmogaus, tu gali jam sakyti ką nori, atsipalaiduoja mums primesti socialiniai varžtai. Manau, kad interneto komentatoriai būtent taip ir jaučiasi, nes jie tuomet gali drėbti viską į akis. Bet labiausiai mane nustebino tai, kad aš dainuodama turėdavau tam tikrą jausmą ir komisija visuomet komentuodama būtent taip apibūdindavo mano dainavimą kaip aš norėjau, kad jie išgirstų. Labai įdomi patirtis“, – sako Livija.

Radijo laidų vedėja neslepia, kad labiausiai bijojo, jog ją labai greitai atspės šeima. Vis dėlto pačios nuostabai nei iš kolegų, nei iš artimųjų nesulaukė gausybės klausimų: „Man labai įdomu kaip reaguos mama. Nes žinau, kad giminaičiai jau jai skambino ir sakė, kad gal ten slepiuosi aš. Manau, dar šiandien sulauksiu skambučio – o kodėl nesakei? Bet mes juk žinom, kodėl negali niekas žinoti. Dar buvo toks įdomus nutikimas. Šiaip mano sūnus užsiėmęs visai kitais dalykais ir jo pasodinti prie televizoriaus yra neįmanoma. Bet vieną vakarą mes žiūrėjome „Kaukes“ ir kaip tik jis ėjo pro šalį, kai buvo Kaktuso pasirodymas, ir jis tik pasakė – o, čia skamba kaip tu, mama! Ir viskas! Ir baigėsi ta mintis, kažkur nuėjo. Tai man buvo labai keista, nes aš galvojau vien dėl dainų pasirinkimo mane išriš, nes kiekvienas kūrinys, kurį aš čia atlikau, turi istoriją, susijusią su manimi.“

Anot Livijos, jos širdis jautė, kad gali sulaukti pasiūlymo dalyvauti projekte. Todėl sulaukusi laidos režisierės skambučio labai nenustebo. Juo labiau dvejus metus buvusi vienoje barikadų pusėje norėjo išbandyti, ką iš tiesų jaučia žmonės stovėdami po kaukėmis: „Nesigailiu nė sekundės. Sakau, tokios patirties tu niekur nenusipirksi ir niekur kitur nepatirsi. Kiekvienam linkėčiau pasijausti kaip sapne – kai tu lyg stovi po nematoma skraiste ir niekas nežino, kad ten tu esi, o tu viską girdi ir matai. Ir tas beprotiškas jaudulys persmelkiantis visą kūną kai supranti, kad bet kurią sekundę ta skraistė gali nukristi ir viskas, visi sužinos, kad ten esi tu. Nerealu!“

„Kaukės“ – sekmadienias, 19.30 val. per LNK.

Fotogalerija:

Šou „Kaukės“ 3 sezono 9 laida (49 nuotr.)
+43