Po R.Piniko pirties skandalo – sąmoningumo trenerės reakcija: „Noriu apginti stovyklų rengėjas“

Ričardas Pinikas / Shutterstock ir BNS Foto nuotr.
Ričardas Pinikas / Shutterstock ir BNS Foto nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-03-14 19:03
AA

Socialiniai tinklai vis dar aidi nuo daugelį moterų sukrėtusios vilnietės Dovilės istorijos. Prieš savaitę į moterų stovyklą, vykusią poilsio komplekse „Šiaurys resort“, atvykusi mergina neteko žado – pirties ritualą susibūrimo dalyvėms vedė manekenės Dovilės Didžiūnaitytės žūties byloje figūravęs Ričardas Pinikas. Po viešumoje kilusio sąmyšio, minėtos stovyklos organizatorę Dominiką nutarė apginti Lietuvoje žinoma sąmoningumo trenerė.

Kovo 8-ąją į Labanore esančiame poilsio komplekse „Šiaurys Resort“ organizuotą moterų stovyklą atvykusią vilnietę Dovilę pasitiko nemaloni staigmena. Pagal stovyklos planą susiruošus pasimėgauti pirties ritualais, kuriuos turėjo vesti profesionali pirtininkė, stovyklos dalyvė pirtyje išvydo visai ne pirtininkę, o tragiškai žuvusios manekenės Dovilės Didžiūnaitytės byloje figūravusį ir dėl narkotinių medžiagų laikymo ir disponavimo nuteistą Ričardą Piniką.

Dovilės socialiniuose tinkluose paviešinta istorija, apie Dominikos (pavardė redakcijai žinoma) organizuotą stovyklą, sulaukė didžiulio atgarsio visuomenėje. Kalbas audrino ir vis plačiau sklindanti informacija, kad R.Pinikas „Šiauryje“ ne tik kartais veda pirties ritualus, bet ir gali būti vienas iš komplekso savininkų.

Dovilės istorija pasipiktinusios moterys socialiniuose tinkluose ragino atidžiau rinktis sąmoningumo stovyklas, pasidomėti vietomis, kuriose jos planuojamos. Kirčių teko ir šioje vietoje ne kartą stovyklas organizavusiai „Ką darai, daryk gerai“ bei „Veiklių moterų klubo“ įkūrėjai Rasai Jusionytei. Pastaroji apgailestavo pakankamai nepasigilinusi į tai, kam gali priklausyti minėtas poilsio kompleksas, tačiau kategoriškai neigė šioje vietoje sutikusi R.Piniką ar tai, kad šis galėjo vesti pirties ritualus jos stovyklose.

Po kilusio ažiotažo su portalu Žmonės.lt susiekė viena Lietuvoje žinoma sąmoningumo, meditacijos ir jogos trenerė, panorusi išsakyti savo poziciją. Baimindamasi piktų komentarų, moteris panoro likti anonimiška (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red.past.).

Kaip portalui Žmonės.lt sakė moteris, skaitydama socialiniuose tinkluose pasipylusius stovyklos organizatorę Dominiką ir kitas poilsio komplekse „Šiaurys Resort“ paskaitas vedusias sąmoningumo treneres smerkiančius komentarus, ji negalėjo tylėti. Anot pašnekovės, šiuo metu tiesiog stengiamasi sugriauti sąmoningumo stovyklas organizuojančių asmenų reputaciją.

„Kadangi aš pati medituoju, pati vedu paskaitas, tai negalėjau nesureaguoti ir nestoti ginti sąmoningų moterų susitikimų rengėjų, kurios nuoširdžiai dirba savo darbą. Tuo labiau, kad, nors Piniko aš nepažįstu, stovyklą organizavusią Dominiką pažįstu keletą metų. Pažįstu ir tas influenceres, kurios dabar kipišuojasi ir žarstosi informacija, kuri yra neteisinga ir akivaizdžiai priešina visuomenę. Į sąmoningumo stovyklų organizatorių, jogos meistrų stovyklas dabar tiesiog mėtomi akmenys, raginama nuo jų bėgti, pilamas purvas, bandoma pakenkti“, – portalui Žmonės.lt sakė pašnekovė.

„Dabar yra tiesiog griaunama žmonių, kurie užsiima stovyklų organizavimu, meditacijomis, reputacija“, – pridūrė ji ir patikino, kad kai kurie purvą pilantys asmenys, anot jos, patys organizuoja tokias stovyklas, tad juodindami kitus bando iš to gauti naudos.

Pirtis / Shutterstock nuotr.

Nors su portalu Žmonės.lt susisiekusi moteris teigė pati poilsio komplekse „Šiaurys Resort“ stovyklų niekuomet neorganizavusi, jos nuomone, ažiotažas kilo be reikalo. Anot pašnekovės, visai nesvarbu, kur vyksta sąmoningumo stovyklos, svarbiausia tai, kokią naudą organizatoriai suteikia atvykusiems asmenims.

„Manau, kad nėra skirtumo, kur organizuojami susitikimai. Ričardo Piniko aš jokiu būdu neginu, bet tas ant sąmoningumo stovyklų organizatorių pilamas purvas už tai, kur jie organizavo stovyklas, yra baisu. Aš neseniai kalbėjau su Rasa Jusionyte, kuri čia yra organizavusi stovyklas, tai ji taip pat yra pakraupusi, kad vyksta tokie dalykai. Rasa apskritai tik išsinuomojo nuostabias patalpas, esančias puikioje vietoje. Ir dabar dėl to yra tiek plakama? Įsivaizduokite, iš Rasos, kuri niekuo nesusijusi, grupių išeina žmonės, nes yra skatinama ją cancel’inti, nepaisant to, kiek daug ji moterų yra pradžiuginusi, kiek yra padėjusi…

O ir pačia Dominiką (pasipiktinimą sukėlusios stovyklos organizatorę – red.past.) bausti už tai, kad ji įsimylėjo tokį žmogų, yra nesąžininga. Ji gauna labai daug hate’o (pykčio – liet.k.) vien dėl tos meilės. O juk sąmoningi žmonės neturi teisti kitų… Mes neteisiame žmonių už tai, ką jie myli, neteisiame už tai, ką jie dirba, ar už tai, kur jie veda (mokymus – red.past). O dabar Rasa yra teisiama už tai, kur vedė mokymus. Įsivaizduokite, žmogus teisiamas už patalpas, kaip taip gali būti?“ – svarstė moteris.

Rasa Janina Jusionytė / Asmeninio albumo nuotr.

O ir faktas, kad kovo 8-ąją „Šiauryje“ vykusioje stovykloje pirties ritualą vedė nuteistas Ričardas Pinikas, anot pašnekovės, neturėtų kelti tokio pasipiktinimo. Paklausta, ar R.Pinikas dirba ir kitose Dominikos organizuojamose stovyklose, su Žmonės.lt susisiekusi moteris tik tarstelėjo.

„Nežinau, gal ir dirba. Tai kas čia tokio? Taip, jis turi nemalonumų, bet ar jis negali dirbti? ką jis blogo ten padarė? Jis tik atėjo ir paplakė moteris toje stovyklos pirtyje, jis gi nieko blogo nepadarė. O kažkokia moteris atvyko į retreatą, pamatė Piniką, buvo šokiruotą, tačiau visą stovyklą vis tiek prabuvo. Tai jei jau buvo taip blogai, kodėl ji liko iki galo?“ – klausė ji.

„Darkart sakau, kad Piniko aš neginu jokiu būdu, bet tas ant sąmoningumo stovyklų organizatorių pilamas purvas už tai, kur jie organizavo stovyklas, yra visiška nesąmonė. Aš ir pati važiuoju į pataisos namus, kur kaliniams vedu jogą. Ar aš dabar bloga, kad su kaliniais bendrauju? Mes gi savo paskaitose kalbame apie meilę žmogui, mes nesame teisėjai. Mūsų darbas yra priimti žmogų ir neteisti jo“, – pridūrė pašnekovė.

Moteris pirtyje / 123rf.com nuotr.

Antradienio rytą pasklido žinia, kad R.Pinikas poilsio komplekse „Šiaurys Resort“ jau antrus metus dirba pilnu etatu. Tai portalui lrt.lt patvirtino stovyklavietės „Šiaurys Resort“ savininku ir verslo vadovu prisistatęs Andrius.

Tiesa, portalo Žmonės.lt kalbinta sąmoningumo trenerė, paklausta, ar Ričardas Pinikas ne tik dirba „Šiaurys Resort“, bet ir gali būti poilsio komplekso savininkas, patikino, kad, jos žiniomis, Ričardas gali būti šio verslo dalininkas.

„Kaip suprantu, jis yra dalininkas, tai nėra jo visiška nuosavybė. Arba galbūt tai yra jo nuosavybė, bet jis to nenurodo. Gal dėl teismų... Aš negaliu atsakyti, nes jo nepažįstu. Bet kad kiti mokytojai, kaip Rasa, turi atsakyti už tai, kad naudojosi šitomis patalpomis ir už tai dabar išeina iš jų žmonės, yra visiška nesąmonė“, – darkart pakartoji ji.