Po S.Connery mirties – raginimai jo „nesudievinti“: „Pagalvokite apie nukentėjusius“

Seanas Connery
Seanas Connery
Šaltinis: Žmonės
2020-11-17 19:22
AA

Spalio 31-ąją, eidamas 91-uosius metus, mirė Holivudo legenda Seanas Connery. Nors aktoriaus kolegos ir gerbėjai pradėjo dalytis šiltais prisiminimais, visgi užsienio žiniasklaidoje pasirodė ir kitą vyro pusę atskleidžiančios istorijos bei raginimai šios asmenybės nekelti ant pjedestalo.

Buvusios S.Connery žmonos Diane Cilento, su kuria aktorius gyveno nuo 1962 iki 1973-ųjų, draugė prieš kurį laiką ragino nepamiršti ne tik kino legendos talento bet ir fakto, kad valdingumu ir sudėtingu charakteriu kino aikštelėje pasižymėjęs aktorius nevengė smurtauti prieš savo žmoną, rašo „Daily Mail“.

Moteris tikino, kad S.Connery smurtavo prieš savo buvusią žmoną D.Cilento visą jų santuokos laiką – net 11 metų.

Dar gyvendama su S.Connery apie smurtą buvo prakalbusi ir pati D.Cilento. Tuomet, vos kilus skandalui, S.Connery šias kalbas neigė ir pareiškė, kad bet kokia smurto prieš moteris forma yra nepateisinama. Tačiau po kurio laiko aktorius šiuos kaltinimus patvirtino, teigdamas, kad tokius jo veiksmus išprovokavo buvusi sutuoktinė. 

Apie smurtą prieš moteris S.Connery yra kalbėjęs ne vieną kartą. Dar 1965 metais žurnalui „Playboy“ duotame interviu S.Connery rėžė, kad, jo nuomone, pakelti ranką prieš moterį –  nieko blogo. 

„Nemanau, kad trinktelėti moteriai yra kažkas blogo. Nors, aišku, nereikėtų naudoti tiek jėgos, kiek taikant kitam vyrui. Jei moteris provokuoja, net sulaukusi daugybės įspėjimų, tai visko gali būti“, – tuomet sakė S.Connery.

Šį vyro pareiškimą prieš keletą metų prisiminė judėjimo „Me too“ aktyvistai. Pasak jų, tokia S.Connery mintis galėjo būti suprasta it palaikymas smurtaujantiems vyrams. 

Seanas Connery ir Daine Cilento / „Scanpix“/AP nuotr.

Praėjusį sekmadienį australų rašytojas, judėjimo prieš smurtą aktyvistas Tarangas Chawla savo „Twitter“ paskyroje rašė viešą kreipimąsi į visuomenę, norėdamas atkreipti dėmesį į smurtauti linkusio aktoriaus „sudievinimą“ socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje. Pasak lygių teisių aktyvisto, S.Connery prisimenamas tik kaip talentingas aktorius, skandalingą jo asmenybę nustumiant į antrą planą.

„Žmonės vis sako, kad dabar jau netinkamas laikas kalbėti apie Seano Connery smurtavimą. Tačiau abu dalykai gali būti neužmiršta tiesa – taip, mirė labai talentingas aktorius, bet tuo pačiu ir smurtu prieš moteris pagarsėjęs vyras ir to skatintojas. Neapsimetinėsiu, kad jo žodžiai apie moteris ir jo veiksmai nebuvo ir nėra svarbūs šiandieną“, – rašė jis socialiniuose tinkluose.

Daug palaikymo sulaukęs T.Chawla sako neabejojantis, jog po jo pasisakymo užplūs ir prieštaravimų banga – esą po asmens mirties jį reikia prisiminti tik gražiuoju.

„Bus tokių, kurie šį judėjimą smerks, bus ir  tokių, kuriems viskas atrodys normalu, nes S.Connery požiūris atspindi tuometę visuomenę ir kad nesąžininga vertinti vyro poelgius ir žodžius, išsakytus 1960-aisiais, pagal 2020 metų standartus. Tačiau jo poelgiai įskaudino žmones, sukėlė psichologines traumas, tad kodėl mes nepamąstome apie juos. Pagalvokite apie nukentėjusius“, – pridūrė rašytojas.

Šiuo aktyvisto įrašu pasidalijo ir kito skandalingai pagarsėjusio aktoriaus Johnny Deppo smurtą kentusi kino žvaigždė Amber Heard.

Pirmasis Jamesas Bondas – aktorius Seanas Connery (12 nuotr.)
+6